Abonē "ReKurZeme Plus"!
Abonēt

Reklāma

FOTO: Kazdangas sporta dzīvē īpaša tradīcija un pieprasītas aktivitātes ar jaunumu šovasar

Kazdangas 37. Ziemas spartakiādē par uzvaru novusā cīnās dāmas. Foto – Uldis Dobelis

Kazdangā sporta dzīve nav iedomājama bez Ziemas spartakiādes, ko iedzīvotāji īpaši gaida jau vairāk nekā 30 gadu garumā. Šogad pagastā sporta aktivitātes būs daudz un dažādas – nākamās jau martā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Priecē skolēnu atsaucība
“Atsaucība bija laba. Pērn bija maz, bet šogad var redzēt, ka kovids nav un visi grib sportot. Priecājos par atsaucību,” portālam “ReKurZeme” stāsta Kazdangas sporta organizatore Ieva Babre. Viņa norāda, ka pagasta Ziemas spartakiāde šoziem notika jau 37. reizi. Arī šoreiz tā tradicionāli bija divās nedēļas nogalēs. Pirmajā sestdienā iedzīvotāji sacentās galda tenisā, zolītē un novusā. Savukārt otrajā sestdienā bija basketbols, volejbols, dambrete un šautriņu mešana.

“Šogad ieliku dambreti, jo skolēniem ir liela atsaucība. Lai arī viņi var nākt, jo vēl mazi, lai komandu veidos spēlētu pret lielajiem,” atklāj I. Babre. Viņa neslēpj prieku, ka tieši jaunā paaudze ir aktīva sporta sacensībās. Pārsteigums bijis pagājušajā rudenī Kazdangas Parka svētkos, kad lielākā daļa bija skolēni. “Meitenes nav, bet zēni atsaucas,” novērojusi sporta organizatore.

I. Babre piebilst, ka Kazdangas sporta zāle iedzīvotājiem ir atvērta darba dienās – primdienās, trešdienās un piektdienās. Arī tad čaklākie apmeklētāji ir tieši skolēni.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Pret kaimiņu azartu noķert
“Viss forši! Esmu pēc ilgiem laikiem, tādas nostaļģiskas sajūtas. Agrāk dzīvoju Kazdangā. Deviņus gadus tagad pa Stokholmu, lēnām pārceļamies atpakaļ. Jāizmanto izdevība, abi ar brāli esam. Agrāk piedalījos katru gadu. Tagad ir siltas sajūtas. Šeit vienmēr patīkami piedalīties,” stāsta kazdandznieks Jānis Strazdiņš.

J. Strazdiņš atminas, ka viņam pamatskolas laikā spartakiāde bija mazais mērķis. Tā tika gaidīta katru ziemu. Ziemas spartakiāde viņam un pārējiem, kas ar sportu nodarbojas, bija gaidīts notikums.

“Te galvenais nav sportiskais līmenis, bet pagasta iedzīvotāju satikšanās. Vienam pret otru azartu noķert,” uzskata J. Strazdiņš. Viņš ir piedalījies dažādās sacensībās, bet apgalvo, ka šī spartakiāde ir īpaša. Tā ir savā pagastā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.
Jānis Strazdiņš spartakiādē piedalījās pēc vairāku gadu pārtraukuma. Foto – Uldis Dobelis

Spartakiādes pirmajā nedēļas nogalē J. Strazdiņš bija sajūsmā, ka bija iespēja apvienot dalību gan galda tenisā, gan novusā. “Biju nobažījies, vai varēs apvienot, bet prieks, ka var. Te forši var samiksēt. Krasi pretējas spēles. Ātri vajag galvu pārslēgt. Vienā vajag mieru atrast, otrā – azartu un ātrumu dabūt,” abus sporta veidus salīdzina spartakiādes dalībnieks.

J. Strazdiņš vērtē, ka šogad kopējā aina spartakiādē bija laba. Viņaprāt, apmeklējums bija labs. “Es būtu bijis priecīgāks, ja vēl vairāk jaunie būtu. Ir forši, ka ir gados cilvēki, tas vienmēr man lielu cieņu rada, bet gribās arī jauniešiem lielāku aktivitāti. Tieši skolas vecumu. Atceros, ka mums pamatskolā nebija jautājums, ir jāiet un viss, paši gribējām, bet varbūt šie ir specifiskie sporta veidi. Domāju, ka bumbu spēlēs jaunieši ir aktīvāki,” pārliecināts ir J. Strazdiņš.

