Abonē "ReKurZeme Plus"!
Abonēt

Reklāma

FOTO: Liepājas teātrī notiks iestudējuma “Igauņu bēres 1999” pirmizrāde

Sestdien pulksten 18 Liepājas teātrī notiks iestudējuma “Igauņu bēres 1999” pirmizrāde, aģentūru LETA informēja teātra literārā padomniece Zanda Borga.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Izrādi “Igauņu bēres 1999” pēc Andrusa Kivirehka darba iestudējis režisors Regnārs Vaivars.

Lai sagatavotos iestudējumam, aktieri kopā ar režisoru septembra sākumā dažas dienas pavadīja Igaunijā, veicot novērojumus, sarunājoties un intervējot tās iedzīvotājus, iepazīstot gan viņu uzskatus, gan dzīvesveidu.

Stāsts ir par dzimtas patriarhu Andresu, kurš nespēj no malu malām sasaukt savus tuviniekus. Nespēj sasaukt Ziemassvētkos, nespēj dzimšanas dienā, līdz nolemj nomirt, jo tad viņi visi atbrauks, ja mantojumā ir māja un zeme.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Režisors bilst, ka viņš vēlas runāt par 1999.gadu, kad “igauņi beidzot apjēdza, ka 30.gadu pirmskara Igaunija vairs nekad neatgriezīsies, pasaule ir totāli mainījusies, ir jāatrod veids, kā būt interesantiem un nozīmīgiem mūsdienu pasaules kontekstā”. Pamatojot izrādes nosaukumu, režisors saka, ka 1999.gadā nomira “vecais igaunis”, piedzima “jaunais igaunis”, un Igaunija kļuva igauniskāka kā jebkad agrāk.

Izrāde ir veidota kā muzikāla, traģikomiska dzimtas sāga. Tai radīts arī savdabīgs muzikālais materiāls, kura tapšanā izmantotas pat teātra skatuves stangas. Aktieri apguvuši arī dažādu instrumentu spēli, kas dzīvajā izpildījumā būs baudāma arī iestudējumā.

Izrādē piedalās aktieri Herberts Laukšteins, Hugo Puriņš, Madara Kalna, Ilze Trukšāne, Mārtiņš Kalita, Kaspars Kārkliņš, Signe Dancīte, Egons Dombrovskis, Armands Kaušelis, Agnese Jēkabsone, Karīna Tatarinova, Everita Pjata-Gertnere, Agnija Dreimane un Kārlis Artejevs.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Kopā ar režisoru izrādi veidoja arī scenogrāfs Valters Kristbergs, kostīmu māksliniece Madara Botmane un gaismu mākslinieks Mārtiņš Feldmanis.

Foto – Justīne Grinberga

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ReKurZeme.lv komanda.