Sestdien, 25. februārī, Liepājas Valsts tehnikumā notika orientēšanās sacensības, kurās dažāda vecuma dalībnieki pēc kartes orientējās pa ēkas stāviem, telpām un gaiteņiem. Precīzākie dalībnieki, kuri atrada visus kontrolpunktus visātrākajā laikā, tika apbalvoti.

Sieviešu S21 grupā ātrākā bija Māra Kursīte, divas distances veicot ar kopējo laiku 24 minūtes un 57 sekundes. Otrajā un trešajā vietā ierindojās lietuvietes, attiecīgi otrajā – Giedre Domarkaite (laiks 0:25,17), bet trešajā – Milda Donele (0:31,42), portālu “ReKurZeme” informē sacensību galvenais tiesnesis Matīss Ratnieks.

Vīriešu V21 grupā rezultāti bija ļoti blīvi, un uzvaru izcīnīja lietuvietis Marius Vaišvilas ar kopējo laiku 23 minūtes un 40 sekundes. Otrajā vietā ierindojās Mārtiņš Strožs, uzvarētājam zaudējot vien trīs sekundes (laiks 0:23,43), bet trešajā vietā palika lietuvietis Roks Koveckis (0:24,00).

Starp jaunietēm S16 grupā ar lielu pārsvaru uzvarēja saldeniece Annija Mankus (laiks 0:31,16), otrajā vietā paliekot lietuvietei Urtei Miknītei (0:45,07), bet trešo vietu izcīnīja vēl viena saldeniece Alise Nikāze (0:46,27). Puišu grupā visas godalgotās vietas sadalīja lietuviešu pārstāvji: pirmajā vietā Simons Miknijs (0:28:07), otrajā – Kaspars Skuodas (0:32,40), trešajā – Dominiks Eigels (0:33,20)

Arī sieviešu S40 grupas goda pjedestālu veidoja lietuviešu pārstāves: pirmajā vietā ierindojās Kristīne Perminiene (0:39,25), otrajā – Jolita Domarkiene (0:41,50), trešajā – Jolanta Pauliene (0:46,35). Vīriešu V40 grupā uzvaru izcīnīja Aldis Strožs (0:30,04), otrajā vietā ierindojās Pēteris Īvāns (0:31,08), bet trešajā – Armands Kudis (0:36,43).

Papildus tam bija vēl izveidota OPEN distance, kurā ikviens varēja izmēģināt telpu orientēšanos ar īsāku un vienkāršāku distanci. Šajā distancē devās teju 60 dalībnieku.

Kopumā sacensībās piedalījās 150 dalībnieku, tostarp ap trīsdesmit lietuviešu pārstāvji.

Telpu orientēšanās pamatprincips ir pēc kartes atrast kontrolpunktus. Kontrolpunkti atrodas dažādās ēkas vietās un stāvos un tie jāapmeklē noteiktā secībā. Sacensību vērtēšana notika sešās meistarības un vecuma grupās, kurās bija jāveic divas distances. Katrā meistarības grupā tika apbalvoti pirmo labāko rezultātu ieguvēji, kuri finišēja divās distancēs un kuriem abu distanču rezultātā bija vismazākā summa.

Telpu orientēšanās sacensības organizē orientēšanās klubs “DR-Krasts” ar Liepājas pilsētas un Liepājas Valsts tehnikuma atbalstu.