Abonē "ReKurZeme Plus"!
Abonēt

Reklāma

Embrekte: Man ir svarīgi iegūt pieredzi kopā ar labākajiem peldētājiem

Dienvidkurzemes novada nedzirdīgajai peldētājai Zanei Embrektei ir svarīgi iegūt pieredzi, startējot kopā ar labākajiem dzirdīgajiem peldētājiem, aģentūrai LETA atklāja sportiste.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Nesen Berlīnē notikušajā pirmajā Pasaules kausa posmā 25 metru baseinā Embrekte pirmo reizi startēja starp dzirdīgiem peldētājiem. Viņa savā debijā 50 metros brīvajā stilā izcīnīja 50.vietu 80 peldētāju konkurencē, bet 100 metros brīvajā stilā ierindojās 57.pozīcijā.

Viņa izcēla, ka par labu noteikti nācis pavasarī sasniegtais pasaules nedzirdīgo spēlēs, kurās Latvijas peldētāja izcīnīja zelta medaļas 50 un 100 metru distancēs brīvajā stilā, bet 200 metros viņa tika pie sudraba godalgas.

“Domāju, ka treneres lēmumu man piedāvāt braukt uz Pasaules kausu noteikti bija arī balstoties uz veiksmīgajiem startiem Brazīlijā,” norādīja sportiste. “Vairāk gan domāju, ka trenere man piedāvāja tur doties, jo redz, ka varu vēl labāk startēt lielajās nedzirdīgo sacensībās. Lai to varētu darīt, man ir jākrāj pieredze starptautiskajās sacensībās.”

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Embrekte, kurai tās bija pirmās šāda līmeņa sacensības kopā ar dzirdīgiem sportistiem, iepriekš sacentās ar dzirdīgiem peldētājiem Latvijas un Baltijas čempionātos, izcīnot tajās sacensībās vairākas godalgas. Viņa vērtēja savu sniegumu Pasaules kausā atzinīgi, uzsverot, ka galvenais ir gatavoties nedzirdīgo sacensībām.

“Turpmāk esmu gatava startēt vēl labāk, man ir svarīgi iegūt sacensību pieredzi kopā ar labākajiem peldētājiem. Esmu priecīga, jo redzējām, kur vēl jāpieliek un kas jāpamaina treniņu procesā. Esmu motivēta turpināt sevi pierādīt,” piebilda peldētāja.

Jāatzīmē, ka nedzirdīgo peldēšanas sacensībās starta procedūra ir citādāka – ar gaismas signālu -, līdz ar to tā ir vienīgā atšķirība dzirdīgiem un nedzirdīgiem peldētājiem. Embrekte atklāja, ka jau pirms došanās uz Berlīni, viņas trenere mēģināja noskaidrot no organizatoriem, vai būs gaismas signāla starts, taču, ierodoties sacensību norises vietā, gaismas starts nebija uzstādīts.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

“Ierodoties Berlīnē, vēl nebija īsta skaidrība vai būs, vai nebūs. Es pati aizgāju pie tehniskā darbinieka, angliski telefonā uzrakstīju, ka esmu nedzirdīga, man vajag gaismas startu un viss – viņi man uzlika,” radušos situāciju Berlīnē raksturoja sportiste. “Jutos gandarīta, ka viņi ņēma to vērā. Trenerei nebija vārdu, ka es tik vienkārši aizgāju un sarunāju. Man ir svarīgi zināt kādam startam gatavoties, jo, ja nav gaismas starts, tad es skatos uz blakus esošajiem sportistiem un lecu ar viņiem vienā laikā.”

Šajā sacensībās viņa bija vienīgā nedzirdīgā sportiste, taču tas Latvijas peldētājai nav traucējis, jo organizatori bija par visu parūpējušies, un arī jautājums saistībā ar gaismas startu tika ātri atrisināts.

“Cik man zināms, elitē nav vairāk neviena cita nedzirdīga sportista tieši peldēšanā. Zinu, ka vēsturē ir viens peldētājs Terenss Pārkinss – nedzirdīgais no Dienvidāfrikas, kurš 2000.gadā olimpiskajās spēlēs ieguva sudraba medaļu. Ik pa laikam nedzirdīgie sportisti ir parādījušies arī citos sporta veidos starptautiskā līmenī, bet es teiktu, ka tas nenotiek pārāk bieži,” nedzirdīgo sportistu situāciju pasaulē iezīmēja Embrekte.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Savukārt, domājot par nākotnes mērķiem, viņa neslēpa, ka priecātos, ja būtu iespēja kvalificēties Parīzes olimpiskajām spēlēm, taču tikpat svarīgi peldētājai ir labot Latvijas rekordus gan dzirdīgajiem, gan nedzirdīgajiem peldētājiem, kā arī sagatavoties nākamajām pasaules nedzirdīgo spēlēm.

“Protams, es ļoti priecātos, ja sanāktu braukt uz Parīzi, tad ir jānopeld normatīvi, varbūt jau sanāks. Vēl mani mērķi ir Latvijas rekords, nedzirdīgo rekords, labot savus personīgos rekordus un mēģināt tikt 2025.gadā uz nedzirdīgo spēlēm,” savus nākotnes mērķus ieskicēja sportiste. “Mana vēlēšanās ir beidzot sagaidīt individuālo gaismas startu Latvijas sacensībās, jo parasti man gaismas starta kaste tiek uzlikta baseina malā, nevis pie mana celiņa, kā tas ir citur pasaulē.”

Nākamais nozīmīgais starts, konkurējot tieši ar nedzirdīgajiem sportistiem, Embrektei būs nedzirdīgo pasaules čempionāts peldēšanā, kas norisināsies nākamā gada augustā, taču jau piektdien viņa startēs sacensībās “Rīgas Sprints”.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ReKurZeme.lv komanda.