Abonē "ReKurZeme Plus"!
Abonēt

Reklāma

FOTO: Liepājas folkloras kopa “Saknes” svin 45 gadu jubileju

Liepājas Tautas mākslas un kultūras centra folkloras kopa “Saknes” sestdien, 3. decembrī, Liepājas Latviešu biedrības nama Kamerzālē izdziedāja jubilejas koncertu “Man bij’ dziesmu vācelīte”.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Koncertā skanēja tautasdziesmas Rudītes Nikolovskas vadīto kolektīvu – folkloras kopas “Saknes” un dziedošo senioru kopas “Labākie gadi” izpildījumā. Ar šo koncertu “Saknes” atzīmēja savas pastāvēšanas 45. gadu jubileju un R. Nikolovskas desmit gadu jubileju vadītājas amatā, vēsta Liepājas Tautas mākslas un kultūras centrs.

Folkloras kopa “Saknes” dibināta 1977. gadā toreizējā Skolotāju namā. Tās pirmā vadītāja bija pensionēta skolotāja Marta Štolcmane, liela dziesmu mīļotāja un kora dziedātāja. Visu mūžu viņa vākusi savas dzimtās puses tautas dziesmas, kuras līdz pat šodienai ir folkloras kopas “Saknes” repertuāra pamatā. No 2012. gada kopas vadītāja ir R. Nikolovska. Gadu gaitā mainījušās dziedātāju paaudzes, bet pamatsastāvu vienmēr veidojuši seniori.

“Mūsu galvenais uzdevums ir iepazīstināt klausītājus ar tradicionālo tautas dziedāšanu, sava novada dziesmām un gadskārtu godu atzīmēšanas tradīcijām,” stāsta R.Nikolovska, “pirms pandēmijas ierobežojumiem mēs bieži viesojāmies bērnudārzos un skolās. Bērni ļoti priecājās, jo kā daudzi atzina, neko tādu viņi iepriekš nav ne redzējuši, ne zinājuši.”

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

“Gadi nav šķērslis, mēs esam aktīvas un gatavas jaunam darba cēlienam,” optimistiski atzīst dziedātājas. Šovasar godam aizvadīts folkloras festivāls BALTICA 2022 un to ievadošā skate, tagad jāgatavojas Folkloras dienai, kas norisināsies XXVII Vispārējo latviešu dziesmu un XVII Deju svētku laikā. “Laipni gaidām savā pulkā seniores un arī seniorus, kuri mīl tautasdziesmu, varbūt reiz dziedājuši koros un tagad gatavi sākt jaunu, interesantu nodarbi. Nāciet pulciņā!”

Foto – Modris Helds

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ReKurZeme.lv komanda.