Abonē "ReKurZeme Plus"!
Abonēt

Reklāma

FOTO: Koncerts dvēselei – Liepājā Zvaigžņu festivālā izskanēja Rīgas kamerkora “Ave Sol” koncerts

Liepājas Simfoniskā orķestra rīkotajā Liepājas Starptautiskajā zvaigžņu festivālā ceturtdien, 2. martā, Liepājas koncertzāles “Lielais dzintars” Dzintara Jurgelaiša kamerzālē klausītāji baudīja latviešu kormūzikas pērles Rīgas kamerkora “Ave Sol” un diriģenta Jurģa Cābuļa interpretācijā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Koncertā piedalījās arī Liepājas Simfoniskā orķestra mūziķi – orķestra koncertmeistare, vijolniece Līga Baltābola un jaunais čellu grupas koncertmeistars Klāvs Jankevics, kā arī orķestra biežs viesis, pianists Edgars Tomševics un debešķīgi dzidrās balss īpašniece – dziedātāja Aleksandra Špicberga.

Jaunās kordiriģentu paaudzes pārstāvja un Dziesmusvētku virsdiriģenta Jurģa Cābuļa vadībā Rīgas kamerkoris “Ave Sol” atskaņoja latviešu kormūzikas meistaru dziesmas.

Koncerta programmā skanēja sapņainā grafiķa Jāņa Ivanova vokalīzes un variācijas, Pētera Vaska zemgaliskās “Līdzenuma ainavas” un vīzija “Klusuma auglis” ar Mātes Terēzes tekstu kā apliecinājumu mūžīgās mīlestības dzīvīgumam, Pētera Plakida cikls “Trejžuburi”, kā arī jaunās paaudzes skaistuma meklētāja Jēkaba Jančevska lieldarbs korim un čellam “When” ar Šekspīra dzeju un “Meditācija gaismai” vijolei un klavierēm.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Zvaigžņu festivāla turpinājumā jau rīt, 4. martā, pulksten 18, uz skatuves kopā ar Liepājas Simfonisko orķestri kāps divi mūsdienu pūšaminstrumentu mūzikas dižgari – viens no pasaulē pieprasītākajiem trompetistiem, par trompetes Paganīni sauktais mūziķis Sergejs Nakarjakovs un par izcilāko 20. gadsmita metālpūtēju nodēvētais trombonists, arī diriģents un komponists Kristians Lindbergs.

Zvaigžņu festivālā Lindbergs spēlēs solo pats savā Trombonkoncertā “Black Hawk Eagle” un diriģēs divus citus lieldarbus: Mečislava Veinberga mistikas pilnām krāsām un negaidītām temperamentu maiņām caurstrāvoto Trompetes koncertu un Žana Sibēliusa populāro Otro simfoniju.

Foto – Jānis Vecbrālis

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ReKurZeme.lv komanda.