Abonē "ReKurZeme Plus"!
Abonēt

Reklāma

FOTO: Liepājā Rihards un Ērika Milleri saviļņo klausītājus ar Šūberta “Ziemas ceļojumu”

Nedēļas nogalē Liepājas koncertzāles “Lielais dzintars” kamersēriju “Personīgi” personīgi atklāja skaists notikums. Visā tā pilnībā klausītājiem kā klātienē, tā tiešraidē bija iespēja dzirdēt nepārspētā dziesminieka Franča Šūberta dziesmu ciklu “Ziemas ceļojums”. Šo cilvēka mūža drāmu 24 dziesmās emocijās krāsainā, izjustā un saviļņojošā interpretācijā atskaņoja dziedātājs Rihards Millers un pianiste Ērika Millere.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Bieži atskaņotas cikla daļas, bet daudz retāk – viss cikls kopumā. Liepājā izskanēja Latvijas Nacionālās operas (LNO) solista Riharda Millera un LNO solistu koncertmeistares Ērikas Milleres jūtu dzīlēs spēcīgā un daudzveidīgā versija, kas 2022. gadā tika nominēta Lielajai mūzikas balvai kategorijā “Par izcilu interpretāciju”. Koncerta laikā klausītājiem bija iespēja sekot līdzi dziesmu saturam, lasot Māra Čaklā atdzejojumus latviešu valodā Vilhelma Millera dzejoļiem, portālu “ReKurZeme” informē SIA “Lielais Dzintars” sabiedrisko attiecību speciāliste Anita Lazdeniece-Grīnberga.

Dziesmu cikla “Ziemas ceļojums” ideja komponistu nodarbinājusi kopš 1827. gada februāra, kad Šūberta īsā, spilgtā dzīve tuvojās izskaņai. Šūberta draugi bijuši visai apmulsuši, dzirdot dziesmu tumsnējo kopnoskaņu, taču komponists teicis, ka šo opusu vērtējot augstāk par jebko citu no visa, ko radījis. Dziesmu liriskais varonis te domās sarunājas ar mīļoto, asaras kvēlo kā rozes, pland maldugunis, gail sapnis par pavasari, debesu velvēs spīd trīs saules, un ceļš ir nebeidzams.

Pēc koncerta jau tradicionāli klausītājiem bija iespēja aprunāties ar mūziķiem neformālā gaisotnē. Daloties savās sajūtās par uzstāšanos, Rihards Millers atklāja: “Tas bija patīkami. Tāds skaists mazs maratons. Prieks dziedāt cilvēkiem, kas klausās.” Kāds no klausītājiem uzdeva arī jautājumu abiem mūziķiem par to, kuras no dziesmu cikla dziesmām viņiem ir vismīļākās. Dziesmas patīkot visas, taču gan Rihardam, gan Ērikai mīļas ir “Pavasara sapnis” un “Trīs saules”. Dziedātājam pašam vēl tuva ir “Vārna”, savukārt pianistei pēdējā cikla dziesma “Leijerkastnieks”.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Rihards Millers ir aizņemts daudzos LNO iestudējumos (lomu skaitā Moraless, Mazeto, Melhiors, Puasons), līdztekus labprāt piedalās kamermūzikas programmu atskaņošanā, veidošanā un producēšanā. Dziedājis dzejnieka Knuta lomu Imanta Kalniņa operas “Matīss, kausu bajārs” pirmuzvedumā Liepājas “Lielajā dzintarā”.

Ērika Millere ir augstu vērtēta un pieprasīta pianiste koncertmeistare ar lielu pieredzi operas un vokālās kamermūzikas laukā, kā arī ar spēcīgu rūdījumu starptautiskos vokālistu konkursos.

Foto – ohm.lv

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ReKurZeme.lv komanda.