Abonē "ReKurZeme Plus"!
Abonēt

Reklāma

FOTO: Liepājā, Hoijeres viesu namā, ceļ godā medību tradīcijas

Sestdien, 4. februārī, Liepājas muzeja filiāle “Liepājas 17.–19. gadsimta interjera muzejs “Hoijeres kundzes viesu nams”” aicināja uz “Medību dienu pie Hoijeres”, kuplajam apmeklētāju pulkam piedāvājot dažādas, ar medību tradīciju un vēsturi saistītas aktivitātes un muzeja otrajā stāvā atklājot medību trofeju izstādi.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Rosība valdīja gan vēsturiskā nama iekšpagalmā, gan Liepājas interjera muzeja vēsturiskajos interjeros. Medību diena tika atklāta ar Liepājas muzeja direktores Daces Kārklas un mednieces, rakstu autores, Latvijas dāmu mednieču kluba “LADY HUNT” līdzdibinātājas un valdes locekles Kates Šternas sveicienu vārdiem, portālu “ReKurZeme” informē Liepājas muzeja sabiedrisko attiecību speciāliste Rasa Zālīte.

Turpinājumā Hoijeres nama iekšpagalmā kā lieli, tā mazi varēja vērot medību suņu parādi. Medību suņu parādē piedalījās dažādi medību suņi: laikas, vācu medību terjeri, gludspalvainie retrīveri, Latvijas dzinējsuņi, takši, veimāras putnu suņi un citu šķirņu suņi. Izzinošajā stāstījumā varēja iepazīties ar katru šķirni individuāli, izzinot to īpatnības, audzināšanu un izmantošanu darbā.

Medību dienas gaitā varēja apsveicināties ar zemnieku saimniecības “Stiebriņi” melno kumeļu, bet mazākie pasākuma apmeklētāji – izvizināties poniju mugurā. Klātesošajiem bija iespēja nogaršot uz ugunskura gatavotu brieža gaļas zupu un citus gardumus, ko bija sarūpējušas “Hoijeres kroga” saimnieces. Tāpat uz varen’ sīvu kaulēšanos aicināja Liepājas ceļojošā cirka “Beztemata” zāļu sievas.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Dienas noslēgumā tika atklāta medību trofeju izstāde, kur apskatāmi medību rīki un aksesuāri no Liepājas muzeja krājuma, mednieku privātkolekcijām, kā arī tūrisma un aktīvās atpūtas preču veikala “Gandrs” kolekcijas. Izstāde apskatāma līdz 26. februārim muzeja darba laikā – no trešdienas līdz svētdienai plkst.10.00–18.00.

Foto – Kārlis Volkovskis

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ReKurZeme.lv komanda.