Abonē "ReKurZeme Plus"!
Abonēt

Reklāma

FOTO: Liepājā aizvadīts viedās moduļu ēkas “Green Box” atklāšanas pasākums “Energoefektīvie risinājumi Green Box”

Ceturtdien, 30. jūnijā biedrības “Impact Hub” iekšpagalmā notika biedrības “Zaļo un Viedo Tehnoloģiju Klasteris” organizētais viedās demo moduļu ēkas “Green Box” atklāšanas pasākums “Energoefektīvie risinājumi Green Box”. Pasākumā tika prezentēti ekonomiski efektīvi un viedi enerģijas taupīšanas risinājumi, kā arī interaktīvais “Smart Living” rīks, lai popularizētu ilgtspējīgus un energoefektivitāti paaugstinošus nosacījumus mājsaimniecībās, noteiktu energoefektivitātes pakāpi savā mājoklī un veicinātu atbildīgu enerģijas patēriņu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Pasākumu ar uzrunu atklāja Liepājas valstspilsētas pašvaldības domes izpilddirektora vietnieks īpašumu jautājumos Mārtiņš Tīdens un biedrības “Zaļo un Viedo Tehnoloģiju Klasteris” valdes loceklis Salvis Roga. Pasākuma norisē savu ieguldījumu un risinājumus “Green Box” tapšanā prezentēja “Zaļo un Viedo Tehnoloģiju Klastera” sadarbības partneri un biedri, kā arī pasākuma apmeklētājiem sniedza individuālus konsultācijas enerģijas resursu viedā izmantošanā. “Green Box” demo moduļu ēka ir aprīkota ar jaunākajām tehnoloģijām, viediem un energoefektīviem risinājumiem, un plānots, ka gada griezumā ēka nepatērēs nevienu kilovatstundu, portālu “ReKurZeme” informē biedrības “Zaļo un Viedo Tehnoloģiju Klasteris” Sabiedrisko attiecību speciāliste Dana Liniņa.

“Zaļo un Viedo Tehnoloģiju Klastera” komanda ir gandarīta, ka sadarbībā ar mūsu biedriem un partneriem ir tapis taustāms rezultāts – nulles patēriņa ēka “Green Box”. 18 uzņēmumi ir ieguldījuši ēkā savas tehnoloģijas un risinājumus, lai prezentētu ekonomiskās efektivitātes piemēru sabiedrībai. Ēka nekad nebūs pabeigta – vienmēr būs vieta jauniem papildinājumiem un uzlabojumiem, piemēram, vēl vakar “Green Box” atslēdzām ar čipu, taču jau šodien ēkas durvis iespējams atvērt ar telefonu”, stāsta biedrības “Zaļo un Viedo Tehnoloģiju Klasteris” valdes loceklis Salvis Roga: “Sadarbībā ir milzīgs spēks un esmu pārliecināts, ka šī ēka iedvesmos mājsaimniecības modernizēt savus mājokļus, kā arī iedvesmos partnerus jaunu projektu tapšanai.”

Atklāšanas pasākumā tika prezentēti viedā aprīkojuma ražotāju risinājumi energoefektivitātes paaugstināšanā, kā arī augstas efektivitātes apgaismojuma, apsildes, santehnikas, ventilācijas, siltumizolācijas u.c. sistēmas demo moduļu ēkas tapšanā. “Green Box” tapšanā savu ieguldījumu snieguši tādi uzņēmumi, kā “VIA-S Modular Houses”, “Arbo Windows”, “Sadales Tīkls”, “Latvenergo”, “Schneider Electric Latvija”, “Feilo Sylvania”, “Inženiertīklu konsultāciju birojs”, “Damson”, “Zehnder Baltics”, “LMT”, “Tolik Corp”, “Motiva”, “Hansgrohe”, “Geberit Latvija”, “Elis” un Liepājas Valsts Tehnikums.

SIA “Schneider Electric Latvija” produktu attīstības vadītājs Baltijas valstīs Gatis Arājums atklāj, ka “Green Box” ēka vēl ir tikai sākuma stadijā: “Viedo risinājumu galvenais mērķis ir sistēmas darbība maksimāli automātiskā režīmā, tas ir, lai ienākot telpā sistēma automātiski tiek pielāgota klienta vajadzībām. Sistēma ir darbināma attālināti un vienmēr ir iespēja to pielāgot, uzlabot un papildināt, tādēļ novēlu lai “Zaļo un Viedo Tehnoloģiju Klastera” komanda neizsīkst iniciatīvās un jaunās idejās. ”

Pasākums tika organizēts Interreg Igaunijas – Latvijas pārrobežu sadarbības programmas projekta “Praktiski risinājumi gudrai energoresursu izmantošanai” (Smart Living) ietvaros. Līdz gada beigām gan Latvijā, gan Igaunijā notiks plaša sabiedrības informēšanas kampaņa, kuras galvenais uzdevums būs veicināt sabiedrības izpratni par videi draudzīgu dzīvesveidu un pārdomātu enerģijas patēriņu, uzsverot arī atjaunojamo energoresursu izmantošanu. Latvijā projektu īsteno “Zaļo un Viedo Tehnoloģiju Klasteris” un “Vidzemes plānošanas reģions”, Igaunijā – “Tartu reģionālā enerģētikas aģentūra”.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ReKurZeme.lv komanda.