Meitenes uz izķeršanu
“Nekāda vaina, kā pie ziemas, ārā mīnusi, iekšā mazliet siltāks,” par šā gada spartakiādi teic kazdandznieks Rihards Matisons. Viņaprāt, spartakiāde ir gaidīta, ir viens no lielākajiem sporta notikumiem pagastā gada sākumā, iedibināta tradīcija, bez kuras Kazdangu nevar iedomāties.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

R. Matisons zina teikt, ka īpaši tiek gaidītas arī bumbu spēles, kad visi laicīgi vāc komandas. Lielākās grūtības ir dabūt meitenes. Noteikumi paredz, ka katrā komandā meitenēm ir jābūt. “Meitenes ir grūtāk pierunāt. Kas prot spēlēt, tas ir uz izķeršanu,” atklāj kazdandznieks.

Jautāts, vai spartakiādes programmā būtu nepieciešams vēl kāds sporta veids, R. Matisons min florbolu. Tas agrāk ir bijis. Tas ir interesants, daudziem patīk. Iespējams, būtu pieprasīts.

Sacensību rītā vēl guļ
“Galvenais ir piedalīties nevis uzvarēt. Nebiju spēlējis novusu desmit gadus. Nolēmu piedalīties, apvienojot darbu ar sportu. Esmu kapu pārzinis un ir arī darba pienākumi, bet pie reizes atnācu pasportot,” stāsta kalvenieks Guntis Birznieks.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Viņš pēdējo reizi sacensībās bija piedalījies kādus desmit gadus atpakaļ. “Tas gan nebija Kazdangā, bet Kalvenē. Mājās būs jāsāk atjaunot inventārs un jāsāk darboties,” iedvesmojies no Kazdangas Ziemas spartakiādes lieliskās atmosfēras, apņēmības pilns bija G. Birznieks.

Kalveneiks Guntis Birznieks un Kazdangas sporta organizatore Ieva Babre. Foto – Uldis Dobelis

“Es vēl neesmu iespēlējusies. Es sāku spēlēt vakarpusē. Es vēl guļu no rītiem, jo esmu pūce,” jautāta, cik veiksmīgi sākušies novusa mači, stāsta Biruta Leikarte no Nīkrāces. Viņa lielos mačos veselības dēļ novusu vairs nespēlē, bet mazos mačus garām nelaiž. “Es jau no bērna kājas novusu spēlēju, mačus neizlaižu. Tā ir aizraušanās,” stāsta B. Leikarte.

Kazdandznieks Jānis Cīrulis stāsta, ka viņš uzsvaru liek uz novusu, lai gan piedalās arī galda tenisā. Komandu cīņas gan šogad tika izlaistas.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Triumfē “Radiņi”
Kazdangas 37. Ziemas spartakiādē galda tenisā sievietēm uzvarēja B. Leikarte, otrā bija Ilona Rītiņa, bet trešā palika Madara Gofmane. Novusā sievietēm uzvarēja B. Leikarte, otrā bija M. Gofmane, bet trešā palika I. Rītiņa. Vīriešiem galda tenisā uzvarēja Miķelis Strazdiņš, otrais bija Andris Sveiše, bet trešais palika J. Cīrulis. Novusā uzvarēja J. Cīrulis, otrais bija M. Strazdiņš, bet trešais – Agnis Millers.

Zolītē šogad bija vien četri dalībieki. Uzvarēja Jānis Gofmanis, otrā bija Valda Gofmane, bet trešo vietu ieguva Gatis Straupenieks.

