Abonē "ReKurZeme Plus"!
Abonēt

Reklāma

FOTO: Apbalvoti “Liepājas Kultūras balvas 2021” laureāti

Foto – Liepājas Kultūras pārvalde

Apbalvoti “Liepājas Kultūras balvas 2021” laureāti, aģentūru LETA informēja Liepājas pašvaldības Kultūras pārvaldes projektu vadītāja Ieva Puka.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Kopumā apbalvojumam tika iesniegti 40 pieteikumi, žūrijas un liepājnieku vērtējumam izvirzot 33 balvas pretendentus.

Naudas balva 1200 eiro apmērā tika piešķirta Vēsmai Lēvaldei un Ilzei Valcei par Liepājas Simfoniskā orķestra vēstures pētījuma izstrādi, filmas “Liepājas Simfoniskais orķestris – ceļš mūzikā” un lekcijas “Liepājas mūzikas akvarelis. Ceļš mūzikā līdz Lielajam dzintaram” īstenošanu.

Savukārt Kristīnei Brīniņai tika piešķirta naudas balva 1000 eiro apmērā par izpētē balstītu oriģināldarbu radīšanu Liepājas pilsētvidē, sintezējot izteiksmes veidus, kas sekmē daudzveidību un attīstību Liepājas skatuves mākslā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Naudas balva 1000 eiro apmērā tika piešķirta arī Maijai Kalniņai par koncertstāsta “I am fine. Mārtiņa Freimaņa pirmās dziesmas” izveidi un realizēšanu.

Tāpat arī Ērikam Kūlim tika piešķirta naudas balva 1000 eiro apmērā par mūža ieguldījumu Liepājas un Latvijas literatūrā, sagaidot 80.jubileju.

Apbalvota tika arī biedrība “Liepāja 400” par vēsturiskā fotoalbuma “Pastaiga pa skaisto Liepāju” izveidi un izdošanu un Liepājas muzejs par mūsdienīgu un spilgtu izstādes “J.F. Tīdemanis. Darbi no Zuzānu kolekcijas” realizāciju.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Tāpat apbalvojums tika piešķirts arī Egonam Peršēvicam par vizuālās mākslas attīstības veicināšanu un Liepājas kultūrtūrisma popularizēšanu, realizējot Karostas ūdenstorņa atvērtās rezidences un laikmetīgās mākslas izstādi “Jūrā pie Liepājas pazudis cilvēks”.

Uzņēmumam SIA “Liepaja Music” tika piešķirta balva par dzejnieka un dumpinieka Eduarda Veidenbauma muzikāla dzīvesstāsta “No Veidenbauma neaizbēgsi” realizēšanu mūsdienīgā, digitālā formātā.

Par unikālu jauno izpildītāju akadēmiskās mūzikas konkursa laureātu koncertu, jaunajiem mūziķiem uzstājoties kopā ar Liepājas Simfonisko orķestri, balvu piešķīra arī Liepājas Mūzikas, mākslas un dizaina vidusskolai.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Savukārt liepājnieku simpātijas balva tika piešķirta “Austras biedrībai” par dziesminieku brīvdabas festivāla “Austrasdienas” realizēšanu, aicinot klausītājus uz piecām dažādām koncertprogrammām, bet Liepājas domes priekšsēdētāja īpašo simpātiju balva tika Liepājas teātrim un Liepājas Universitātei par Liepājas teātra jauno aktieru kursa sagatavošanu un izglītošanu, kā arī aktieru iekļaušanu Liepājas teātra trupā.

2022.gadā Liepājas Kultūras balva tika pasniegta vienpadsmito gadu pēc kārtas.

Kultūras jomas nozīmīgā apbalvojuma uzdevums ir novērtēt tos kultūras nozares notikumus un personības, kas ir veicinājuši Liepājas atpazīstamību, kā arī novērtēt jaunas radošas idejas.

“Liepājas Kultūras balvas 2021” žūriju vadīja Liepājas Kultūras pārvaldes vadītāja vietnieks Nauris Lazdāns un tajā darbojās Latvijas Mākslas akadēmijas asociētā profesore Gita Straustiņa, žurnālists, radio SWH valdes priekšsēdētājs Jānis Šipkēvics, kordiriģente Ilze Balode, dramaturgs un aktieris Ēriks Vilsons, sakrālā un kultūrvēsturiskā mantojuma saglabāšanas projektu koordinatore Ilze Vitāle un laikraksta “Kurzemes Vārds” žurnālists Roberts Džeriņš.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ReKurZeme.lv komanda.