Abonē "ReKurZeme Plus"!
Abonēt

Reklāma

FOTO: Liepājā “Jensen Metal” jaunās rūpnīcas atklāšana kā mini festivāls

“Jensen Metal” atklāšana. Foto – Uldis Dobelis

Pagājušajā sestdienā, 2. aprīlī, piedaloties visiem uzņēmuma dalībniekiem kopā ar savām ģimenēm, Liepājā atklāja jauno LSEZ Jensen Metal SIA ražošanas ēku Karostas Industriālajā parkā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Jaunās rūpnīcas atklāšana izvērsās par nelielu festivālu, kurā bija gan svinīgās uzrunas, gan Liepājas mūziķa Igo koncerts un darbojās ēstuves. Ikvienam bija iespēja arī izstaigāt jaunās rūpnīcas telpas.

Jaunā nerūsējošā tērauda ražotne ir izbūvēta blakus jau esošai Jensen Metal metāla un furnitūras ražotnei ar kopējo platību 13,5 tūkst. m2. Būvdarbus veica SIA Bukoteks pēc SIA LVCT projekta, pasūtītājs – ar LSEZ Jensen Metal SIA saistītais uzņēmums LSEZ SIA JM Properties. Tiešās būvniecības darbu izmaksas ir 8,6 miljoni eiro, bet aprīkojumā un iekārtās papildus ieguldīti ~4 miljoni eiro. Abas rūpnīcas kopā nodarbina turpat 430 darbinieku.

Ideja par Karostas Industriālā parka izveidi radās jau 1999. gadā, lai veicinātu jaunu darbavietu veidošanos, palielinātu pilsētas un valsts budžetā ienākošo nodokļu summu un būtu iespēju papildus līdzekļus novirzīt izglītībai, kultūrai un sportam un citiem projektiem, vienlaikus Karostu veidojot par pievilcīgu vietu darbam, dzīvošanai un atpūtai. Jaunu rūpnīcu būvniecība Karostā nebija iespējama vai investoriem nešķita pievilcīga līdz pat 2015.gadam, kad pašvaldība sadarbībā ar Liepājas SEZ pārvaldi uzņēmējdarbības vajadzībām sakārtoja teritoriju Karostā turpat 20 ha platībā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Pēc AS “Liepājas metalurgs” bankrota 2013. gadā tika meklēti risinājumi bezdarba jautājumiem un izdevās piesaistīt Eiropas Savienības Reģionālās attīstības fonda līdzekļus, lai īstenot projektu “Uzņēmējdarbības teritoriju un to nepieciešamās publiskās infrastruktūras attīstība Liepājā” . Tā ietvaros rekultivēja degradēto teritoriju Karostā un Meldru ielā, izbūvēja inženierkomunikācijas un ielu publisko infrastruktūru ieskaitot apgaismojumu, gājēju un veloceliņus vairāk kā 20 ha plašā teritorijā.

LSEZ Jensen Metal SIA bija pirmais uzņēmums, kurš uzdrīkstējās savas ražotnes būvēt uzņēmējdarbības teritorijā – Karostas Industriālajā parkā. Pirmā LSEZ Jensen Metal SIA metāla un furnitūras ražotne darbu uzsāka 2019. gada vasarā.

Otru – nerūsējošā tērauda ražotnes būvniecību – LSEZ Jensen Metal SIA uzsāka 2021. gada februārī, tā paša gada augustā tika svinēti spāru svētki, bet saskaņā ar būvdarbu laika grafiku ekspluatācijā nodota 2022. gada 4. janvārī. Kā apliecina LSEZ Jensen Metal SIA, neskatoties uz dažādām sarežģītām situācijām t.sk. būvmateriālu cenu kāpumu, epidmiloģiskajiem apstākļiem un citiem, rūpnīca uzbūvēta kvalitatīvi, iekļaujot laika grafikā un apstiprinātajā budžetā. Šobrīd visa LSEZ Jensen Metal SIA ražošana atrodas vienuviet Karostas Industriālajā parkā.

Kā jaunās rūpnīcas atklāšanas pasākumā uzsvēra Liepājas domes priekšsēdētājs Gunārs Ansiņš, tad šodien ir svētki rūpniecības attīstībai Liepājā, uzsverot, ka Jensen Metal ir nopietns pilsētas sadarbības partneris. Savukārt Liepājas SEZ pārvaldnieka p.i. Uldis Hmieļevskis atgādināja, ka jaunās rūpnīcas vieta izraudzīta pirmās Jensen Metal rūpnīcas atklāšanas laikā un aicināja lūkoties, kur varētu būvēt trešo rūpnīcu.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ReKurZeme.lv komanda.