Dambretē vīriešu un zēnu konkurencē uzvarēja Arnis Akermanis, otrais bija Raivo Babris, bet trešais Raimonds Kinēns, aiz sevis atstājot Normundu Kinēnu un Edvardu Vītolu. Dambretē sievietēm uzvarēja Evija Circene, otrā bija Elīza Circene, trešā palika Daiga Brikmane. Šautriņu mešanā sievietēm uzvarēja Vita Treice (468 punkti), otrā bija Annemarija Babre (406), aiz sevis atstājot Sintiju Milleri (393). Kopumā piedalījās 13 sievietes. Vīriešiem šautriņu mešanā uzvarēja Visvaldis Dēvits (473), otrais bija Jānis Zālītis (454), bet trešais – Jurģis Staņevičs (453). Kopumā piedalījās 24 vīrieši.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.
Kopvērtējuma uzvarētāji komandu vērtējumā. Foto no organizatoru arhīva

Basketbolā sacentās četras komandas. Par uzvarētājiem kļuva komanda “Radiņi” (Jānis Tamsons, Sandis Babris, Kārlis Rudītis, Valters Kāpiņš, Ieva Babre, Rasa Rudzroga). Otro vietu ieguva “Komanda” (Agnis Millers, Jānis Zālītis, Jurģis Staņevičs, Klāvs Kairo, Zane Freija, Agnese Zāģere). Trešie bija “Melnie” (Sintija Millere, Aija Brūvere, Ieva Rone, Oļegs Rudzītis, Ilmārs Puķe, Jānis Kapiņš, Zintis Ronis). Ceturtā palika “Sermīte” (Elīna Alpa, Aiga Andriekus, Arvis Košuks, Arvils Košuks, Elvis Raivo Doniņš, Visvaldis Dēvits).

Volejbolā spēkojās piecas komandas. Par uzvarētājiem kļuva “Radiņi”, otro vietu ieguva “Melnie”, trešā bija “Komanda”. Ceturto vietu ieguva “Strazdiņi” (Jānis Strazdiņš, Mārtiņš Jaunzems, Matīss Liepiņš, Kaspars Štoss, Keita Groskaufmane, Rebeka Burkerica, Jolanta Strazdiņa). Piektā palika “Sermīte”.

Spartakiādes kopvērtējumā uzvarēja “Radiņi”, otro vietu ieguva “Melnie”, bet trešā bija “Komanda”.

Plāns visa gada garumā
Nākamās sportiskās aktivitātes Kazdangā plānotas 10. martā no pulksten 17 līdz 20. Tad Kazdangas sporta zālē notiks sacensības pāriem soda metienos un šautriņu mešanā. Sacensības būs bez vecuma ierobežojuma. Dalība – bez maksas. Apbalvošana plānota pulksten 20.30.

I. Babre stāsta, ka pagājušā gada nogalē 30. decembrī bija 3×3 basketbola turnīrs ģimenēm. Iedzīvotājiem paticis, ka nav jāsēž mājās, bet var atnākt pasportot. Piedalījās septiņas ģimenes. Uzvara tika Milleru ģimenei, otrā bija Matisonu ģimene, bet trešā palika Rudzrogu ģimene.

Pērn atsaucību guvušas arī novusa sacensības jauktajiem pāriem. Interesenti braukuši pat no Talsiem. Kopumā bijuši 11 pāri. Dalībniekiem sacensības ļoti patikušas, tāpēc tās arī šogad būs 25. novembrī.

Arī šogad būs Kazdangas Taku maratons. Foto – Uldis Dobelis
  1. maijā būs tradicionālie “Kazdangas apļi”, bet 12. augustā sacensības “Mazie ņiprie”. “Mazajiem vienīgās sacensības šajā pusē. No rāpotājiem līdz 15 gadu vecumam. Sacenšanās četrcīņā – skriešanā, lekšanā, mešanā un atspoles skrējienā,” stāsta I. Babre.

Arī šogad neizpaliks Rudens kross, kam ieplānots 24. septembris. Sacensības notiks piekto reizi un jubilejas reizē būs īpašākas. Dienu iepriekš būs iecienītais Taku maratons, kas Kazdangā notiks jau trešo reizi. Kazdangas takas iecienījuši skrējēji no Latvijas un Lietuvas.

Jaunums šogad būs makšķerēšanas sacensības trijos posmos jūnijā, jūlijā un augustā. “Jaunieši makšķerēšanā ir aktīvi. Radās ideja par sacensībām. Tās būs vakaros, lai tiek arī strādājošie relaksēties pie ūdens,” norāda organizatore.

Foto – Uldis Dobelis

SIF_MAF2022

Mediju atbalsta fonda ieguldījums no Latvijas valsts budžeta līdzekļiem. Par raksta saturu atbild “ReKurZeme”.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ReKurZeme.lv komanda.