Abonē "ReKurZeme Plus"!
Abonēt

Reklāma

FOTO: Liepājā gleznošanas simpozijs “Māksla un Kursa”

Liepājas Mūzikas, mākslas un dizaina vidusskola (LMMDV) trešdien, 10. maijā, vecākajā Liepājas zivju pārstrādes uzņēmuma teritorijā “KURSA” organizēja gleznošanas simpoziju. Mūsdienās šajā teritorijā ir attīstīta zvejniecība un zivju pārstrāde, taču ilgtermiņā teritoriju paredzēts modernizēt, tāpēc vairāk nekā 120 vidusskolas un bērnu mākslas skolas audzēkņi radīja vizuālus mākslas darbus, lai saglabātu un iemūžinātu minētās teritorijas industriālo mantojumu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Simpozija norises dienā Kursas teritorijā tika rīkots gleznošanas simpozijs un darbu izstāde improvizētā mākslas galerijā, kurā bija iespēja apskatīt un novērtēt visus gleznošanas simpozijā radītos vizuālos mākslas darbus. Dienas izskaņā katrs no piesaistītajiem māksliniekiem vērtēja radošos darbus, izvēloties vienu vislabāko darbu. Arī simpozija atbalstītāji un skola iesaistījās darbu vērtēšanā pēc saviem ieskatiem, piešķirot simpātiju balvas. Gleznošanas simpoziju organizēja LMMDV, piesaistot skolas profesionālos un pieredzes bagātos pedagogus, kuri audzēkņiem būs sagatavojuši neierastu un konceptuālu darba uzdevumu, portālu “ReKurZeme” informē MIKC Liepājas Mūzikas, mākslas un dizaina vidusskola.

“Šī gada koncepts ir akcentēt LMMDV pedagogus, kuri ir ne tikai profesionāli pedagogi, bet arī aktīvi darbojas vizuālās mākslas nozarē, piemēram, Andra Zvirbule, kura pavisam nesen saņēma Cimzes balva, kā arī Latvijas Mākslas akadēmijas Gleznošanas nodaļas vadītājs Kristians Brekte, kurš nemitīgi darbojas laikmetīgās mākslas nozarē un ir daudzu prestižu balvu ieguvējs, Latvijas Mākslas akadēmijas Vides mākslas katedras pedagoģe Linda Vilka, kura aktīvi darbojas vizuālās mākslas nozarē un daudzi citi izcili pedagogi,” stāsta MIKC Liepājas Mūzikas, mākslas un Dizaina vidusskolas mākslas struktūrvienības radošā direktore Iveta Heinacka.

Topošajiem māksliniekiem radošie simpoziji nestandarta vidē vienmēr ir īpaši iedvesmojoši un sniedz jaunus impulsus. Pēc divu gadu pārtraukuma pērn simpozijs norisinājās bijušā “Liepājas metalurgs” teritorijā un pulcēja gan skolas audzēkņus, gan Latvijā pazīstamus māksliniekus.

Foto – Aigars Prūsis

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ReKurZeme.lv komanda.