Foto no Aigara Breča arhīva

Lieliski aizvadīts starptautiskais jauniešu badmintona turnīrs „Liepāja Junior Open 2022”, kas norisinājās 5.martā Liepājas 8.vidusskolā un pulcēja 48 spēlētājus no Talsiem, Ventspils, Klaipēdas un Liepājas. Turnīrā tika izspēlēti 15 medaļu komplekti jauniešu vienspēlēs, dubultspēlēs un jauktajās dubultspēlēs A (elites), B un C meistarības grupās vecumā no U11 līdz U21. Mājiniekus sacensībās pārstāvēja 24 sportisti, kas no 45 gaodalgām izcīnīja 9 zelta, 8 sudraba un 4 bronzas medaļas, kā arī 5 ceturtās vietas.

Divi zelti un sudrabs Gustavam Dāvidam Brečam, kas A grupas vienspēļu finālā trijos setos (21-13, 19-21, 18-21) atzina talsinieka Patrika Kanda pārākumu, bet dubultspēlēs pārī ar Gunti Pirktiņu un jauktajās dubultspēlēs ar Evelīnu Smirnovu kāpa uz goda pjedestāla augstākā pakāpiena, portālu “ReKurZeme” informē Liepājas badmintonistu treneris Aigars Brečs.

Divi zelti un sudrabs arī Martai Heizei, kas triumfēja A grupas vienspēlēs un dubultspēlēs pārī ar Žaneti Grinieci, bet jauktajās dubultspēlēs, cīņā par zeltu, pārī ar Leonardo Golovčenko (12-21, 21-23) pagarinājumā piekāpās kluba biedriem Gustavam Dāvidam Brečam un Evelīnai Smirnovai.

Visu kaluma medaļas A grupā Žanetei Griniecei – zelts dubultspēlēs ar Martu Heizi, sudrabs vienspēlēs un bronza jauktajās dubultspēlēs ar Anriju Zaķi.

Zelts Evelīnai Smirnovai elites mikstos pārī ar G.D.Breču un sudrabs dubultspēlēs ar Innu Korjukinu.

Divi sudrabi Leonardo Golovčenko A grupas dubultspēlēs pārī ar A.Zaķi un mikstos ar M.Heizi, bet gana neveiksmīgs starts un zaudējums mačā par bronzu, tā izcīnot 4.vietu elites vienspēlēs.

Sudrabs Anrijam Zaķim A grupas dubultspēlēs pārī ar L.Golovčenko un bronza mikstos ar Ž.Grinieci, vienspēlēs izcīnot 6.vietu.

A un B grupas jauniešu rindas pastiprināja arī Liepājas seniori : Tā Guntis Pirktiņš izcīnīja 1.vietu dubultspēlēs ar G.D.Breču, bet vienspēlēs un mikstos kopā ar Innu Korjukinu ierindojojās 5.vietā. Korjukinai ar E.Smirnovu dubultspēlēs surabs, bet vienspēlēs 7.vieta.

Labs sniegums un 4.vieta A grupas dubultspēlēs arī Evai Filkai un Santa Bronkai, kas vienspēlēs izcīnīja attiecīgi 5. un 8.vietu. Savukārt bronza Ilzei Gūtmanei B grupas vienspēlēs un 7.vieta A grupas jauktajās dubultspēlēs pārī ar Henriku Gothardu Jankevicu no Talsiem.

Triumfs Arnoldam Tiļļam B grupas vienspēlēs un zelts arī dubultspēlēs pārī ar Ati Cicenu, tačun mikstā ar S.Bronku A grupā nācās samierināties ar 8.vietu. A.Cicens startēja arī vienspēlēs, kur ierindojās 5.vietā.

Izcīnītas divas bronzas Diānai Čaikai – B grupā dubultspēlēs kopā ar Keitiju Kairi un jauktajās pāru spēlēs ar Sandiju Eņģeli. Keitija startējot vienspēlēs un mikstos ar Ati Cicenu ierindojās 5.vietā.

Nepārspēts C grupas vienspēlēs palika Sandijs Eņģelis, kas trillera cienīgā trīs setu finālmačā ar pagarinājumu (19-21, 24-22, 19-22) pārspēja Lūkasu Rafaelu Breču. Abi startēja arī B grupas dubultspēlēs izcīnot 5.vietu.

2.vieta C grupas dubultspēlēs Jānim Gūtmanim kopā ar talsinieku Valteru Brāli. Gūtmanis startēja arī vienspēlēs izcīnot 7.vietu.

Savu pirmo sacensību pieredzi, godalgas un arī “sāpīgus” zaudējumus piedzīvoja seši badmintona spēles iesācēji, kas uzrādīja sekojošus rezultātus:

1.vieta C grupas dubultspēlēs Mārcim Norenbergam un Mārtiņam Lapam. Abi satrtēja arī vienspēlēs ieņēmot attiecīgi 5. un 6.vietu. 4.vieta Lapam pārī ar Elīzu Ozolnieci C grupas jauktajās dubultspēlēs, bet Norenbergs ar Endiju Liepiņu palika 5.vietā.

Zelta godalga C grupas dubultspēlēs arī Endijai Liepiņai pārī ar talsinieci Andželiku Zeiferti. Vienspēlēs C grupā Endijai 7.vieta.

3.vieta C grupas dubultspēlēs Katrīnei Girgensonei un Elīzai Ozolniecei, vienspēlēs izcīnot attiecīgi 4. un 8.vietu.

8.vieta C grupas jauktajās dubultspēlēs Mārtiņam Arājam un Katrīnei Girgensonei.

Paldies par atbalstu Liepājas pilsētai un Liepājas 8.vidusskolai.