“Bruģa bumbas” pirmais posms. Foto – facebook.com/pilsetas.basketbols

Aizvadītāja nedēļā, 28. maijā, Grobiņas pilsētas svētku ietvaros, tika aizvadīts pirmais “Bruģa bumbas” posms, kopumā no ieplānotajiem sešiem posmiem. Kopumā sacensībās piedalījās 24 komandas piecās vecuma grupās, tādejādi noskaidrojot pirmos uzvarētājus un laureātus.

Šī gada pirmais “Bruģa bumbas” posms tika gaidīts ar interesi, jo tieši ar šo posmu ielas basketbola sezona tika atklāta. Kopumā sacensībās piedalījās 24 komandas piecās dažādās vecuma grupās, kaut vai pieteikties varēja sešās vecuma grupās. U13 meiteņu grupā nebija dalībnieku, jo atradās jaunatnes līgas sacensībās Ogrē. Meitenes savā starpā sacentās U99 vecuma grupā, savukārt zēni U15, U18 un U99, kā arī spēles norisinājās ierastajā MIX grupā, portālu “ReKurZeme” informē sacensību pārstāvis Dāvis Plūme.

Viss kuplāko komandu skaits bija U15 – zēnu grupā (7 komandas) un U18 – jauniešu grupā (8 komandas). Par uzvarētajiem pašā mazākajā U15 grupā kļuva komanda “Sasha”, bet 2.pozīcijā ierindojās vienība “Viļņi”, savukārt, godpilnā 3. vieta “Asie pipari” basketbolistiem. U18 jauniešu grupā par uzvarētājiem kļuva “Pipari”, kuri aiz sevi 2. un 3. vietā atstāja, attiecīgi, komandu “Eriks” un “Tie paši čaļi”.

Ļoti spraigas un skatāmas spēles bija vērojamas U99 vīriešu medaļu spēlēs. Vispirms spēlē par trešo vietu komanda “Klasters” pagarinājumā uzvarēja “Normāli čaļi” komandu, savukārt, fināla spēlē komanda “Mežpils” 90 sekundes pirms spēlēs beigām atspēlēja trīs punktu deficītu un uzvarēja komandu “G-Town”.

Diemžēl, šoreiz vismazāk atsaucība bija MIX grupā, kurā pieteicās tikai viena komanda “G-Town”, līdz ar to MIX grupa tika apvienota kopā ar U99 – sieviešu grupu, kurā arī bija pieteikušās divas komandas “Nākamreiz” un “Gandrīz nokavējām”. Sieviešu grupā par uzvarētajiem kļuva “Nākamreiz”, bet otro vietu ieguva komanda “Gandrīz nokavējām”.

Meistarības konkursā šajā posmā triumfēja vienīgā daiļā dzimuma pārstāve Megija Šaķe, kura distanci veica 36 sekundēs, esot ātrākā gan pamatsacensībās, gan finālā. Atgādinām, ka galvenajā balvā, kura tiks izspēlēta pēdējā posmā, 13.augustā, uzvarētājs saņems 100 EUR dāvanu karti no tirdzniecības centra ”Kurzeme”.

Nākošais posms norisināsies jau 15. jūnijā Liepājā pie burgernīcas “Street Burgers” un tā sākums pulksten 18:30. Pieteikšanās sacensībām būs iespējama sacensību dienā 1 – 1,5 stundas pirms tā sākuma no pulksten 17:00 – 17:30. Dalības maksa no komandas 10 EUR, neatkarīgi, vai komandā spēlē trīs vai četri spēlētāji. Līdzīgi kā pirms gada, arī šogad jauniešu vecuma grupās Liepājas sporta spēļu skolas audzēkņiem dalība pasākumā būs bez maksas, tādējādi veicinot šī sporta veida attīstību tieši jauniešu vidū.