Abonē "ReKurZeme Plus"!
Abonēt

Reklāma

FOTO: Kalvenē piedzīvo vakaru senā lauku sētā

Kalvenes pagasta “Ābelnieku” estrādē sestdienas, 3. jūnija, vakarā pasākumā “Vakars lauku sētā” varēja iepazīt daudz interesantu lietu, kā lauku sētā saimniekoja un darīja darbus agrāk.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Pasākuma apmeklētāji varēja apskatīt, kā grebj koka karotes, pin grozus no kārklu klūgām. Kā ar rokām tiek kults gards lauku sviests. Kā bez veļas mašīnas kādreiz mazgāja veļu. Kā gatavoja māla traukus, kur pēcāk kult sviestu vai iesmelt gardu zupu. Un tas vēl nebija viss – kopā tika zāģēta malka, veidoti puzuri, cirptas aitas, mīļoti trusīši un ceptas pankūkas, vēsta Dienvidkurzemes novada Kultūras pārvalde.

Par labu atmosfēru lauku sētā gādāja Liepājas folkloras kopa “Atštaukas”. Uzstājās Kalvenes kultūras nama bērnu deju kolektīvs “Zīļuki” un Skrundas kultūras nama bērnu deju kolektīvs “Jautrais dancis”, Saldus novada Gaiķu pamatskolas 1. līdz 4. klašu bērnu deju kolektīvs un Brocēnu kultūras centra deju kolektīva “Dzirkstelēni” vecākā grupa.

“Vairums prasmju ikdienā vairs nepielieto, jo mūsdienās piekoptās lauksaimniecības un mājsaimniecības metodes būtiski atšķiras no tām, kādas tās bija pirms daudziem gadiem. Parādījām mazu daļiņu no darbiem, kas mūsdienās jau aizmirsti un aizstāti ar efektīvākām metodēm. Piedāvājām iespēju tās izdzīvot,” stāsta Kalvenes pagasta kultūras pasākumu organizatore Daiga Freimane.

Foto – Dienvidkurzemes novada Kultūras pārvalde

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ReKurZeme.lv komanda.