Abonē "ReKurZeme Plus"!
Abonēt

Reklāma

FOTO: Jaunā Liepājas cietuma būvniecība iekļaujas grafikā un budžetā

Jaunā Liepājas cietuma būvniecības darbi notiek saskaņā ar plānoto laika grafiku un budžetu, sacīja tieslietu ministre Inese Lībiņa-Egnere (JV) pēc vizītes Liepājas cietuma būvniecības teritorijā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Tieslietu ministrijā aģentūru LETA informē, ka ministre šodien devās reģionālajā vizītē uz Liepāju, kur apmeklēja jaunā cietuma būvniecības teritoriju, lai novērtētu šobrīd paveikto un iepazītos ar turpmāk plānoto darbu gaitu, vēsta LETA.

Lībiņa-Egnere norāda, ka ir gandarīta, ka Liepājas jaunā cietuma būvniecība norit atbilstoši grafikam un budžetam. Šobrīd cietuma būvniecība ir jau pusē, šāds raits temps nebūtu iespējams bez iesaistīto pušu aktīvas iesaistes un sadarbības, uzskata ministre.

Jaunā cietuma būvniecības teritoriju apmeklēja arī cietuma būvniecības projekta uzraudzības komitejas pārstāvji, lai klātienē iepazītos, kā tiek realizēts valsts mēroga tieslietu nozares projekts, kā arī viens no lielākajiem publiskā pasūtījuma būvniecības projektiem Latvijā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Šobrīd rit projekta 18.mēnesis no realizācijai paredzētajiem 34 mēnešiem. Pašlaik pilnā apjomā ir izbūvētas divas no cietuma kompleksa sešām ēkām, vēl divām ēkām – ieslodzīto dzīvojamiem korpusiem – notiek pēdējo stāvu un jumta izbūve, arī pārējo ēku būvniecība turpinās dažādās stadijās.

Visaktīvākie celtniecības darbi notiks šogad vasarā, kad būvniecības objektā vienlaikus strādās ap 400 cilvēkiem.

Jau vēstīts, ka valdība 2022.gada 18.oktobrī atļāva TM uzņemties jauna cietuma būvniecībai nepieciešamās valsts budžeta ilgtermiņa saistības, nosakot šim mērķim kopējo finansējumu uz četriem gadiem ne vairāk kā 175,6 miljonu eiro apmērā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Pirms tam, 26.septembrī, iepirkuma komisija atzina “Citrus Solutions” par uzvarētāju iepirkumā. Līgums tiks noslēgts par 125 874 569 eiro, neskaitot pievienotās vērtības nodokli.

Kā iepriekš uzsvēra TM, jaunais Liepājas cietums ļaus uzsākt jaunas sodu izpildes sistēmas ieviešanu, pilnveidojot ieslodzīto resocializācijas procesu.

Cietuma būvniecību plānots pabeigt 2025.gada septembrī.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Jaunajā Liepājas cietumā būs paredzētas vietas 1200 ieslodzītajiem. Visā kompleksā ietilps sešas dažādas ēkas. Kopējā teritorijas platība ir 305 116 kvadrātmetru (m2) platībā, kopējā telpu plānotā platība aptuveni 37 400 m2.

Kā liecina informācija portālā “Firmas.lv”, uzņēmums “Citrus Solutions” dibināts 2005.gadā, un tā pamatkapitāls ir 5 070 999 eiro. Uzņēmums 2023.gadā apgrozīja 66,67 miljonus eiro un nopelnīja 5,37 miljonu eiro. “Citrus Solutions” ir tehnoloģiju kompānija SIA “Tet” grupas uzņēmums.

Foto – Tieslietu ministrija

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ReKurZeme.lv komanda.