Abonē "ReKurZeme Plus"!
Abonēt

Reklāma

FOTO: Liepājas Starptautiskajā zvaigžņu festivālā aizvadīti vēl divi emocionāli mūzikas vakari

Foto – Jānis Vecbrālis

Nedēļas nogalē Liepājas koncertzālē “Lielais dzintars” izskanējuši vēl divi 30. Liepājas Starptautiskā zvaigžņu festivāla koncerti – sestdien uz festivāla skatuves kāpa Latvijas Nacionālais simfoniskais orķestris un vijolniece Vineta Sareika, bet svētdien ar solo koncertu uzstājās krievu pianists Aleksandrs Meļņikovs.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Sestdien festivālā pirmatskaņojumu piedzīvoja Andra Dzenīša Otrā simfonija “Silts vējš”, ko izpildīja Latvijas Nacionālais simfoniskais orķestris ar Andri Pogu pie diriģenta pults. Koncerta otrajā daļā sekoja spožās latviešu vijolnieces Vinetas Sareikas uzstāšanās – kopā ar orķestri viņa atskaņoja Johannesa Brāmsa Vijolkoncertu, portālu “ReKurZeme” informē Liepājas Simfoniskā orķestra sabiedrisko attiecību vadītāja Iveta Vēvere.

Tāpat kā festivāla atklāšanas koncerts, arī Latvijas Nacionālā simfoniskā orķestra koncerts, ko tiešraidē translēja arī Latvijas radio 3 “Klasika”, aizritēja visnotaļ emocionāli – iesākoties ar Ukrainas Valsts himnu un noslēdzoties ar sirsnīgu Vinetas Sareikas uzrunu un vēlējumu ukraiņu tautai, izpildot ukraiņu komponista Miroslava Skorika “Melodiju”.

Savukārt vakar Zvaigžņu festivālā izskanēja klaviermūzikas vakars ar pasaulē plaši pazīstamā krievu pianista Aleksandra Meļņikova uzstāšanos. Viņa meistarība saviļņoja klausītājus gan ar Kloda Debisī Prelūdijām, gan virtuozo Hektora Berlioza Fantastisko simfoniju Ferenca Lista pārlikumā klavierēm.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Jau šo ceturtdien, 10. martā pulksten 19 varēs piedzīvot prestižā britu stīgu kvarteta “Albion Quartet” uzstāšanos. Uz slaveno itāļu meistaru Stradivāri un Gvarnēri izgatavotajiem stīgu instrumentiem viņi izpildīs ne tikai Bēthovena un Dvoržāka šedevrus, bet arī mūsu Jāzepa Vītola mūziku. 12. martā pulksten 19 Zvaigžņu festivāls noslēgsies ar vērienīgu opermūzikas koncertu, kur kopā ar Liepājas Simfonisko orķestri diriģenta Gintara Rinkeviča vadībā uz skatuves mirdzēs ukraiņu operzvaigzne – soprāns Ludmila Monastirska. Pasaulē augstu vērtētās mūziķes sniegumā skanēs Bellini, Verdi, Sensānsa un citu klasiķu darbi.

Liepājas Starptautisko zvaigžņu festivālu savulaik kā Starptautisko Pianisma zvaigžņu festivālu 1993. gadā aizsāka Liepājas Simfoniskā orķestra bijušais mākslinieciskais vadītājs Imants Resnis. Festivālā uzstājušies vairāk kā 200 pianistu no visas pasaules. Kopš 2016. gada, kad Liepājas Simfoniskais orķestris iemājoja koncertzālē “Lielais dzintars”, festivāls pārdzimis plašākā formātā, piesaistot gan pianistus, gan izcilus dziedātājus un citu instrumentu virtuozus, un nu festivāla zvaigžņu sarakstam var pievienot arī tādus vārdus kā Miša Maiskis, Gidons Krēmers, “Carion Quintet”, Mišels Pipokinja, Aleksandrs Antoņenko un vēl daudzus citus.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ReKurZeme.lv komanda.