Abonē "ReKurZeme Plus"!
Abonēt

Reklāma

Dzērājšoferiem nosaka obligātus uzvedības korekcijas kursus autovadīšanas tiesību atgūšanai

Otrdien, 14. novembrī, valdība atbalstīja Satiksmes ministrijas (SM) sagatavotos noteikumus par transportlīdzekļa vadīšanu apreibinošu vielu ietekmē sodītas personas uzvedības korekcijas programmas ieviešanu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Noteikumi paredz ieviest jaunu pakalpojumu, kas nodrošinās transportlīdzekļu vadītājiem, kuri sodīti par transportlīdzekļa vadīšanu apreibinošo vielu ietekmē un kuriem pirmstermiņa veselības pārbaudē nav tikusi konstatēta kaitīgo vielu atkarība, apmeklēt uzvedības korekcijas kursus, portāls “ReKurZeme” uzzināja Satiksmes ministrijas Komunikācijas nodaļā.

Iespēja atgūt transportlīdzekļa vadīšanas tiesības būs tikai tad, ja transportlīdzekļa vadītājs ir piedalījies uzvedības korekcijas programmas grupu nodarbībās. Informācija par apmeklētajiem kursiem tiks ievadīta transportlīdzekļu un to vadītāju valsts reģistrā.

Šādu kursu apmeklējums tiks noteikts kā obligāts. Tie būs jāapmaksā no personīgajiem līdzekļiem, un maksas apmēru atkarībā no pieprasījuma pēc nodarbībām noteiks pakalpojuma sniedzējs.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Pieņemtajos noteikumos atrunāta arī korekcijas programmas organizēšanas un norises kārtība, saturs un ilgums. Tāpat noteikti uzvedības korekcijas programmas īstenotāju atlases principi un kritēriji, kādiem jāatbilst kursu nodrošinātājiem.

Foto – Pixabay

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ReKurZeme.lv komanda.