Abonē "ReKurZeme Plus"!
Abonēt

Reklāma

FOTO: Liepājā atklāj Valsts konkursa “Apģērbs ir vēstījums” labāko darbu izstādi

Ceturtdien, 9. martā, koncertzāles “Lielais dzintars” telpās norisinājās Latvijas profesionālās ievirzes mākslas izglītības programmas audzēkņu Valsts konkursa “Apģērbs ir vēstījums” modes skate. Labākie darbi no 100 Latvijas mākslas skolām (tērpu kolekcijas, to vizuālas prezentācijas kolāžās un video formātā) līdz 21. aprīlim būs apskatāmas MIKC “Liepājas Mūzikas, mākslas un dizaina vidusskola” (LMMDV) telpās Alejas ielā 18.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Izstāde jaunajā izstāšu zālē un vēsturiskās ēkas 1. stāva gaitenī ir apskatāma katru darbu dienu no plkst.10.00 līdz 17.00. Ieeja izstādē ir bez maksas, portālu “ReKurZeme” informē MIKC Liepājas Mūzikas, mākslas un dizaina vidusskola.

Izstādē eksponēti labākie Latvijas mākslas skolu audzēkņu projekti, risinot radošu uzdevumu par tēmu “Apģērbs ir vēstījums”. Jauno modes mākslinieku darbi tapuši Latvijas Nacionālā kultūras centra rīkotā Valsts konkursa ietvaros. Jau tradicionāli Valsts konkurss audzēkņus mudina padziļināti pētīt un strādā ar kādu izvēlētu mākslas vai dizaina tēmu, tādējādi gūstot priekšstatu par dažādām mākslas jomām un profesijām. Izstādē apskatāmie darbi ir tikai neliela daļa no Latvijas mākslas skolās šogad tapušajiem radošajiem darbiem.

Konkursa dalībnieki ir profesionālās ievirzes izglītības programmas „Vizuāli plastiskā māksla” 2.-7. klases audzēkņi vecumā no 8 līdz 16 gadiem.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Konkursa darbus vērtēja nozares profesionāļi – modes dizaineri Laima Jurča (zīmols LAIMA JURČA), Indra Komarova (zīmols TALANTED), Artis Štamgūts (STATUS BY SHTAMGUTS), kostīmu mākslinieces Kristīne Jurjāne, Māra Binde (Latvijas Mākslas akadēmija) un radošais duets MAREUNROL’S. Vērtējuma kritēriji ir tērpu kolekcijas konceptuālā un mākslinieciskā iecere, izpildījums materiālā, radošā darba ieceres un gala rezultāta atspoguļojums vizītkartē, planšetē vai filmā.

  1. gada Valsts konkursa uzdevumi ir sniegt iespēju audzēkņiem iepazīt apģērbu dizainera darbu, iepazīties ar mākslas un dizaina piemēriem, modes dizaineriem, aktualitātēm modes industrijā, kā arī izveidot apģērbu kolekciju, izmantojot T-kreklus un paužot konkrētu vēstījumu.

Aktivitātes rīko Latvijas Nacionālais kultūras centrs sadarbībā ar MIKC LMMDV.

Foto – Kārlis Volkovskis

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ReKurZeme.lv komanda.