Abonē "ReKurZeme Plus"!
Abonēt

Reklāma

FOTO: Kazdangā pasākumā tiekas Ukrainas bēgļi

Sestdien, 7. janvārī, Kazdangas kultūras centrā Dienvidkurzemes novada pašvaldība aicināja Ukrainas valstspiederīgos, kuri šobrīd par savām mājām sauc Dienvidkurzemes novadu, uz Zvaigznes dienai veltītu pasākumu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Uz to ar Dienvidkurzemes novada pašvaldības nodrošinātu transportu ieradās 84 cilvēki no Kazdangas, Rucavas, Nīcas pagasta, Dunalkas un Vaiņodes, no kurienes atbrauca gandrīz puse no visiem dalībniekiem, vēsta pašvaldība.

Koncertā uzstājās etnogrupa “Kuršu sievas”, vidējās paaudzes deju kolektīvs “Nīca” un jauniešu deju kolektīvs “Spararats”. Bet pirms tam interesenti devās ekskursijā pa Kazdangas muzeju.

asākuma gaitā sarunās atklājās skaudri dzīvesstāsti. Tā Oksana Kravčenko atklāja, ka savā dzimtenē strādājusi par triku meistari – animatori. Diemžēl viņai ar abām meitām vairs nav, kur atgriezties – dzimtās mājas ir nodegušas. Oksana gan paspējusi izglābt lāča un bruņurupuča tērpus – tie esot vienīgie, kas palikuši no viņas bagātās animatora tērpu kolekcijas, pārējie sadeguši.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Pasākumā Kazdangā Oksana iepriecināja tautiešus, lāča tērpā dalot bērniem dāvaniņas, ko sarūpēja labdarības organizācija Tabitas Sirds. Bērni gan priecājās par dāvanām, gan steidza nofotografēties ar labsirdīgo lāčuku.

Dienvidkurzemes novada domes priekšsēdētājs Aivars Priedols un priekšsēdētāja vietnieks Andris Jankovskis vēlēja visiem veselību, sirdsmieru un drīzu Ukrainas uzvaru pār agresoru.

Dienvidkurzemes novada pašvaldība turpina palīdzēt bēgļiem no Ukrainas un pašlaik ir svarīgi apzināt tos, kas dzīvo pie privātajiem izmitinātājiem, lai iepazītos, laiku pa laikam satiktos un arī noskaidrotu, kāds atbalsts vai palīdzība nepieciešama.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Kopš kara Ukrainā sākuma Dienvidkurzemes novads bija atvērts bēgļu uzņemšanai. Jau no pērnā gada marta novadā drošu patvērumu bija raduši vairāk nekā 300 bēgļi, kas dzīvo gan pašvaldībai piederošās mītnēs, gan novada ģimenēs. Pusgada laikā daudzi bēgļi ir pārvietojušies – gan pārcēlušies uz citām pašvaldībām, gan devušies tālāk uz kādu no Eiropas valstīm, savukārt citi atgriezušies atpakaļ Ukrainā.

Foto – Dienvidkurzemes novada pašvaldība

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ReKurZeme.lv komanda.