Abonē "ReKurZeme Plus"!
Abonēt

Reklāma

“Dzintara muzikālo sarunu kluba” noslēgumā stāstīs par postmodernās mūzikas kārdinājumu

Baiba Kurpniece. Publicitātes foto

“Dzintara muzikālo sarunu kluba” noslēgumā stāstīs par postmodernās mūzikas kārdinājumu
Otrdien, 10. maijā, pulksten 18 Liepājas koncertzālē “Lielais dzintars” noslēgsies muzikāli izglītojošais lekciju cikls “Dzintara muzikālo sarunu klubs”, kas kopš 2021. gada septembra interesentus iepazīstināja ar Eiropas un pasaules mūzikas vēsturi. Cikla noslēguma mūzikas entuziasti varēs iepazīt postmodernās mūzikas “kārdinājumu”, kuru atklās lekciju cikla veidotāja, Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas (JVLMA) Muzikoloģijas katedras lektore un “Sinfonietta Rīga” mākslinieciskā producente Baiba Kurpniece, portālu “ReKurZeme” informē SIA “Lielais Dzintars” sabiedrisko attiecību speciāliste Anita Lazdeniece.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

“Kultūras institūcijai mūsdienās ir svarīga ne tikai mākslas, bet arī izglītojošā funkcija. Mums ir patiess prieks, ka ar šo lekciju ciklu varējām dot ikvienam iespēju papildināt zināšanas mūzikas teorijā kopā ar Latvijas labākajiem mūzikas ekspertiem. Redzam, ka mūzikas attīstība ir saistoša ļoti dažādām auditorijām – gan mūzikas profesionāļiem, gan citu nesaistītu jomu pārstāvjiem. Paldies JVLMA par iespēju veidot šo saturiski bagātīgo lekciju ciklu un fondam “Uniting History” par atbalstu!” atziņās par lekciju ciklu dalās Liepājas koncertzāles “Lielais dzintars” valdes priekšsēdētājs Timurs Tomsons.

Lekciju cikla noslēgumā Baiba Kurpniece klausītājus kā klātienē, tā tiešsaistē iepazīstinās ar postmodernisma laikmetu mūzikā. “Mūsdienu skaņu mākslā “modē” ir visi stili. Mēs dzīvojam neierobežotas komunikācijas laikmetā, kas padarījis pagātnes un šodienas komponistus par laikabiedriem, visus izteiksmes veidus par vienlīdz pieņemamiem un akceptējamiem. Pieejas var būt visdažādākās – minimālisms un postminimālisms, elektroniskā mūzika un skaņu kolāžas, jaunā sarežģītība un jaunā vienkāršība, aizguvumi no roka un popa, eksperimenti ar tradicionālo mūziku. Postmodernisma laikmetā viss ir līdzvērtīgs un neviens negūst virsroku. Mēs ceļosim cauri nerimstošām mūzikas ainavām, lai pārliecinātos — negaidītas stilu kombinācijas ir nevis izņēmums, bet mūsdienu skaņu pasaules raksturzīme,” ar lekciju iepazīstina Baiba Kurpniece.

Vakara noslēgumā dalībnieki, kuri piedalīsies lekcijā klātienē, būs aicināti pievienoties saviesīgai sanākšanai, kurā tiks atzīmēta “Dzintara muzikālo sarunu kluba” izskaņa. Dalībniekiem, kuri būs piedalījušies vismaz 7 no 10 piedāvātajām lekcijām, par kursa noklausīšanos saņems JVLMA rektora Guntara Prāņa parakstītus apliecinājumus.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

