Abonē "ReKurZeme Plus"!
Abonēt

Reklāma

FOTO: Liepājas dzejnieki skandē dzeju Lietuvā

Lietuvas pilsētas Skodas 450 gadu jubilejā starptautiskā festivāla “Poezijos pavasaris 2022” laikā pie Skodas rajona Kultūras centra skanēja arī Liepājas literātu dzeja, portālu “ReKurZeme” informē Piejūras pilsētu literārās akadēmijas pārstāve Gunita Lagzdiņa-Skroderēna.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Saulainā 20.maija pēcpusdienā skvēriņā pie Skodas rajona Kultūras centra notika viens no starptautiskā festivāla “Dzejas pavasaris” jeb “Poezijos pavasaris” pasākumiem, kas veltīts lietuviešu dzejniekam Stasim Jonauskam (Stasys Jonauskas), kurš savulaik bijis latviešu dzejnieka Olafa Gūtmaņa draugs. Dzejas lasījumos piedalījās gan vietējie dzejnieki, gan viesi no Liepājas. Liepājniekus pārstāvēja Latvijas Rakstnieku savienības Liepājas nodaļas vadītāja Linda Zulmane un literāti Ēriks Vilsons, Gunita Lagzdiņa un Valentīns.

Liepājnieku lasīto dzeju jau iepriekš žemaišu valodā bija pārtulkojis Skodas rakstnieks, dramaturgs, režisors, tulkotājs un aktīvs kultūras darbinieks Edmunds Untulis (Edmundas Untulis). Tādējādi pasākuma apmeklētājiem bija iespēja dzirdēt latviešu dzeju savā valodā, un arī paši liepājnieki atzina, ka bijis interesanti klausīties savos vārdos citvalodā. Publika liepājnieku sniegumu uzņēma ar sirsnīgiem aplausiem. Jāpiebilst, ka tulkošanai savu dzeju bija iesūtījuši arī Piejūras pilsētu literārās akadēmijas dalībnieki.

Šis nav pirmais pasākums, kurā Liepājas radošo personību delegācija viesojas pie lietuviešiem. Draudzības saites nodibinātas jau sen (brālīgo republiku laikos), bet pēdējos četrus gadus liepājnieki ir regulāri kuplinājuši literātu pasākumus Lietuvā, kā arī mūspuses dzejnieku un rakstnieku darbi tikuši publicēti Lietuvas kultūras laikrakstā “Šiaurės Atėnai”, un pavisam nesen (gada sākumā) iznākusi dzejas un prozas antoloģija žemaišu valodā “Nuo aukšta kalna veizontėis”, kur līdzās lasāmi 21 Lietuvas un Latvijas literāta darbi (ar Liepājas pusi saistītie – Jana Egle, Gunta Šnipke, Sandra Vensko, Andra Manfelde un Lāsma Gaitniece).

Pasākuma laikā Lietuvas kolēģi saņēma uzaicinājumu piedalīties Liepājas Dzejas dienās, kas notiks septembrī. Kopīgi pasākumi plānoti arī nākotnē, kad vēju pilsēta gaidīs ciemiņus pie sevis kā Eiropas Kultūras galvaspilsēta.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ReKurZeme.lv komanda.