Abonē "ReKurZeme Plus"!
Abonēt

Reklāma

FOTO: Kazdandznieki izcīna godalgas Latvijas skijoringa čempionāta pirmajā posmā

Foto – Ieva Apine

Aizvadītajā nedēļas nogalē, 22. janvārī, Apē norisinājās Latvijas čempionāta, Latvijas kausa, Latvijas Junioru čempionāta ziemas motokrosā un motoskijoringā pirmais posms, kur pie panākumiem tika arī Kazdangas sportisti.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Pateicoties veiksmīgai sadarbībai Latvijas Motosporta federācijai (LaMSF) ar Latvijas Skijoringa federāciju (LSF), ziemas motokross un motoskijorings pēc divu gadu pauzes ir atkal iekļauts ziemas motosporta sacensību kalendārā. Šī gada pirmais sacensību posms atklāts kuplā dalībnieku skaitā Apē, Apes mototrasē. Rīta cēlienā notika motoskijorings, kurā startēja sešu motoskijoringa klašu dalībnieki un dienas otrajā pusē par uzvarām cīnījās 10 ziemas motokrosa klašu braucēji. Laikapstākļi bija piemēroti un sniegs trasē bija pietiekami daudz, lai sportisti un līdzjutēji aizvadītu lieliskas sacensības. Sportistu bija daudz, bija tādi, kuri rīta cēlienā startēja motoskijoringā un pēc tam pietika spēka, lai nobrauktu vēl divus braucienus ziemas motokrosā, portālu “ReKurZeme” informē Latvijas Motosporta federācijas pārstāve Luīze Vīksna.

Viens no tādiem bija pieredzējušais enduro un skijoringa braucējs Edgars Siliņš (“Motosports RT”), kurš Krosā bez radzēm MX1 klasē un Lielie Meistari klasē kopā ar slēpotāju Sandi Čalpu izcīnija pirmo vietu. Edgars Siliņš atzina, ka “sacensības bija noorganizētas ļoti augstā līmenī. Trase bija aizraujoša ar lēcieniem, dažādiem līkumiem, grāvjiem un garām, ātrām taisnēm.”

Runājot par to, kā Edgaram Siliņam veicās dienas otrajā pusē, startējot ziemas motokrosā MX1 klasē Krosā bez radzēm, izbraucot iepazīšanās apli, viņš saprata, ka būs aizraujošs brauciens, jo “ledainajā trasē kļūdas nedrīkst pieļaut vai arī tās būtu dikti sāpīgas. No starta aizbraucu kā pirmais un tā arī līdz finišam izdevās noturēt savu pozīciju. Otrajā braucienā pēc dažiem līkumiem izvirzījos pirmajā vietā un tā līdz finišam – bez lieka riska un pārsteigumiem.”

Motoskijoringa pirmais brauciens abiem sportistiem sākās labi. “Startējām ap piekto vietu. Pēc dažiem apļiem aizcīnījāmies līdz otrai vietai. Pieļāvu kļūdu un pēc lēciena motocikla aizmugure saslīdēja. Ar Sandi apgriezāmies par 180 grādiem, bet nenokritām. Zaudējām svarīgās sekundes līdz līderiem. Otrajā braucienā sanāca ļoti labs starts, pēc dažiem līkumiem bijām pirmie. Braucienā izvērtās aizraujoša cīņa ar Raivi Eikmani un Arvi Dunkuli. Viņi bija ātri, taču šoreiz veiksme bija mūsu pusē. Liels paldies Sandim Čalpam, kas turējās aiz manis kā “traks”. Paldies atbalstītājiem,” tā par piedzīvoto Apes mototrasē Edgars Siliņš.

LaMSF motokrosa komisijas pārstāvis Aigars Virza: “Pasākumu, kuru kopā organizēja LaMSF ar LSF, kopumā bija izdevies ļoti labi. Sportisti brauca, malači. Viss notika. Runājot par dalībnieku skaitu, kā vienmēr, gribētos, lai būtu vēl vairāk, jo sevišķi bērnu klasēs un krosā bez radzēm. Protams, katram apstākļi ir dažādi gan kopējā situācija valstī, gan arī speciālās riepas, kas vajadzīgas ziemas motokrosam. Vērojot sacensības no malas, varēja redzēt, ka sportisti bija trenējušies. Prieks par “MK Ape” komandas junioru klases braucējiem, kuri patīkami pārsteidza, viņi bija ātri. Varēja redzēt, ka ir strādājuši pie ziemas braukšanas. Arī jaunākajā MX50 klasē šogad jau bija trīs dalībnieki. Viss bija labi. Domāju, ka cilvēki bija priecīgi un visiem patika!”

