Abonē "ReKurZeme Plus"!
Abonēt

Reklāma

FOTO: Aizvadīta Zinātnieku nakts Liepājas Universitātē

Piektdien, 30. septembrī, Liepājas Universitātē lielā skaitā pulcējās skolēni, jaunieši un viņu vecāki, lai baudītu aizraujošo zinātni. Tā ir Zinātnieku nakts, kas tradicionāli visā Eiropā notiek septembra pēdējā piektdienā un kurā piedalās arī Liepājas Universitātes pieredzējušie un jaunie zinātnieki.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Dabas un inženierzinātņu fakultāte un Dabaszinātņu un inovatīvo tehnoloģiju institūts piedāvāja studentu pētniecības darbu prezentācijas. Bija iespēja iepazīties ar inovatīvu augļu žāvētāju, izstrādājumiem no jūras aļģēm, rokas protēzi uz mākslīgā intelekta bāzes, permakultūras sistēmu, mobilu akvatoriju monitoringa robotu, kā arī studentu izstrādātu elektromobili. Studenti labprāt dalījās pieredzē par to, kā darbi tapuši un kas jādara, lai varētu kļūt par pētnieku, bet ar elektromobili bija iespējams pat izbraukt, portālu “ReKurZeme” informē Liepājas Universitātes galvenā sabiedrisko attiecību speciāliste Simona Laiveniece.

Jaunāko klašu skolēni varēja spēlēt robotu futbolu, paši radīt papīru reciklēšanas darbnīcā. Tie, kas ir draugos ar matemātiku, risināja dažādus uzdevumus, piemēram, rēķinot, cik kilometru ir desmit tūkstoš soļos, iepriekš izmērot sava soļa garumu.

Paši mazākie apmeklētāji kopā ar vecākiem ielūkojās Pedagoģijas un sociālā darba fakultātes piedāvātajā Montesori pasaules piedzīvojumā, kur spēlēties palīdzēja docente Gundega Tomele, bija iespēja izmēģināt arī “Gaismēnu spēles”. Mamma Madara, kura uz Zinātnieku nakti bija atvedusi savu trīsgadnieku, atzina: “Bērniem te ir aizraujoši darboties. Mums vislabāk patika gaismas galds, jāpamēģina vēl Montesori rotaļas. Ja vēl var atrast jaunus draugus, tad šis apmeklējums ir izdevies!”

Humanitāro un mākslas zinātņu fakultātē bija pulcējušies tie, kas interesējas par literatūru, kā arī notika diskusija par tēmu “Ko lasīt? Kad lasīt? Kāpēc lasīt? Ko ar to darīt?”. Diskusijā piedalījās jaunie literāti un studenti. Savukārt noslēgumā Jauno mediju mākslas un Rakstniecības studenti piedāvāja audiovizuālu performanci, ko varēja baudīt jauno mediju pagraba telpās.

Publicitātes foto

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ReKurZeme.lv komanda.