Abonē "ReKurZeme Plus"!
Abonēt

Reklāma

FOTO: Atklāta izstāde “Pa ceļam” Tirgoņu ielā Liepājā

Ceturtdien, 9. maijā, Liepājā atklāta izstāde “Pa ceļam”. Liepājas gājēju jeb Tirgoņu ielas skatlogos līdz 23. maijam var aplūkot trīs mākslinieku – Sabīnes Verneres, Andreja Lavrinoviča un Annas Franciskas Beļānes darbus.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

“Swedbank” bankomātu telpā Tirgoņu ielā 18 izvietoti Annas Franciskas Beļānes mākslas darbi – “pjedestāls”, “kāds pārskrien nomoda naktī” un “kad nomaldies, griezies uz riņķi”, kuros māksliniece asprātīgās instalācijās vēsta par līdzsvaru starp mieru un nemieru, būšanu ar kājām uz zemes un idejām augstu virs apvāršņa, un cilvēka smalko balansu starp šiem stāvokļiem, portālu “ReKurZeme” informē nodibinājuma “Nodibinājums Liepāja 2027” sabiedrisko attiecību un mārketinga daļas vadītāja Zita Lazdāne.

Tirgoņu ielas 22 skatlogos var apskatīt Andreja Lavrinoviča mākslas darbu “Atlantis”. Tā pirmā versija tika radīta 2016. gadā, eksperimentējot ar dažādām tehnikām un izvirzot pamatkonceptu par patērētāju sabiedrību un aizejošajām popkultūrām. Šogad darbs tika reducēts ar mākslīgā intelekta palīdzību, radot kolāžu “Nepārejošas bailes” un jaunu variāciju par agrāk radīto “Nike vāzi” un “L.V. tepiķi”.

Sabīnes Verneres darbi “Angles morts” (Aklā zona) redzami divos – frizētavas Tirgoņu ielā 24 un veikala “MansPirkums”, Tirgoņu ielā 21 – skatlogos. “Angles morts” gleznojumos atrodams tauriņa spārniem līdzīgs motīvs, kas stindzinoši raugās skatītājā. Māksliniece šo skatiena nozīmīgumu salīdzina ar sengrieķu mītu par Medūzas maģiskajām un paralizējošajām spējām, kas patiesībā ir indivīda domu refleksija pašam pret sevi. Ekspozīcija sasaucas ar sabiedrības vēlmi neērto pagātni nostumt “prom no acīm”. Ar savu darbu māksliniece vēlas aktualizēt laikmetīgās mākslas muzeja neesamību Latvijā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Izstādes kuratore ir liepājniece Ieva Rubeze.

Mākslinieces Sabīnes Verneres (34), Latvijas Mākslas akadēmijas (LMA) Eksperimentālās mākslas telpas “Pilot” vadītājas, daiļradē vērojams dabā un cilvēkā dabiski ieliktā pirmatnīgā nemiera un spēka atainojums. Sabīne Vernere studē LMA profesionālajā doktorantūrā, kā arī ir brīvdabas mākslas telpas “Savvaļa” domubiedru kodola dalībniece.

Mākslinieks Andrejs Lavrinovičs (37), Rīgas Dizaina un mākslas vidusskolas pedagogs, neatkarīgās izdevniecības “Popper Publishing” mākslas grāmatu un zīnu izdevējs, ar darbu “Atlantis” (2016–2024) reflektē par dzinuli, burkānu makšķeres galā vai “Nike” vāzi, kas virza cilvēku izkāpt no komforta zonas un sasniegt mazliet vairāk.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Jaunākā māksliniece izstādē ir Anna Franciska Beļāne (24), kura šopavasar beigs bakalaura studijas Latvijas Mākslas akadēmijas Vizuālās komunikācijas nodaļā. Annas Franciskas Beļānes asprātīgās instalācijas vēsta par līdzsvaru starp mieru un nemieru, būšanu ar kājām uz zemes un idejām augstu virs apvāršņa, par cilvēka smalko balansu starp šiem stāvokļiem.

Izstādi organizē nodibinājums “Liepāja 2027”, tā tapusi sadarbībā ar “Swedbank”, “Saldējums Liepāja”, “MansPirkums”, frizētu Tirgoņu ielā 24 un tiek realizēta ar Liepājas valstspilsētas pašvaldības, Latvijas Republikas Kultūras ministrijas un Eiropas Savienības programmas “Radošā Eiropa” projekta “CreArt 3.0 #STRINGING_TOGETHER” līdzfinansējumu.

Publicitātes foto

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ReKurZeme.lv komanda.