No kreisās Latvijas čempioni ložu šaušanā aizputnieki Jānis Lasmanis un Sabīne Ķeķe. Foto – Latvijas Šaušanas federācija.

Par Latvijas čempioniem ložu šaušanā pagājušās nedēļas nogalē Tukuma un Dobeles šautuvē kļuva Dienvidkurzemes novada snaiperi Sabīne Ķeķe un Jānis Lasmanis no Aizputes.

Latvijas pieaugušo čempionāts ložu šaušanā pulcēja 13 komandas. Zelta godalgas ar 161 punktu ieguva Dobeles Sporta skolas otrā komanda, sudraba medaļas izcīnīja Dienvidkurzemes novada pirmā komanda (151), bet trešo vietu ieguva Tukuma sporta skolas pirmā komanda (110), informē Dienvidkurzemes novada šāvēju pārstāvis Jānis Oskars Šalms.

Latvijas čempionāta pirmajā dienā standarta vingrinājumā “MŠ-3×20” sudraba medaļu ar 553 punktiem ieguva aizputniece Sabīne Ķeķe. Par Latvijas čempioni šajā vingrinājumā kļuva dobelniece Dženeta Evardsone (558), bet bronzas medaļu ieguva krāslaviete Karīna Krilova (550).

Vīriešiem vingrinājumā “MŠ-3×20” par Latvijas čempionu kļuva aizputnieks Jānis Lasmanis (552), sudraba medaļu ieguva aizputnieks Raivis Balodis (551), bet trešais ar 541 punktu palika Mareks Mjadjuta no Krāslavas.

Čempionāta otrajā dienā vingrinājuma “PŠ-60” finālsacensībās par Latvijas čempioni kļuva S. Ķeķe, aiz sevis atstājot dobelnieces Beāti Šmukstu un Dž. Evardsoni. Vīriešiem šajā vingrinājumā finālsacensībās sudraba medaļu ieguva aizputnieks Kārlis Rozenbergs. Par Latvijas čempionu kļuva dobelnieks Roberts Lignickis, bet trešais bija Didzis Aleksāns no Viļakas.

Vingrinājuma “PŠ-MIX” finālā sudraba medaļas ieguva S. Ķeķe un J. Lasmanis. Par Latvijas čempioniem kļuva D. Aleksāns un Gunita Šakina (Viļaka), trešie palika Annija Nadīna Širvanova un Kristers Kolužs (Tukums).

Nākamās sacensības Dienvidkurzemes novada ložu šāvējiem būs savās mājās, kad no 6. līdz 8. janvārim Aizputes šautuvē notiks Dienvidkurzemes novada atklātais čempionāts ložu šaušanā ar pneimatiskajiem ieročiem.