Abonē "ReKurZeme Plus"!
Abonēt

Reklāma

FOTO: Liepājā svin “Hoijeres kundzes viesu nama” pirmo dzimšanas dienu

Sestdien, 11. martā, atzīmējot Liepājas 17.–19. gs. interjera muzeja “Hoijeres kundzes viesu nams” pirmo gadadienu, pilsētas iedzīvotāji un viesi tika gaidīti uz “Hoijeres nama godībām”, lai ar plašu dienas programmu kopīgi atzīmētu šo notikumu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

“Hoijeres nama godības” sākās ar manteļskursteņa maizes krāsns kurināšanu un maizes cepšanu, klātesošajiem piedāvājot iespēju nogaršot turpat maiznieka Aivara Ozola cepto maizi un iepazīties ar maizes cepšanas procesu.

Pusdienlaikā, paralēli maizes cepšanai, “Hoijeres krogā” par muzikālu noskaņu rūpējās etnomūziķis un akardeonists Ēriks Zeps, kura saknes ir Latgalē un kuru bieži sastopam arī kā grupas “Rikši” un “TKP/tā kā pērn” dalībnieku.

Pēc tam interesenti tika aicināti pievienoties bezmaksas ekskursijai muzeja ekspozīcijās, kur zinošu stāstnieku pavadībā bija iespējams piedzīvot vēsturiskā nama burvību, uzzināt nedzirdētus faktus par Liepājas vēsturi, Hoijeru un Stenderu dzimtām, kā arī plašāk iepazīties ar unikālajiem 17.–20. gadsimtu interjera priekšmetiem.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Šajā laikā Hoijeres istabās bija iespējams sastapt arī muzeja vēsturisko tērpu repliku autori Daci Lanku, kura pastāstīja par muzejam darināto apģērbu tapšanas procesu un niansēm, kā arī apmeklētājiem bija iespēja pielaikot atsevišķus 17.–18. gadsimtu tērpu elementus.

Interjera muzeja pirmās gadadienas pasākuma “Hoijeres nama godības” apmeklētājiem, tikai šajā dienā, visas dienas garumā bija iespējas aplūkot ēkas restaurācijas darbu laikā atrasto Holandes zelta dukātu, kas kalts 1802. gadā. Tā svars ir 3,45 grami, un izgatavots no 983 zelta proves. Šis unikālais atradums vērtējams kā lielisks starptautisko tirdzniecības sakaru apliecinājums. Monēta kalta laikā, kad Nīderlande daļēji bija atkarīga no Francijas. 1795. gadā Francijas armija iebruka un okupēja Apvienotās provinces, un reorganizēja to par marionešu Batavijas Republiku, kas pastāvēja līdz 1806. gadam.

Simbolisku monētu ar Hoijeres nama iniciāli vienā pusē bija iespējams izkalt arī apmeklētājiem rotkaļa un kalēja Andra Grebja vadībā. Tāpat visas dienas garumā interjera muzeja pagrabstavā bija pieejamas radošās darbnīcas un rotaļas bērniem.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Plašu norišu programmu apmeklētājiem dienas garumā bija iespējams piedzīvot arī Hoijeres nama iekšpagalmā.

Apmeklētāji iekšpagalmā varēja vērot un apsveicināties ar zemnieku saimniecības “Silkalni” krāšņajiem putniem – zosīm, pīlēm, vistām, fazānu un pat pāvu. Pasākuma bija iespēja darbībā vērot kokgriezumu amatnieku Kārli Ziediņu no Talsu novada Laidzes pagasta. Iekšpagalmā piestāja arī staltie “Jura staļļu” zirgi.

Viens no centrālajiem dienas notikumiem bija seno deju grupas “Ballare” paraugdemonstrējumi un danči, kuros varēs redzēt populāru 17. un 18. gs. sociālo deju priekšnesumus. Kopīgā deju apgūšanā un dančos bija iespēja iesaistīties ikvienam, kas to vēlēsies. Pēc tam bija folkloras kopas “Atštaukas” pavasara un “kaimiņu būšanas” piepildīti priekšnesumi un rosīšanās.

Foto – Modris Helds

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ReKurZeme.lv komanda.