Abonē "ReKurZeme Plus"!
Abonēt

Reklāma

Februāra sākumā notiks Drošāka interneta diena

Latvijā un daudzviet citur pasaulē 8.februārī notiks Drošāka interneta diena, aģentūrai LETA pavēstīja Latvijas Drošāka interneta centra “Drossinternets.lv” preses sekretārs Kaspars Līcītis.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Viņš informē, ka “Drossinternets.lv”, iesaistot bērnus, jauniešus un pieaugušos, šajā dienā organizēs daudzveidīgas aktivitātes, kuras vieno sauklis “Drošāks internets sākas ar tevi!”, aicinot ikvienu domāt par to, kā mēs katrs rūpējamies par savu drošību internetā un kāds ir mūsu ieguldījums, veidojot labāku interneta vidi.

“Drossinternets.lv” vadītāja Maija Katkovska uzsver, ka, pieaugot sabiedrības digitalizācijai, ar katru gadu pieaug nozīme bērnu un jauniešu zināšanām par drošību internetā un viņu digitālajai pratībai. “Tāpēc ir būtisks sistemātisks darbs, lai apgūtu un papildinātu zināšanas,” viņa min.

Rosinot skolas, bērnudārzus, bibliotēkas, bērnu un jauniešu centrus visā Latvijā atzīmēt Drošāka interneta dienu, “Drossinternes.lv” aicina gan 8.februārī, gan visu februāri organizēt izglītojošus pasākumus un aktivitātes par to, kā bērniem un jauniešiem sevi pasargāt internetā, vienlaikus veicinot cieņpilnu izturēšanos citam pret citu virtuālajā vidē.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Aicinot skolotājus mācību stundās runāt par drošību internetā, “Drossinternets.lv” speciālisti ir izstrādājuši trīs prezentācijas, kas paredzētas pamatskolas vecuma skolēniem. Tajās ietverta gan izziņas informācija, gan praktiski uzdevumi darbam klasē, gan arī tests zināšanu un izpratnes pārbaudei.

Nodarbība “Kāpēc Tu ar mani runā?” ir vērsta uz tiešsaistes saziņas nolūku atpazīšanu, vienlaikus sekmējot izpratni par drošu rīcību konkrētās saziņas situācijās. Nodarbība “Šī nodarbība izraisīs SENSĀCIJU!” ir veltīta klikšķu virsrakstu iepazīšanai, mācot izprast to veidošanas mērķi, biežāk izmantotos paņēmienus. Nodarbība “Domā, pirms notici!” ir vērsta uz kritiskās domāšanas pilnveidi, faktu un viedokļu atpazīšanu, informācijas izvērtēšanu tiešsaistē.

Katru prezentāciju papildina ieteikumi pedagogam, sniedzot gan metodiskas ierosmes, gan idejas tēmas paplašināšanai, gan saites uz noderīgiem papildmateriāliem.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Atzīmējot Drošāka interneta dienu, “Drossinternets.lv” tīmekļvietnē ir apkopoti un ikvienam interesentam pieejami aktuālākie izglītojošie materiāli, kas sadalīti pa vecuma grupām.

Latvijas Drošāka interneta centrs dibināts 2006.gadā, un tā mērķis ir izglītot un informēt sabiedrību par bērnu drošību internetā un nodrošināt iespēju ziņot par atklātajiem pārkāpumiem internetā.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ReKurZeme.lv komanda.