Abonē "ReKurZeme Plus"!
Abonēt

Reklāma

FOTO: Liepājas muzejā atklāta izstāde “Jānis Sudmalis.Glezniecība”

Liepājas muzeja mazajā izstāžu zālē tika atklāta Liepājas muzeja simtgadei veltīta muzeja dibinātāja un ilggadējā direktora Jāņa Sudmaļa (1887–1984) gleznu izstādi “Jānis Sudmalis. Glezniecība”.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Viens no lielākajiem Kurzemes muzejiem – Liepājas muzejs – šī gada 30. novembrī atzīmēs 100 gadu jubileju. Pieminot Liepājas muzeja simtgadi, un godinot muzeja dibinātāju un tā ilggadēju vadītāju Jāni Sudmali (1887–1984), Liepājas muzeja jubilejas gadā būs skatāmas vairākas izstādes, tostarp arī Jāņa Sudmaļa daiļrade, portālu “ReKurZeme” informē Liepājas muzeja Sabiedrisko attiecību speciāliste Rasa Zālīte.

Jānis Sudmalis bija lietišķās mākslas meistars, nopelniem bagāts skolotājs, tautas mākslas izpētes entuziasts, fotogrāfs un gleznotājs, kuru aizrāva Kurzemes bagātā etnogrāfija, arheoloģija un vēsture. Līdz ar to par būtisku savas dzīves uzdevumu Jānis Sudmalis uzskatīja nepieciešamību pētīt un vākt Kurzemes tautas mākslu un etnogrāfiju.

Izstādē “Jānis Sudmalis. Glezniecība” iepazīstam Jāni Sudmali kā gleznotāju. Izstādē skatāmie darbi tapuši Liepājā un tās apkārtnē. Mākslinieks gleznojis reālisma un impresionisma, vēlāk galvenokārt stingra reālisma tradīcijās ieturētas ainavas, klusās dabas un portretus.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Liepājas muzeja simtgades izstādē “Jānis Sudmalis. Glezniecība” skatāmas 45 Jāņa Sudmaļa gleznas un skices no Liepājas muzeja mākslas priekšmetu kolekcijas. Darbos iemūžinātas idilliskas lauku ainavas, ikdienas ritējums lauku sētās un pilsētas ielās. Tverts arī pilsētas industriālais pulss Liepājas ostā un ražotnēs. Gleznas un skices galvenokārt gleznotas eļļas tehnikā.

Jānis Sudmalis piedzima 1887. gada 28. novembrī Jāņa un Grietas Sudmaļu ģimenē Aizputes apriņķa Elkuzemes “Būdās”. 1984. gada 21. maijā J. Sudmaļa mūžs apraujas, atstājot un nododot nākamajām paaudzēm nozīmīgu mantojumu Latvijas kultūrvēsturiskā mantojuma kontekstā.

Izstāde Liepājas muzeja mazajā izstāžu zālē skatāma līdz 10. martam.

Foto – Kārlis Volkovskis

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ReKurZeme.lv komanda.