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Sacensību organizators, LSF prezidents Ainārs Vilciņš: “Fantastisks pasākums. Cilvēki bija braukuši tālu ceļu no Rīgas un ne tikai. Bija gaidījuši un visticamāk, ka arī saņēma labu pasākumu, kurā vairāk vai mazāk atbrauca liela daļa braucēju, kuri arī turpmāk cīnīsies par Latvijas čempionāta titulu motoskijoringā un ziemas motokrosā. Sezona ir atklāta. Sportisti savas pirmās emocijas ir guvuši un aizveduši tās mājās, lai “liktu plauktiņā”.

Paldies Sančo jeb Sandrim Janušam, Apes trases apsaimniekotājam. Viņš trasi bija izveidojis ļoti interesantu, apvienojot divas dažādas trases – klasisko motoskijoringu, kas notiek pa pļavu un netradicionālo pa mototrasi ar tās elementiem. Brauciens bija interesants. Vēlos pateikties visiem, kuri atbrauca. Ceru, ka nākamajā pasākumā būs vēl vairāk dalībnieku un vēl spraigākas cīņas trasē. Cerēsim, ka ziemas prieki turpināsies un, ka mums tie netiks liegti. Paldies Apes novada pašvaldībai, LaMSF un FIM par atbalstu,” saka Ainārs Vilciņš.

Latvijas čempionāta ziemas motokrosā un skijoringā pirmā posma TOP3:

Kross ar radzēm MX1 klasē:

Saturs turpināsies pēc reklāmas.
 1. Kristers Millers (“Eriņi”)
 2. Leons Kozlovskis (“MX Ādaži”)
 3. Jurijs Kovgers (“DAKO Ziemeļvidzeme”)

Kross ar radzēm MX2 klasē:

 1. Valters Logins (“CAMK Latgale”)
 2. Jānis Vinters (“Jāņa Vinterea Moto Team Rīga”)
 3. Valters Lesničenoks (privāti)

Kross bez radzēm MX1 klasē:

 1. Edgars Siliņš (“Motosports RT”)
 2. Ritvars Vašils (“MK Litene”)
 3. Roberts Zolmanis (privāti)

Kross bez radzēm MX2 klasē:

Saturs turpināsies pēc reklāmas.
 1. Roberts Lapa (privāti)
 2. Raivis Zolmanis (privāti)
 3. Normunds Freimanis (“MX Ādaži”)

MX 50 klasē:

 1. Andris Fiļipovs (“MK Ape”)
 2. Everts Kriss Rikveilis (“MK Ape”)
 3. Roberts Vinters (“Jāņa Vinterea Moto Team Rīga”)

MX65 klasē:

 1. Raivo Krūmiņš (“Kalsnava MB”)
 2. Ralfs Mellītis (“MK Ape”)
 3. Dāvis Smarods (“MK Ape”)

MX85 klasē:

Saturs turpināsies pēc reklāmas.
 1. Artūrs Platačs (“Kalsnava MB”)

Kvadri Juniori klasē:

 1. Kārlis Straubergs (“CrossMoto Racing Team”)

Kvadri Open klasē:

 1. Agris Neija (“Gulbenes moto”)
 2. Dāvis Ciršs (“MX Ādaži”)
 3. Mārtiņš Toms Puķītis (AMK “”Bieriņi”)

Kvadri ATV 4×4 klasē:

Saturs turpināsies pēc reklāmas.
 1. Ronalds Ramis (privāti)
 2. Valts Valainis (“Elkšņi”)
 3. Armands Lapsiņš (privāti)

Lielie meistari klasē:

 1. Edgars Siliņš un Sandis Čalpa (“Motosports RT”)
 2. Raivis Eikmanis un Arvis Dunkulis (“Rambas R”)
 3. Raivis Zolmanis un Mikus Neško (“Saldus motoklubs”)

Mazie meistari klasē:

 1. Dāvis Alksnis un Klāvs Miķelsons (privāti)
 2. Raivis Zolmanis un Mikus Neško (“Saldus motoklubs”)
 3. Ričs Jaunslavietis un Ričards Savickis (privāti)

Vecmeistaru klasē:

Saturs turpināsies pēc reklāmas.
 1. Edvīns Zālītis un Māris Krūklītis
 2. Ivars Vasiļjevs un Romualds Vaitišķis (“Saldus motoklubs”)
 3. Eduards Macānovs un Māris Pavlovskis (“Rambas R”)

Lielā tautas klasē:

 1. Artūrs Linde un Klāvs Linde (privāti)
 2. Gatis Tabūns un Edgars Skinderskis (“Rambas R”)
 3. Arvis Grāmatnieks un Jānis Fišeris (“AZ Kazdanga”)

Mazā tautas klasē:

 1. Raivis Eikmanis un Jānis Laurītis (“Rambas R”)
 2. Gints Selderiņš un Mareks Ludvigs (“AZ Kazdanga”)
 3. Gatis Tikiņš un Reinis Avens (“MX Ķekava”)

Retro tautas klasē:

 1. Uģis Andersons un Aldis Šenbergs (“MK Kandava”)
 2. Niks Kalējs un Kristaps Kalējs (“Rambas R”)

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ReKurZeme.lv komanda.