Abonē "ReKurZeme Plus"!
Abonēt

Reklāma

FOTO: Liepājā Hoijeres viesu namā aizvadīta skursteņslauķu diena

Sestdien, 4. martā, Liepājas 17.–19. gadsimta interjera muzejs “Hoijeres kundzes viesu nams” aicināja uz “Skursteņslauķu dienu Hoijeres namā”, pulcinot kuplu skaitu interesentu un aktualizējot jautājumus par dūmvadu apkopi un seno arodu – skursteņslaucīšanu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

“Skursteņslauķu dienā” klātesošajiem bija iespēja vērot vēsturiskā nama manteļskursteņa dūmvada apkopi, fotografēties ar skursteņslauķiem uzdot sev interesējošus jautājumus, kā arī baudīt dūdu skanējumu Jura Lipšņa un muzikālās apvienības “Saule i tuvāk” priekšnesumu, portālu “ReKurZeme” informē Liepājas muzeja filiāles “Liepājas 17.–19.gs. interjera muzejs “Hoijeres kundzes viesu nams”” vadītāja Ieva Dzintare.

Dienas norisē Hoijeres namā bija sastopami un klātesošos ar profesiju iepazīstināja skursteņslauķi Dainis Kreināts, Gatis Matisons, Jānis Andersons un viena no Latvijā retajām šīs profesijas pārstāvēm, sievietēm – Līga Ondzule.

Latvijā nav skolas, kurās būtu iespējams apgūt skursteņslauķa arodu, tāpēc profesijas apgūšana arī mūsdienās norit veidā, kāds tas bijis raksturīgs agrākiem laikiem. Sākotnēji katram pašam jāmeklē savs meistars, kurš varētu ierādīt profesiju. Pēcāk apgūtās zināšanas jātestē Latvijas Skursteņslaucītāju amata brālībā.

Foto reportāža: Kārlis Volkovskis

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ReKurZeme.lv komanda.