Abonē "ReKurZeme Plus"!
Abonēt

Reklāma

FOTO: Liepājā atklāj studijas “Kursa” 65 gadu jubilejas izstādi

Ceturtdien, 4. janvārī, Liepājas Latviešu biedrības namā tika atklāta tautas lietišķās mākslas studijas "Kursa" 65 gadu jubilejas izstāde "Ornaments laiku lokos", kurā savus darbus izrāda 25 meistari.

Ekzpozīcijā ir apskatāmas tekstīlijas, adījumi, dzintara izstrādājumi un pinumi. Darbos meistari izmantojuši rakstu un krāsu salikumus, kas saglabājušies muzeju fondos, kā arī iedvesmojušies radīt paši savus autordarbus, atspoguļojot mūsdienīgu pieeju tekstilmākslai.

Jubilejas izstādē piedalās autori: Iveta Deģe, Milda Dīriņa, Aiva Dzenīte, Baiba Griezīte, Velta Jeroņina, Antra Kalēja, Iveta Kuncīte, Dace Ķupe, Sarmīte Laugale, Elza Lazarenoka, Daina Lukjanova, Ilga Reinharde, Vilma Otrupe, Aelita Ozola, Rita Pogoska, Velga Reķēna, Ilma Rubene, Aina Treimane, Vija Markovska, Lilija Skriedere, Ivars Skrieders, Skaidrīte Vasiļeviča, Dagnija Lamberga un Sandra Ceļmala.

""Kursa" savu izstādi ir veidojusi savās stabilās tradīcijās. Man ir prieks, ka mēs, Liepājas Tautas mākslas un kultūras centrs gadu varam iesākt ar lietišķo mākslu. Ziema ārpusē, mīnus grādi, bet šeit šīs siltās lietas - cimdi un segas un pārējie darinājumi - sasilda ikvienu sirdi. Gribu novēlēt, lai ikkatrā latviešu mājā ir kāds no studiju meistaru darinājumiem. Vai arī jāmācās pašiem un jānāk uz studiju "Kursa"," aicināja Liepājas Tautas mākslas un kultūras centra direktore Baiba Kļava.

Studijas "Kursa" vadītāja I. Rubene atklāja, ka izstādē skatāmie darbi ir darināti pēdējo trīs, četru gadu laikā. "Lielu paldies gribam teikt Ivetai un Reinim Kuncīšiem par izstādes iekārtošanu. Studija strādā un domā par nākotnes plāniem. Biedrības nama foajē jau redzams mūsu nākamās izstādes iesākumu - etnogrāfiskos lakatus, ar kuriem brauksim šovasar uz Rīgu. Lakatu izstāde martā ir plānota Priekulē," atklāja I. Rubene.

Lai turpinātu lasīt rakstu, nepieciešams iegādāties ReKurZeme.lv abonementu:

"ReKurZeme.lv Plus" abonentiem būs pieeja unikālam izdevniecības saturam, kur atspoguļosim notikumus un procesus vietējos novados. Raksti, intervijas, bilžu galerijas, video saturs.

Abonē ReKurZeme.lv digitālo saturu par 0.99€ uz pirmajām 4 nedēļām*

*Pēc izmēģinājuma perioda beigām ik pēc četrām nedēļām tiks veikts automātiskais maksājums - 1.99€ par abonēšanas periodu. Abonēšanu vari pārtraukt jebkurā brīdī savā ReKurZeme.lv kontā.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ReKurZeme.lv komanda.