Abonē "ReKurZeme Plus"!
Abonēt

Reklāma

“Eolus” Dienvidkurzemē plāno attīstīt trīs vēja parkus

Foto – eolusvind.com

Vēja parku attīstītājs SIA “Eolus” Dienvidkurzemes novada ziemeļu daļā un Kuldīgas novada dienvidu daļā starp Aizputi un Pāvilostu 74 kvadrātkilometru platībā iecerējis attīstīt trīs vēja parkus “Peivika wind”, “Minde wind” un “Alokste wind”, aģentūru LETA informēja uzņēmuma pārstāvji.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Dienvidkurzemes novada teritoriālais plānojums paredz vēja parku izbūvi, un konkrētā teritorija iecerēto vēja parku attīstībai izraudzīta atbilstoši regulējumā noteiktajām prasībām šādu parku izvietošanai, informē “Eolus” pārstāvji.

Trīs vēja parku teritorijās paredzēts izvietot līdz 80 vēja elektrostacijām, kas darbosies kā vienots vēja parks. Vienas turbīnas jauda plānota no sešiem līdz astoņiem megavatiem (MW).

“Eolus” valdes loceklis Gatis Galviņš norāda, ka gan rudenī piedzīvotā un ieilgusī elektroenerģijas cenu krīze, gan notikumi Ukrainā parāda, cik svarīga ir valsts spēja būt neatkarīgai no ārvalstu energoresursu piegādātājiem, un šis ir brīdis, kad valsts un pašvaldību līmenī šie procesi ir jāpaātrina.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

“Eolus” pārstāvji informē, ka ir jau veikta padziļināta šīs teritorijas izpēte, kas apliecina pietiekamu vēja resursu enerģijas ražošanai. Pagājušajā gadā Vides pārraudzības valsts birojs ir pieņēmis lēmumu par Ietekmes uz vidi novērtējuma procedūras piemērošanu, kas tiks veikta visiem trim parkiem vienoti.

Šī procesa ietvaros 25.martā plānota arī pirmā sabiedriskā apspriešana, kurā novada iedzīvotāji varēs iepazīties ar vēja parka projektu un uzdot jautājumus projekta attīstītājiem.

Par sabiedriskās apspriešanas norises vietu un laiku iespējams sekot līdzi mājaslapā www.peivikawind.lv izvietotajai informācijai. Atbilstoši epidemioloģiskajiem ierobežojumiem sabiedriskā apspriešana norisināsies klātienē, ar iespēju pieslēgties attālināti.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

“Eolus” iecerējis attīstīt vēja parkus arī Dobeles, Talsu un Tukuma novadā.

Kompānija “Eolus” reģistrēta 2011.gadā, un tās pamatkapitāls ir 2845 eiro, liecina “Firmas.lv” informācija. Kompānijas īpašnieks ir Zviedrijas “Eolus Vind Aktiebolag”. Uzņēmums 2021.gadā strādāja ar 410 617 eiro zaudējumiem.

Kompānijai “Eolus” Latvijā ir 13 meitasuzņēmumi “Audruves wind”, “Gulbji wind”, “Melderi wind”, “Virzas wind”, “Dobele wind”, “Mekji wind”, “Osi wind”, “Unas wind”, “Valpene wind”, “Peivika wind”, “Minde wind”, “Alokste wind”, kā arī “Pienava wind”.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ReKurZeme.lv komanda.