Abonē "ReKurZeme Plus"!
Abonēt

Reklāma

FOTO: Liepājas Neredzīgo biedrībā skatāma izstāde; būs Baltā spieķa dienas svinības

Foto – Uldis Dobelis

Līdz piektdienai, 14. oktobrim, no pulksten 10 līdz 15 Liepājas Neredzīgo biedrībā var apskatīt cilvēku ar invaliditāti darināto rokdarbu izstādi.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Izstādē var skatīt klūgu pinumus, filcēšanas, tapošanas, floristikas un keramikas izstrādājumus. Kā arī visi interesenti klātienē var iepazīties ar biedrību, tās biedriem un viņu ikdienu. Tikšanās – ekskursiju veidā, kuras vada biedrības valdes loceklis Aigars Bušs.

Sestdien, 15. oktobrī, tiek atzīmēta ikgadējā “Starptautiskā Baltā spieķa diena”. Tās mērķis ir vērst sabiedrības uzmanību uz nepieciešamībām cilvēkiem ar redzes invaliditāti un viņu ikdienas dzīvi. Latvijā ir aptuveni 12000 cilvēku, kuriem ir invaliditāte redzes traucējumu dēļ, savukārt visā pasaulē ir aptuveni 285 miljoni cilvēku ar redzes problēmām, vēstīts Liepājas pašvaldības mājaslapā.

Šogad pēc ilga pārtraukuma Liepājas Neredzīgo biedrība rīkos svētku pasākumu, uz kuru ar ielūgumiem aicināts ierasties ikviens cilvēks, kas devis ieguldījumu cilvēku ar invaliditāti dzīves kvalitātes celšanā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.
  1. oktobrī no plkst. 9.00 līdz 10.00 Oskara Kalpaka ielā, Liepājā (starp veikalu Maxima un Beta) norisināsies Ielu akcija. Tajā aicinām visiem šoferiem būt možiem un piesardzīgiem. “Ielu akcija ir ar mērķi šoferiem atgādināt arī par mums – cilvēkiem ar redzes invaliditāti, kā arī neļaut aizmirst ceļa satiksmes noteikumus” informē Māris Ceirulis, Liepājas Neredzīgo biedrības valdes priekšsēdētājs.

Ielu akcija katru gadu tiek rīkota sadarbībā ar Valsts policiju, kura informē sabiedrību par cilvēkiem ar redzes invaliditāti. Latvijas ceļu satiksmes noteikumi paredz, ka autotransporta vadītājam jebkurā gadījumā, arī ārpus gājēju pārejām, jāpalaiž garām neredzīgi gājēji, kas rāda signālu ar balto spieķi. Vietās, kur visbiežāk pārvietojas neredzīgi un vājredzīgi cilvēki, tiek uzstādīta arī īpaša ceļazīme “Neredzīgi gājēji”, taču nereti ārpus šīs zīmes darbības lauka cilvēki ar balto spieķi netiek ievēroti.

Pasākums notiek Liepājas pilsētas pašvaldības finansētā sociālās iekļaušanas projekta “Katru dienu darīsim to, kas labs un noderīgs cilvēkiem” (Nr. 52/2.8.5.) ietvaros. Pasākumu finansiāli atbalsta arī Sabiedrības integrācijas fonds no Kultūras ministrijas piešķirtajiem Latvijas valsts budžeta līdzekļiem. Projekts “Informēts un zinošs darbinieks – labs palīgs savam līdzcilvēkam.” ir sagatavots ar Sabiedrības integrācijas fonda finansiālu atbalstu no Latvijas valsts budžeta līdzekļiem.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ReKurZeme.lv komanda.