Abonē "ReKurZeme Plus"!
Abonēt

Reklāma

FOTO: Liepājas muzejā atklāta Japānas lietišķās mākslas izstāde

Ceturtdien, 16. maijā, Liepājas muzejā, klātesot V.E. Japānas vēstniekam Latvijā Takase Jasuši kungam un Liepājas valstspilsētas domes priekšsēdētājam Gunāram Ansiņam, tika atklāta Japānas Tohoku reģiona lietišķās mākslas izstāde “Pārsteidzošā Japānas Tohoku lietišķā māksla”. Izstādēs atklāšanā klātesošos uzrunāja arī izstādes kuratore, Liepājas muzeja ārējo sakaru koordinatore Linda Rozentāle-Roze.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Liepājas mākslas un kultūrvēsturiskā mantojuma cienītājiem šī nav pirmā reize, kad Liepājas muzejā apskatāma Japānas māksla, portālu “ReKurZeme” informē Liepājas muzeja sabiedrisko attiecību speciāliste Rasa Zālīte.

Sagaidot Latvijas un Japānas diplomātisko attiecību simtgadi, sadarbībā ar Mākslas muzeju “Rīgas birža” un Japānas vēstniecību Latvijā, 2020. gadā Liepājas muzeja anfilādē bija skatāma Edo perioda Kabuki teātra tēmai veltīta ukijo-e gravīru izstāde, kas izpelnījās ļoti lielu skatītāju atsaucību.

Ņemot vērā sabiedrības lielo interesi par Japānas mākslu, Latvijas un Japānas ciešās draudzības saites, Liepājas muzejs lūkojās pēc jaunām iespējām Liepājniekus turpināt iepazīstināt ar krāšņo un bagātīgo Japānas mākslu un kultūru un, pateicoties sadarbībai ar Japānas vēstniecību, radās iespēja parādīt Japānas fonda sagatavoto ceļojošās izstādes kolekciju, kas vēsta par Tohoku reģiona lietišķās mākslas tradīcijām.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Izstādē Liepājas muzeja anfilādē, kas tapusi sadarbībā ar Japānas fondu un Japānas vēstniecību Latvijā, iekļautie 70 mākslas darbi atspoguļo populārākos ikdienā lietojamos priekšmetus, tostarp – keramikas un metāla traukus, aizslietņus, tekstilizstrādājumus, pinumus, gravīras un citus interjera priekšmetus.

Šī izstāde aizved nelielā ceļojumā uz Japānu un skatītājam atklāj japāņu smalkjūtīgo attieksmi pret ikdienā lietojamiem priekšmetiem, ļauj labāk izprast japāņu kultūras tradīcijas un pamatvērtības, turklāt, vērīgs skatītājs pamanīs arī līdzības ar latviešu lietišķo mākslu, īpaši vērojot tekstilizstrādājumos ieaustās rakstu zīmes.

Izstāde “Pārsteidzošā Japānas Tohoku lietišķā māksla” Liepājas muzejā skatāma līdz 30. jūnijam.

Foto – Kārlis Volkovskis

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ReKurZeme.lv komanda.