Abonē "ReKurZeme Plus"!
Abonēt

Reklāma

Dzintara muzikālā sarunu kluba otro semestri atklās komponiste Breģe

Ilona Breģe. Foto – Jānis Porietis

Otrdien, 17.janvārī, pulksten 18 lekciju cikla “Dzintara muzikālais sarunu klubs” otro semestri atklās komponiste Ilona Breģe, kas iepazīstinās ar virtuozo un romantisko 19.gadsimta Latviju, aģentūru LETA informēja koncertzāles sabiedrisko attiecību speciāliste Anita Lazdeniece.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Līdz šim pirmajā cikla semestrī vairāk nekā 200 dalībnieki kā klātienē, tā tiešsaistē iepazina Liepājas operas vēstures liecības, Livonijas mūzikas attīstību viduslaikos un reformācijas laikā, kā arī mūzikas dzīvi 18.gadsimta Kurzemes hercogistē, Rīgā un Liepājā.

Otrajā lekciju cikla semestrī, kas ilgs no janvāra līdz maijam, interesenti piecās lekcijās varēs atklāt Latvijas mūzikas vēstures aizraujošākās lappuses no 19. līdz 21.gadsimtam. Šie laikmeti iezīmē gan latviešu mūzikas pirmās virsotnes un izaicinājumus, pretrunu pilnos padomju gadus, kā arī mūsdienu brīvo radošuma izpausmi. Ar lekciju programmu interesenti var iepazīties koncertzāles mājaslapā “www.lielaisdzintars.lv”.

Jauno semestri atklās mākslas doktore, komponiste un pianiste Breģe, piedāvājot stāstījumu par 19.gadsimtu, kas Latvijas mūzikā ienesa jaunas tendences. Iedzīvotājiem kļuva pieejami publiski koncerti, aktivizējās atskaņotājmākslinieku koncertbraucieni jaunas auditorijas meklējumos un Latvija kļuva par pieturpunktu tiem mūziķiem, kuri devās uz Pēterburgu – notika daudzu slavenību vieskoncerti un virtuozi sacentās viens ar otru par publikas aplausiem un popularitāti. Mūzikas mīļotāji jeb amatieri ne vien piepildīja klausītāju rindas, bet aktīvi sniedza koncertus publiskās zālēs. Par Latvijas mūzikas centru kļuva Rīgas Pilsētas teātris, kurā bija spēcīgi solisti, labs orķestris un arī labi muzikālie vadītāji, piemēram, Rihards Vāgners. Daudzi no vietējiem profesionāļiem sacerēja mūziku, ko iespējams saklausīt arī mūsdienu ierakstos.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

“Dzintara muzikālo sarunu klubs” ir platforma kopīgām sarunām, diskusijām un viedokļu apmaiņai, kurā pieaugušajiem ir iespēja papildināt zināšanas par mūzikas vēsturi, ko sniedz muzikologi, mākslas pētnieki un praktiķi.

Lekcijas notiek gan klātienē, apmeklējot tikšanās reizes koncertzāles “Lielais dzintars” Kamerzālē, gan tiešsaistē, skatoties tās no jebkuras vietas Latvijā un pasaulē platformā “www.digitalaisdzintars.lv”.

Lai reģistrētu dalību klātienes apmeklējumam, interesenti aicināti sazināties ar koncertzāles informācijas centru, rakstot uz e-pastu: “info@lielaisdzintars.lv” vai zvanot uz tālruni 63 424 555.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Interesenti, kuri vēlas piedalīties lekcijās tiešsaistē un saņemt apliecinājumu par kursa noklausīšanos, var aizpildīt pieteikuma veidlapu “https://bit.ly/dzintara-sarunu-klubs-2”.

Lekcijas norises ilgums: aptuveni 1 stunda 30 minūtes. Lekciju ciklu organizē Liepājas koncertzāle “Lielais dzintars” sadarbībā ar Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmiju.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ReKurZeme.lv komanda.