Abonē "ReKurZeme Plus"!
Abonēt

Reklāma

FOTO: Liepājā aktīvi svin Brīvības svētkus; orientēšanās spēlē gandrīz 1000 dalībnieki

Orientēšanās spēles “Liepājas pēdas Latvijā” apbalvošana. Foto – Modris Helds

Trešdien, 4. maijā, Latvijas Republikas Neatkarības atjaunošanas dienā, liepājnieki un pilsētas viesi dienu pavadīja aktīvā un pozitīvā gaisotnē, kuplā skaitā piedaloties orientēšanās spēlēs “Liepājas pēdas Latvijā”, un baudot Brīvības svētku koncertu Jāņa Čakstes laukumā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Šogad, pēc lielāka pārtraukuma atkal organizējot orientēšanās spēles “Liepājas pēdas Latvijā”, tajās startēja 926 dalībnieki. 109 kājāmgājēju komandas ar 444 dalībniekiem, 73 riteņbraucēju komandas ar 298 dalībniekiem un 43 autobraucēju komandas ar 184 dalībniekiem. Par spēļu atklāšanu, instruktāžu un noslēgumu rūpējās atraktīvais pasākumu vadītājs Aigars Kārkliņš. Veiksmi startā dalībniekiem novēlēja pilsētas mērs Gunārs Ansiņš, kurš kopā ar 17.-19. gs. interjera muzeja ”Hoijeres kundzes viesu nams” vadītāju Ievu Dzintari un Liepājas muzeja noformēšanas mākslinieci Aldu Škuburu spēļu gaitā arī vērtēja komandu noformējumu, informē Liepājas pašvaldība.

Veiksmīgi finišējot orientēšanās spēlēs, lielāko punktu skaitu un 1. vietu ieguva komandas “Žiglie rati” (kājāmgājēji), “TUPIKS” (riteņbraucēji), “Didža komanda” (autobraucēji), 2. vietu komandas “Marabū” (kājāmgājēji), “Reinis un draugi” (riteņbraucēji), “Neuzvaramie!” (autobraucēji) un 3. vietu komandas “Ašās pastaliņas” (kājāmgājēji), “Electri” (riteņbraucēji), “Nopietni-nenopietnie” (autobraucēji). Savukārt balvas par labāko noformējumu valsts svētku tematikā saņēma komandas “Ašās pastaliņas” (kājāmgājēji), “Electri” (riteņbraucēji) un “Kriminālstudija Emīls” (autobraucēji).

Modernizējot spēļu norisi, orientēšanās karte šogad visiem dalībniekiem bija pieejama digitāli, speciālā lietotnē. Katrai komandai spēļu gaitā bija jāatrod astoņi kontrolpunkti, kas, atkarībā no izvēlētā maršruta, bija izvietoti pa visu pilsētu. Spēļu kontrolpunktos, lai iegūtu punktus, bija jāpiedalās dažādās sportiskās aktivitātēs un atjautības uzdevumos. Kontrolpunkti tika izvēlēti vietās, kas tapušas pēdējo gadu laikā un kas nav bijušas iekļautas iepriekšējo gadu orientēšanās spēlēs, tādējādi ļaujot dalībniekiem labāk iepazīt savu pilsētu, nozīmīgus pašvaldības realizētus infrastruktūras projektus un dažādus uzņēmumus.

Pēc orientēšanās spēļu noslēguma, gan spēļu dalībnieki, gan citi liepājnieki un pilsētas viesi baudīja svētku koncertu J. Čakstes laukumā. Brīvības svētku koncertā piedalījās un ar savu muzikālo izpildījumu priecēja Latvijā un Liepājā iemīļoti mūziķi – Zigfrīds Muktupāvels, Aija Andrejeva, Jānis Aišpurs un Tipa, kā arī LMMDV zēnu kora grupa Ilzes Balodes vadībā. Pa muzikālo noformējumu rūpējās Liepaja Music Ocrhestra Jāņa Ivuškāna, Artūra Hrustaļova, Edgara Jāņa Kārkliņa, Ritvara Garozas, Jāņa Kalniņa, Valtera Sprūdža, Paula Ķierpes un Rūdolfa Kolerta sastāvā. Koncertu vadīja atraktīvais Liepājas teātra aktieris Egons Dombrovskis.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ReKurZeme.lv komanda.