Abonē "ReKurZeme Plus"!
Abonēt

Reklāma

FOTO: “Liepājas Restaurācijas centrā” aizvadīta pirmā praktiskā meistarklase kaļķa mūra atjaunošanā

Sestdien, 10. septembrī, jaunatklātajā “Liepājas Restaurācijas centrā” aizvadīta pirmā no šogad iecerētajām praktiskajām meistarklasēm, kas veltīta kaļķa mūra fragmenta atjaunošanai un izzinošam stāstījumam par kaļķa ķīmiskajām un tehniskajām īpašībām.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Ievadlekcijā amatnieks Kaspars Sproģis klātesošajiem sniedza teorētisku ieskatu kaļķa kā būvmateriāla ķīmiskajās un fizikālajās īpašībās, kā arī vadīja praktisku nodarbību kaļķa javas sagatavošanā un mūra atjaunošanā. Dienas turpinājumā amatnieks Oskars Ķimenis meistarklases dalībniekiem atklāja, kā strādāt ar akmeni, kā šo materiālu pēc iespējas veiksmīgāk sadalīt, apstrādāt un sagatavot mūrēšanai. Praktiskajā meistarklasē piedalījās un līdzdarbojās aptuveni 20 restaurācijas interesentu, portālu “ReKurZeme” informē “Liepājas Restaurācijas centra” vadītājs Ivars Pilips-Matisons.

Lekciju un meistarklašu ciklu “Zināt/novērtēt/saglabāt” sestdien, 24. septembrī, pulksten 11 turpinās praktiska nodarbība “Vēsturiska žoga atjaunošana”. Praktiskajā nodarbībā apmeklētājiem kopā ar meistarklases vadītāju un “Liepājas Restaurācijas centra” izveidotāju Ivaru Pilipu-Matisonu būs iespēja izgatavot dažādus 18. un 19. gs koka žogu paraugus, apgūt to izgatavošanas nianses un saprast žoga elementu funkcionālo nozīmi.

“Labiekārtota teritorija ir neatņemama ēkas sastāvdaļa, bet žogs — nama un tā saimnieku vizītkarte, kam jāpilda gan vizuāli estētiska gan funkcionālā nozīme. Žogu izbūves tendences, kā arī pielietotie materiāli gadu desmitu un simtu garumā ir mainījušās, līdz ar to katram vēsturiska nama saimniekam ir būtiski saprast, kā izvēlēties pareizo materiālu žoga izgatavošanai, kā apstrādāt kokmateriālus, lai tie saglabātu savas tehniskās un vizuālās īpašības, un kā žogu uzstādīt, lai tas kalpotu ilgtermiņā,” pirms gaidāmās klases atklāj I. Pilips-Matisons.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Meistarklasi vadīs “Liepājas Restaurācijas centra” dibinātājs, izveidotājs un idejas autors Ivars Pilips-Matisons — Liepājas Mūzikas, mākslas dizaina vidusskolas Koka izstrādājumu dizaina izglītības programmas metodiķis, projektu vadītājs un izstāžu kurators. Praktisko darba pieredzi guvis, strādājot Agra Padēļa-Līna birojā kā arhitekta asistents un dizaina studijā “Teika” kā dizaina projektu vadītājs. Vairāku gadu garumā bijis Valsts Kultūrkapitāla fonda Dizaina un arhitektūras nozares ekspertu komisijas priekšsēdētājs un padomes loceklis, savukārt bakalaura grādu ieguvis Latvijas Mākslas akadēmijā.

Meistarklases dalībniekiem tiks nodrošināti materiāli un instrumenti. Dalībnieku reģistrācija pasākumam ir noslēgusies.

Foto: ohm.lv

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ReKurZeme.lv komanda.