“Vēlos no sirds pateikties “Lielajam dzintaram” par organizēto nodarbību ciklu! Nevēlos atsevišķi izcelt nevienu lektoru, jo visi bija izcili katrs savā jomā kā skaistas pērles kaklarotā, un visi mani personīgi bagātināja. Noklausījusies esmu 100% visas tikšanās. Daļu tikšanos vēroju attālināti, bet daļu bija tā laime vērot klātienē. No sākuma vēlējos pieteikties tāpat vien, lai papildinātu jau esošās zināšanas, jo esmu 11 gadus spēlējusi vijoli, un visu savu apzināto mūžu daudz lasījusi par mūziku, kā arī apmeklējusi koncertus. Pieteicu savu dalību uzreiz un nedomājot. Katra lekcija deva tādu jaunu zināšanu gūzmu, ka pēc tam katru reizi ilgi bija par to jādomā. Nu ir tāda “āķis lūpā” sajūta – vajag vēl. Ļoti ceru, ka būs turpinājums, jo tēmas, par ko runāt, ir bezgalīgas,” par savu lekciju cikla pieredzi atklāj viena no dalībniecēm Gunta Hūna.
Lai klausītājos veicinātu dziļāku skaņu mākslas izpratni, Liepājas koncertzāle “Lielais dzintars” sadarbībā ar Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmiju pagājušā gada rudenī aizsāka jaunu iniciatīvu — “Dzintara muzikālo sarunu klubs”. No 2021. gada septembra līdz 2022. gada maijam lekciju cikls pulcēja mūzikas entuziastus uz 10 kopīgām sarunām, diskusijām un viedokļu apmaiņām ar Latvijas izcilākajiem muzikologiem un praktiķiem, kuri atklāja svarīgākos un pārsteidzošākos pierakstītās mūzikas estētikas attīstības pagriezienpunktus no viduslaikiem līdz pat mūsdienām.

Lekcijas vadīja tādi nozīmīgi pētnieki un praktiķi kā Guntars Prānis, Ilze Šarkovska-Liepiņa, Andris Veismanis, Lolita Fūrmane, Krists Auznieks, Andris Vecumnieks un Baiba Kurpniece. Kopumā lekciju ciklā kā klātienē, “Lielā dzintara” Kamerzālē, tā tiešsaistē video konferences veidā piedalījušies 452 reģistrētie dalībnieki, kā arī vairāki desmiti nereģistrēti tiešsaistes skatītāji.

Baiba Kurpniece absolvējusi Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmiju, iegūstot mākslas maģistra grādu muzikoloģijas specialitātē. Kopš 1997. gada viņa ir lektore Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijā, kur vada laikmetīgās mūzikas kursu. No 1998. līdz 2007. gadam bijusi orķestru “Rīgas kamermūziķi”, “Sinfonietta Rīga” un projekta “Rīgas Festivāla orķestris” direktore, kopš 2008. gada ir valsts kamerorķestra “Sinfonietta Rīga” mākslinieciskā producente, bet kopš 2010. gada VSIA “Latvijas koncerti” organizētā Rudens Kamermūzikas festivāla mākslinieciskā vadītāja. Kopā ar komponistiem Pēteri Vasku un Andri Dzenīti, diriģentiem Normundu Šnē, Sigvardu Kļavu un Kasparu Putniņu, Baiba Kurpniece ir viena no jaunās mūzikas festivāla “Arēna” idejas autorēm.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Interesenti aicināti arī pieteikties pēdējai sarunu kluba lekcijai. Lai reģistrētu dalību klātienes apmeklējumam, aicinām sazināties ar koncertzāles informācijas centru, rakstot uz e-pastu: info@lielaisdzintars.lv vai zvanot pa tālr.: 634 24 555. Lai reģistrētos attālinātai dalībai video konferencē, aicinām aizpildīt pieteikuma veidlapu vietnē: https://ieej.lv/dzintara-sarunu-klubs. Tiešraides laikā reģistrētiem skatītājiem būs iespēja uzdot savus jautājumus “tērzētavā”. Lekcijas video pārraide būs pieejama tikai tiešraides brīdī.

Video tiešraide dalībniekiem bez iepriekšējas reģistrācijas būs pieejama arī digitālās koncertzāles platformā “Digitālais dzintars”: www.digitalaisdzintars.lv un Youtube kontā. Katras lekcijas norises ilgums: aptuveni 1 stunda 30 minūtes. Dalība: bez maksas.
Lekciju ciklu organizē koncertzāle “Lielais dzintars” sadarbībā ar Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmiju. Atbalsta: Liepājas pašvaldība, fonds “Uniting History” un Liepājas koncertzāles “Lielais dzintars” atbalsta biedrība.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ReKurZeme.lv komanda.