Abonē "ReKurZeme Plus"!
Abonēt

Reklāma

FOTO: Liepājas ostā šogad ienāk trešais kruīza kuģis “Balmoral”

Foto – Aigars Prūsis

Pateicoties Liepājas SEZ pārvaldes aktīvam darbam, popularizējot Liepāju kā vienu no interesentiem kruīzu galamērķiem, 19. jūlijā, Liepājas ostā ienāca Freda Olsena Balmorālā kruīza kuģa tūre. Tas jau ir trešais kruīza kuģis, kas šogad apmeklē Liepāju, bet tuvākā mēneša laikā gaidāmi vēl trīs kuģi.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Savu kārtējo kruīzu kuģis “Balmoral” uzsāka Edinburgā, Lielbritānijā šā gada 16. jūlijā. Uz kuģa klaja ir 667 pasažieri no kuriem lielākā daļa izmantoja plašo ekskursiju piedāvāju un iespēju Liepāju iepazīt nesteidzīgā pastaigā. Šoreiz tika piedāvāta arī iespēja iepazīt novada kultūrvēsturisko mantojumu un doties uz Rucavu, portālu “ReKurZeme” informē Liepājas Speciālās ekonomiskās zonas sabiedrisko attiecību speciāliste Līga Ratniece-Kadeģe.

Kā atzina kuģa kapteinis Valentīns Giuglea, tad Freda Olsena Balmorāla kruīzi ir vērsti uz Lielbritānijas tirgu, līdz ar to lielākā daļa pasažieru ir Lielbritānijas iedzīvotāji, bet esot arī pasažieri no Japānas, Austrālijas un citām valstīm. “Kruīza kuģis ir būvēts pirms 30 gadiem Vācijā, bet ir rūpīgi uzturēts un atjaunots. Kopumā uz kuģa ir 11 klaji un plašs atpūtas piedāvājums. Esošā kruīza laikā kuģis piestās 7 pilsētās.”

Savukārt, Liepājas SEZ pārvaldnieks Uldis Hmieļevskis uzsvēra, ka ir prieks sagaidīt Liepājas ostā kārtējo kruīza kuģi, kas ir attaisnojis ieguldīto darbu, bet gandarījums ir arī par pasažieru ieinteresētību iepazīt Liepāju un doties ekskursijās.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Tika ievērota arī tradīcija, kruīza kuģim“ Balmoral” pirmo reizi ienākot Liepājas ostā, kuģa kapteinis uzņēma Liepājas SEZ pārvaldnieku, lai apmainītos ar piemiņas zīmēm. Kruīza kuģis piestāja LSEZ SIA “Ekers Stividors LP” piestātnē un tā uzņemšanu nodrošinās Liepājas SEZ pārvalde un termināls, savukārt par ekskursijām, kruīza kuģa pasažieru atpūtu un izklaides programmu Liepājā parūpējās tūrisma aģentūras “Ļatvia Tours” un “JATravel” un Liepājas reģiona tūrisma informācijas birojs.

Liepājas reģiona tūrisma informācijas birojs sadarbībā ar Liepājas SEZ pārvaldi nodrošinās informācijas punkta darbību autobusa pieturā pie Liepājas Universitātes, lai kruīza pasažieriem, kuri Liepāju vēlēsies apskatīt bez gida, palīdzētu nokļūt interesējošajās vietās. Tirdziņā Rožu laukumā pilsētas viesiem būs iespēja iegādāties amatnieku darinājumus un mājražotāju gardumus.

Kruīza kuģis Liepāju atstāja 19. jūlija vakarā, lai dotos tālāk uz Sāremā salu Igaunijā. Nākamo kruīza kuģi “Seven Seas Splendor” Liepājas ostas sagaidīs 21. jūlijā.

Jau vēsturiski Liepājas osta ir bijusi daudzfunkcionāla osta, kas apkalpo gan kravas, gan pasažieru kuģus un tieši tādēļ tiek attīstīta Jahtu osta un veicināta prāmju satiksmes paplašināšanās, kā arī strādāts, lai Liepājai piesaistītu kruīza kuģus. Liepājas SEZ pārvalde ir Cruise Lines International Association (CLIA) biedrs no 2018. gada un aktīvi darbojos, lai popularizētu Liepāju kā kruīza kuģu galamērķi. Kruīza kuģa ierašanās ikvienā Baltijas jūras ostā nodrošina ne tikai atpazīstamību, bet dod arī pienesumu vietējai ekonomikai.  

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ReKurZeme.lv komanda.