Abonē "ReKurZeme Plus"!
Abonēt

Reklāma

FOTO: Liepājā pasaules pirmatskaņojumu piedzīvo Riharda Dubras Koncerts divām dāmām

Foto – Jānis Vecbrālis

Aizvadītās piektdienas vakarā Liepājas koncertzālē “Lielais dzintars” izcilā igauņu diriģenta Risto Josta vadībā pirmo reizi izskanēja Riharda Dubras Koncerts arfai un sitaminstrumentiem “Concert pour Deux Dames”, ko pirmatskaņoja sitaminstrumentāliste Marta Kauliņa-Pelnēna un arfiste Dārta Tisenkopfa-Muselli.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Rihards Dubra savu jaundarbu rakstījis abām solistēm – Liepājas Simfoniskā orķestra izcilajām mūziķēm Martai Kauliņai-Pelnēnai un arfistei Dārtai Tisenkopfai-Muselli. Šim faktam par godu un arī autora pēdējā laika aizrautībai ar franču valodu, skaņdarbs ir nosaukts par Koncertu divām dāmām jeb “Concert pour Deux Dames”, portālu “ReKurZeme” informē Liepājas Simfoniskā orķestra sabiedrisko attiecību vadītāja Iveta Vēvere.

Šis dubultkoncerts ir radīts kā agrāk rakstītā kokles koncerta jauns variants. Vēl pirms pirmatskaņojuma Rihards Dubra stāstīja, ka sen jau vēlējies kādreiz rakstīto koncertu koklei ar kamerorķestri pārveidot par koncertu arfai un kamerorķestrim. “Koncerts koklei bija izveidojies tehniski sarežģīts, tādēļ Latvijā faktiski retais to var nospēlēt. Un man bija žēl, ka šī mūzika, ko klausītāji ir atzinuši par baudāmu, patlaban netiek lietota. Ilggadējā un ļoti ražīgā sadarbība ar Liepājas Simfonisko orķestri ļāva piepildīties manām vēlmēm un turklāt vēl rosināja padarīt šo mūziku par praktiski jaunu skaņdarbu, jo līdzās arfai solo šajā koncertā skan arī sitamie instrumenti.”

Risto Josta vadībā Liepājas Simfoniskais orķestris programmā atskaņoja arī somu intravertā ģēnija Žana Sibēliusa Pirmo simfoniju un igauņu komponista Heino Ellera vienu no plašāk pazīstamajiem darbiem – simfonisko poēmu “Rītausma”.

Bet jau 17. decembrī koncertzālē “Lielais dzintars” Liepājas Simfoniskais orķestris aicina baudīt koncertu, kur īpašās viešņas būs divas citas dāmas – izcilās māsas Balanas. Vijolnieces Kristīnes Balanas un čellistes Margaritas Balanas izpildījumā skanēs Johannesa Brāmsa Dubultkoncerts. Pie orķestra diriģenta pults stāsies Gintars Rinkevičs.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ReKurZeme.lv komanda.