Foto – facebook.com/pilsetas.basketbols

Sestdien, 18. decembrī, Liepājas Olimpiskajā centrā tika aizvadītas trīs Liepājas pilsētas basketbola čempionāta spēles vīriešiem. Divas no trijām spēlēm aizritēja līdzīgā cīņā, tomēr vienā no spēlēm SK “Jumts” sagrāva “Liepājas Universitāti” ar rezultātu 91:36, portālu “ReKurZeme” informē čempionāta pārstāvis Dāvis Plūme.

Pirmie laukumā izgāja 2. divīzijas līderi “Kraukļi” un “Fēnikss/Grobiņa” basketbolisti. Abām komandām šī spēle nozīmēja daudz, jo abas komandas turnīra tabulā atradās viena otrai blakus, un matemātika pavisam vienkārša – uzvarētāji ieņem pirmo vietu turnīra tabulā. Spēle līdz pēdējai ceturtdaļai ritēja ļoti līdzīgi, tomēr “Fēnikss/Grobiņas” basketbolisti spēles izskaņā izrādījās veiksmīgāki, un beigās svinēja pārliecinošu uzvaru ar rezultātu 83:58. Uzvarētajiem labākais bija Dāvis Plūme ar 33 gūtajiem punktiem, bet zaudētājiem labākais bija Jānis Steda ar 21 punktu. Dienas otrajā spēlē SK “Jumts” sagrāva 2. divīzijas pastarīšus “Liepājas Universitāti” ar rezultātu 91:36. Studentiem šis bija jau piektais zaudējums pēc kārtas. Rezultatīvākais šajā spēlē bija Kārlis Mickāns no SK “Jumts” komandas ar 34 punktiem! Dienas pēdējā spēlē laukumā izgāja 1. divīzijas komandas “Kempings ODS” un “Oskara Transports”. Šajā spēlē uzvaru noteicošais faktors bija pirmais puslaiks, kurā “Oskara Transporta” basketbolisti spēja iekrāt desmit punktu pārsvaru. Otrajā puslaikā “Ods” nespēja lauzt spēles gaitu, un beigās “Oskara Transports” svinēja uzvaru ar rezultātu 68:56. Uzvarētājiem labākais bija Niks Lagzdiņš ar 17 gūtajiem punktiem, bet zaudētājiem labākais bija Dāvis Silenieks ar 25 punktiem.

Sestdien arī tika apbalvoti pirmā mēneša labākie spēlētāji abu divīziju ietvaros. Par 1. divīzijas labāko spēlētāju tika atzīts Arnis Ate (Nīca/BLi), bet par 2. divīzijas labāko spēlētāju tika atzīts Jānis Steda (Kraukļi). Abiem labākajiem mēneša spēlētājiem, mūsu atbalstītājs Sporta Bode, sagādāja dāvanas.

Nākošā cīņa tiks aizvadīta 27 decembrī plkst. 19:30 starp “Promenade Hotel” un “Nīca/BLi” komandām, kas arī būs pēdējā šī gada spēle Liepājas pilsētas basketbola čempionātā. Pēc tam čempionāts atsāksies jau 2022. gadā.