Abonē "ReKurZeme Plus"!
Abonēt

Reklāma

FOTO: Aizvadīts 1991. gada barikāžu aizstāvju atceres dienas pasākums Liepājas muzejā

Piektdien, 20. janvārī, 1991. gada barikāžu aizstāvju atceres dienā Liepājas muzeja dārzā Kūrmājas prospektā 16/18 dega barikāžu piemiņas ugunskuri un tika aizvadīts 1991. gada barikāžu atceres pasākums “Atceries gan!”.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Plkst. 16 Liepājas muzejā Kūrmājas pr. 16/18 pulcējās Liepājas jaunsargi, lai iepazītos ar ekspozīciju “Latvijas Pagaidu valdības seši mēneši Liepājā”, bet plkst. 17 muzeja dārzā jaunie jaunsargi deva svinīgo solījumu, portālu “ReKurZeme” informē Liepājas muzeja sabiedrisko attiecību speciāliste Rasa Zālīte.

Plkst. 18 jaunsargi veidoja Latvijas valsts karogu goda sardzi un Liepājas muzeja dārzā klātesošos uzrunāja Liepājas muzeja direktore Dace Kārkla, Liepājas domes priekšsēdētājs Gunārs Ansiņš, Zemessardzes 44. kājnieku bataljona komandieris pulkvežleitnants Viktors Kareckis, kā arī jaunie zemessargi deva zvērestu.

Degot atceres ugunskuriem, klātesošos Liepājas muzeja dārzā uzrunāja Liepājas muzeja direktore Dace Kārkla, Liepājas domes priekšsēdētājs Gunārs Ansiņš un Zemessardzes 44. kājnieku bataljona komandieris pulkvežleitnants Viktors Kareckis.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

“Tā laika satraucošie notikumi bija paraugstunda tam, cik saliedēta un vienota spēj būt latviešu tauta, lai iestātos par suverēnu valsti,” teica Dace Kārkla.

Šis atceres pasākums Liepājas muzejā bija īpašs ar to, ka pasākuma ietvaros notika jaunsargu svinīgā solījuma un zemessarga zvēresta došanas svinīgā ceremonija.

Liepājas domes priekšsēdētājs Gunārs Ansiņš pateicās jaunajiem jaunsargiem un zemessargiem par uzticību Latvijas valstij un gatavību aizsargāt Latvijas tautu un Latvijas valsti, tās neatkarību un drošību kopā ar citām Nacionālo bruņoto spēku vienībām. “Barikāžu laikā bija vērojams spēks, kas nebija mērāms ieročos, tas bija vienotas tautas gara spēks, kas parādīja citām valstīm un mums pašiem, ka mēs esam vienota un stipra tauta, kas spēj iestāties par savu neatkarību un saprot to ceļu, kur iet,” tā Gunārs Ansiņš.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Savā uzrunā Viktors Kareckis norādīja, ka, pateicoties 1991. gada barikādēm un Latvijas tautas spējai mobilizēties, mēs šodien varam baudīt brīvību, un, ka tās liesmiņas, kas šovakar deg piemiņas ugunskuros, mājo arī katrā no mums.

Pēc pasākuma svinīgās daļas muzeja dārzā Liepājas muzeja telpās bija iespēja nobaudīt Zemessardzes 44. kājnieku bataljona un Liepājas muzeja sarūpēto cienastu, un pakavēties atmiņās par piedzīvoto toreiz, pirms 32 gadiem.

Pasākuma noslēgumā plkst. 19 muzeja lielajā zālē uz koncertu aicināja grupa “Kopā Reti Esošu Draugu Organizācija” ar koncertprogrammu “Atceries gan”. Grupā muzicēja Ieva Dreimane (soliste), Jānis Šteinbergs (taustiņinstrumenti, mutes harmonikas, solists), Edgars Silacērps (ģitāra, solists), Armands Alksnis (ģitāra), Linards Tiļugs (sitamie instrumenti) un Valdis Skujiņš (basa ģitāra, koncerta vadītājs).

Foto – Kārlis Volkovskis

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ReKurZeme.lv komanda.