Abonē "ReKurZeme Plus"!
Abonēt

Reklāma

FOTO: Liepājas muzejā atver grāmatu “Ernests Laumanis. Vēstules meitai no lēģera Mordovijā”

Foto – Egons Zīverts

Liepājas muzeja telpās notika sirsnīga Ernesta Laumaņa grāmatas “Ernests Laumanis. Vēstules meitai no lēģera Mordovijā” atvēršanas svētki, ko organizēja “Daugavas Vanagu” Liepājas nodaļa.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Uzrunu teica arī “Daugavas Vanagu” Liepājas nodaļas priekšsēdētājs Mārtiņš Dāle, “Daugavas Vanagu” Liepājas nodaļas pārstāvis Arturs Butāns un izdevniecības “Jumava” pārstāvis Andris Dzenis, informē Liepājas muzejs.

Oriģinālo vēstules fragmentu lasīja Ernesta Laumaņa meita Brigita, kas joprojām dzīvo Liepājā. 20 gadu garumā ir sarakstītas daudz vēstuļu, kas ir nenovērtējama vēstures liecība.

Grāmatā apkopotas Latvijas armijas un latviešu leģiona virsnieka Ernesta Laumaņa vēstules no padomju sodu nometnes Mordovijā.

Leģionārs Ernests Laumanis (1908–1968) bija Latvijas armijas un latviešu leģiona virsnieks. “Laumanieši” Kurzemes lielkauju laikā bija izpelnījušies t. s. frontes “ugunsdzēsēju” reputāciju, jo tika raidīti cīņās vissmagākajos kauju sektoros, kur draudēja, vai jau bija noticis frontes pārrāvums.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ReKurZeme.lv komanda.