Abonē "ReKurZeme Plus"!
Abonēt

Reklāma

FOTO: Liepājā darbu sāk uzņēmums ar Norvēģijas kapitālu “Norplast Piemare” LSEZ AS

Foto – Uldis Dobelis

Ar svinīgu egles iedegšanu Liepājas ostas 64. piestātnē par savas darbības uzsākšanu Liepājā paziņoja uzņēmums ar Norvēģijas kapitālu “Norplast Piemare” LSEZ AS. Jau šobrīd uzņēmums piedāvā kravu uzglabāšanu pakalpojumus atklātā tipa kravu laukumos ostas piestātnēs Nr. 64., 65., 73., 74., 75. un 76. un slēgtās noliktavās gandrīz 3000 m2 platībā, bet 2022. gadā plāno uzsākt liela izmēra kompozītmateriālu izstrādājumu ražošanu zivjaudzētavām un naftas ieguves nozarei, lai tos eksportētu uz Norvēģiju, portālu “ReKurZeme” informē Liepājas speciālās ekonomiskās zonas pārvaldes Sabiedrisko attiecību speciāliste Līga Ratniece-Kadeģe.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Norvēģijas uzņēmums “Norpartners” specializējies stikla šķiedras elementu ražošanā un montāžā, kuram līdz šim bija piecas ražotnes Saldū. Norvēģijas kapitāla uzņēmuma NORPARTNERS meitas uzņēmums SIA “Norplast” 2021.gada vasarā iegādājās LSEZ AS “Piemare” kapitāldaļas un nomainīja nosaukumu uz “Norplast Piemare” LSEZ AS. 

“Norpartners” AS izpilddirektors Lauritzs Skeide norādīja, ka uzņēmums Latvijā, Saldū strādā jau vairāk kā 25 gadus . “Sākotnēji lēmums izveidot ražošanu Latvijā tika pieņemts, lai nodrošinātu stabilu izaugsmi, kas bija saistīta ar sarežģīto darbinieku piesaisti Norvēģijā. Pakāpeniski kopā ar citām Norvēģijas kompānijām – Innovation Norway un SIVA atbalstu, izveidojām spēcīgu industriālo klasteri. Jau ilgstoši Saldū saražotos elementus transportējām un nosūtījām caur Liepājas ostu. Norvēģijas mātes kompānija “Norpartners” AS nolēma pārvietot daļu ražošanas uz Liepājas ostas teritoriju, lai uzlabotu loģistiku un veicinātu turpmāku izaugsmi. Augstu novērtējam Liepājas SEZ piedāvātās infrastruktūras un biznesa vides priekšrocības.”

Liepājas domes priekšsēdētājs Gunārs Ansiņš pauda prieku, ka Liepājā ienāk Norvēģijas investīcijas. “Tā ir ļoti laba ziņa un izvēle. Domāju, ka ar Norvēģijas uzņēmēju varētu būt līdzīgi kā ar Dānijas uzņēmējiem. Pirmais 1999. gadā Liepājā darbu uzsāka Lars Fogs un “Pumac”, kas piesaistīja citus, novērtējot Liepājas un Liepājas SEZ uzņēmējdarbības vides priekšrocības un kvalitāti, lai veidotu un attīstītu savus uzņēmumus. Iespējams ka tuvāko gadu laikā Liepājā strādās ne tikai “Norplast Piemare” LSEZ AS, bet arī citi norvēģu uzņēmumi.”

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

“Norplast Piemare” LSEZ AS plāno ražot lielizmēra kompozītmateriālu izstrādājumus naftas ieguvei un peldošos slēgto zivju sprostu sistēmas, kuras tiks montētas Liepājas ostas teritorijā un pēc montāžas eksportētas no termināļa uz Norvēģiju. Uldis Hmieļevskis, Liepājas SEZ pārvaldnieka p.i.: “Šis projekts labi raksturo Liepājas SEZ – industrijas sinerģija ar ostu, kad Liepājā saražotais tiek eksportēts caur Liepajas ostā kravu īpašniekam piederošu terminālu. Šis projekts varbūt nedos lielu pienesumu ostas kravu apjoma statistikā pārkrauto tonnu ziņā, taču vairos vietējo kravu īpatsvaru. Šāda izmēra produkciju nav iespējams pārvietot pa autoceļiem vai dzelzceļu – montēt 20 m augstās 40 m diametra tvertnes ir iespējama tikai tiešā ostas tuvumā. Šogad Dānijas un Zviedrijas ražošanas uzņēmumiem ir piebiedrojušies arī Somijas uzņēmēji (Primekon) un tagad arī Norvēģijas – lai būtu pilns Skandināvu investor komplekts, trūkst tikai Islandes investīcijas.”

“Norplast Piemare” LSEZ AS valdes loceklis Gatis Ginters uzsver, ka uzņēmums Liepāju un Liepājas ostu izvēlējās kā perspektīvāko vietu, kur ilgtermiņā attīstīt jaunus un inovatīvus kompozītmateriālu produktus. “ Mums būtiska ir sinerģija starp ražošanas iespējām un mūsu produktu nosūtīšanu caur mūsu pašu terminālu ostā.”

“Norplast Piemare” LSEZ AS vadītājs Liepājā ir līdzšinējais Liepājas SEZ pārvaldes Biznesa attīstības un mārketinga daļas vadītājs Gatis Ginters, kurš bija gatavs pieņemt jaunus izaicinājumus. Savulaik bija LIAA pārstāvniecības vadītājs Norvēģijā, tad atgriezās dzimtajā pilsētā, tagad vadīs Norvēģijas uzņēmumu Liepājā.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ReKurZeme.lv komanda.