Abonē "ReKurZeme Plus"!
Abonēt

Reklāma

FOTO: Liepājā uzmirdzējuši vairāk nekā tūkstotis dažāda veida Ziemassvētku rotājumi

Līdz ar Pirmo adventi pilsētas skvēros un ielās ir izvietoti liepājnieku iemīļoti svētku rotājumi – Rožu laukumā mirdz lielā svētku egle un Adventes vainags, iepretim universitātei pacēlies gaisa balons, savukārt Ziemassvētku sapņu lidmašīna šogad nolaidusies pavisam jaunā vietā – Jāņa Čakstes laukumā. Kopumā Liepājā iedegti vairāk nekā tūkstotis dažāda veida rotājumu dažādās pilsētas vietās.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Pilsētā izvietoti gan lielizmēra rotājumi kā slidkalniņš, lidmašīna un gaisa balons, gan izgaismotas ap 850 dažāda izmēra un materiāla eglīšu bumbas, gan ap 300 dažāda veida lāsītes, bantītes un eglītes, kā arī otro gadu dažādās vietās nolaidušies 13 eņģeļi – kopumā pilsētu krāšņo vairāk nekā tūkstotis dažādu rotājumu, portālu “ReKurZeme” informē Liepājas pilsētas būvvaldes sabiedrisko attiecību speciāliste Dace Freidenfelde.

“Šogad bija īpaši jāpiedomā, lai radītu gaišu un priecīgu svētku noskaņu, jo esošajā ekonomiskajā situācijā nolemts neveidot jaunus rotājumus, kā tas ierasts citus gadus. Vienlaikus svarīgi bija tas, lai saglabātu iespēju ikvienam tvert svētku un brīnuma gaidīšanas sajūtu dažādās pilsētas vietās. Pēc liela ieguldīta darba, plānošanas un aprēķiniem, radām iespēju svētku noskaņu radīt līdzšinējā apjomā. To varēja īstenot, pateicoties tam, ka gadu gaitā pilsētai izveidota plaša un kvalitatīvu rotājumu bāze. Liepājai ir izveidota vienota rotājumu koncepcija un stāsts – tas nozīmē, ka visi esošie rotājumi ir savstarpēji saderīgi un aktuāli,” stāsta Liepājas pilsētas būvvaldes galvenā māksliniece Agita Ansule.

Līdz ar lielās svētku egles iedegšanu 27. novembrī pakāpeniski iedegti arī pārējie pilsētā izvietotie rotājumi. Rotājumi vakaros iedegsies un no rīta izslēgsies līdz ar pilsētas ielas apgaismojumu, savukārt galvenie svētku rotājumi Rožu laukumā būs iedegti patstāvīgi visas dienas garumā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Pašvaldība aicina ikvienu doties vakara pastaigā, aplūkot izrotāto pilsētu un radīt gaišu svētku gaidīšanas noskaņu:

• Rožu laukumu jau tradicionāli krāšņo pati galvenā svētku rota – lielā egle, kas sastāv no daudzām mazām eglītēm un ir izdaiļota ar lielām, krāsainām gaismas bumbām. Turpat blakus centrālā rožu dobe pārtapusi par Adventes vainagu, kurā ik svētdienu iedegsies pa vienai svecītei vairāk. Dobei pāri ved tiltiņš, uz kura var ievēlēties vēlēšanos, bet turpat blakus pie Liepājas Latviešu biedrības nama izvietots slidkalniņš, kur bērni pastaigas laikā var parotaļāties.
• Liepājas Universitātes priekšā arī šogad nolaidies izmēros iespaidīgais un liepājnieku iecienītais dekors – gaisa balons, kura atsperīgajā un kustīgajā grozā ikviens var iekāpt un iztēloties pārlidojumu virs pilsētas.
• Kurzemes skvēru rotā apļveida gaismas lampiņu virtene, bet Tirgoņu iela dekorēta ar 100 sarkanām bumbiņām, skuju virtenēm un spuldzītēm.
• Šogad sapņu lidmašīnas pilots par galamērķi izvēlējies J. Čakstes laukumu. Lidmašīnas balti mirdzošajā kabīnē var arī iekāpt un izmēģināt vadīt lidmašīnas stūri, virzot savus labos nodomus un sapņus uz piepildīšanos.
• Dodoties pa Lielo ielu, visā tās garumā redzamas no gaisa balona izbirušas krāsainas egļu bumbas. Zvaigžņotas Piena ceļa debesis ved pāri Tramvaja tiltam, bet eglīšu un lampiņu virteņu krelles ved virzienā uz koncertzāli “Lielais dzintars”.
• Dodoties pastaigā pa pilsētu, aicinām pievērst uzmanību, vai netuvojas omulīgais Ziemassvētku tramvajs, kas ik dienas kursēs pa pilsētu, rotāts ar daudzām krāsainām gaismas virtenēm un rūķa cepuri tā priekšā.
• Arī šogad no meža atvestas svētku egles greznosies gan Karostā, gan Jaunliepājā. Šogad mainīta egles atrašanās vieta Karostā – tagad plašākam garāmgājēju un garāmbraucēju skaitam ir skatāma jaunizveidotajā Atmodas dārzā, kur vēlajās vakara stundās tā būs pasargāta aiz žoga, jo agrākajā vietā bieži cieta no postījumiem. Savukārt Jaunliepājā egle sliesies ierastajā vietā Annas tirgus laukumā.
• Arī citviet pilsētā un tās mikrorajonos izvietoti vairāki gaismas rotājumi. Uliha ielā, M. Ķempes un Grīzupes ielā izdekorēti vairāku ēku brandmūri. Eņģelīši ar stabulēm vakara stundās mirdzēs virs Kalpaka tilta un Jaunā tilta. Maģistrālajās ielās (Brīvības, Klaipēdas, M. Ķempes, Ziemeļu un citāa) uz ielas apgaismes stabiem izkārtotas gaismiņas. Otro gadu izgaismots ir arī jaunais Kūrmājas prospekta satiksmes aplis.
• Vēl šīs nedēļas laikā pakāpeniski iedegsies svētku rotājumi pie Liepājas dievnamiem – tās izgaismos gaismas virtenes un enģeļu tēli.

Liepājas pilsētas rotājumu koncepciju veido Liepājas pilsēta būvvalde, bet rotājumu uzstādīšanu, uzturēšanu un novākšanu iepirkuma procedūras rezultātā veic SIA “First Service”.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ReKurZeme.lv komanda.