Abonē "ReKurZeme Plus"!
Abonēt

Reklāma

FOTO: Liepājā pirmatskaņo Ilonas Breģes simfoniju

Piektdien Liepājas Simfoniskais orķestris tā galvenā diriģenta Gunta Kuzmas vadībā uz koncertzāles “Lielais dzintars” skatuves Ludviga van Bēthovena mūzikā tikās ar vijoļvirtuozu Sergeju Dogadinu, kā arī pirmatskaņoja Ilonas Breģes emocijām piesātināto Ceturto simfoniju, kas sestdien skanēja arī Rīgā – Latviešu simfoniskās mūzikas lielkoncertā, ko tiešraidē klausīties piedāvāja Latvijas Radio 3, portālu “ReKurZeme” informē Liepājas Simfoniskā orķestra sabiedrisko attiecību vadītāja Iveta Vēvere.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

“Ceturtajā simfonijā esmu patiesi emocionāla, un, manuprāt, tas ir skaņdarba lielākais trumpis. Spēlēt emocionāli piesātinātu mūziku, turklāt tādu, kurā emociju gamma ir plaša un mainīga, nav vienkārši. Simfonijas trešā daļa ir divpadsmit variāciju, katra savā emocionālajā nokrāsā. Es ļoti uzticos diriģentam Guntim Kuzmam, kurš jau iepriekš ir gan spēlējis kā klarnetists, gan diriģējis manus darbus,” vēl gaidot pirmatskaņojumu, komponiste stāstīja intervijā laikrakstam “Diena”.

Jaundarbu komponiste Ilona Breģe veltījusi sava vistuvākā cilvēka – viņsaulē aizgājušās mātes Vizbulītes Breģes piemiņai. Simfonijai ir četras daļas, un trešajā daļā komponiste izmantojusi variāciju formu, lai veidotu atmiņu acumirkļu kolāžu, kuru pamatā ir viņas piecu gadu vecumā sacerēta un mātei dāvināta dziesmiņa.

Bet Ludviga van Bēthovena skaisto Vijolkoncertu visā tā mirdzumā klausītājiem atklāja Austrijā dzīvojošais vijolnieks – pasaulē prestižāko vijolnieku konkursu laureāts Sergejs Dogadins, ar kuru Liepājas Simfoniskais orķestris sadarbojies jau vairākkārt. Arī šoreiz Liepājas publika vijolnieku sveica ar stāvovācijām.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Toties pavisam drīz Liepājas Simfoniskais orķestris klausītājus priecēs ar savu gada nozīmīgāko notikumu. No 25. februāra līdz 11. martam koncertzālē “Lielais dzintars” norisināsies jau 31. Liepājas Starptautiskais zvaigžņu festivāls, kurā mūzikas mīļotāji varēs piedzīvot gan simfonisko mūziku ar spožiem solistiem, gan džezu, gan latviešu kormūziku un kamermūziku. Ar festivāla programmu var iepazīties orķestra mājas lapā www.lso.lv/festivali/zvaigznu-festivals.

Foto – Jānis Vecbrālis

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ReKurZeme.lv komanda.