Aizvadītāja sestdienā, 11. martā, Liepājas Olimpiskajā centrā tika aizvadītas izšķirošās spēles par medaļām Liepājas pilsētas basketbola čempionātā vīriešiem. Par 1. divīzijas čempioniem kļuva “Nīca/BLi” komanda, savukārt, par 2. divīzijas čempioniem kļuva BK “ODS” komanda, portālu “ReKurZeme” informē čempionāta pārstāvis Dāvis Plūme.

Diena iesakās ar 2. divīzijas bronzas spēli starp “Promenade Hotel” un “Fēnikss/Grobiņa” vienībām. Spēle aizritēja punkts punktā, neļaujot nevienai komandai pārņemt ievērojamāku vadību, līdz ar to spēles liktenis izšķīrās tikai spēles pēdējās minūtēs. Komanda “Promenade Hotel” nospēlēja labāk spēles pašu izskaņu, kā rezultātā izcīnīja uzvaru ar rezultātu 63:55, un izcīnīta 2. divīzijas bronzu. Uzvarētajiem labākais bija Gatis Jagmins ar 15 punktiem, bet zaudētajiem labākais bija Dāvis Plūme ar 21 gūtajiem punktiem.

Dienas otrajā spēlē laukumā devās 1. divīzijas komandas “LSSS” un “Lesjofors”, kuri cīnījās par 1. Divīzijas bronzu. Spēles pirmās trīs ceturtdaļas aizritēja līdzīgi, bet spēles lūzuma punkts bija ceturtā ceturtdaļa, kad “LSSS” basketbolisti spēlēja izcili aizsardzība un ļāva pretiniekiem iemest savā grozā tikai 8 punktus, kā rezultātā izcīnīja uzvaru ar rezultātu 89:71, un izcīnīta 1. divīzijas bronzu . Uzvarētajiem labākais bija Gustavs Emīls Arājs ar 23 punktiem, bet zaudētajiem labākais bija Fēlikss Stončaitis ar 20 gūtajiem punktiem.

Uzreiz pēc spēles par 3. vietu 1. divīzijā laukumā devās abi 2. divīzijas finālisti – “Gavieze” un BK “ODS” basketbolisti. Spēles gaita kopumā aizritēja līdzīgi ar spraigām cīņām abos laukuma galos līdz pat pēdējai sekundei. Komandai “Gavieze” piederēja pēdējais uzbrukums, lai noteiktu čempionu. Tomēr, BK “ODS” basketbolists Sandis Millers pārķēra pēdējās sekundēs bumbu, un nemaz nedodot iespēju “Gaviezei” raidīt pēdējo sekunžu metienu, kā rezultātā komanda BK “ODS” izcīna minimālu uzvaru ar rezultātu 68:67. Uzvarētajiem labākais bija Dāvis Silenieks ar 20 punktiem, bet zaudētajiem labākais bija Eduards Smiltnieks ar 19 gūtajiem punktiem.

Uzreiz pēc 2. divīzijas fināla spēles notika arī apbalvošanas ceremonija, kurā apbalvoja ne tikai labākās komandas, bet arī apbalvoja 2. divīzijas simbolisko piecinieku – Dāvis Silenieks BK “ODS”, Māris Štībelis “Promenade Hotel”, Dainis Ābele “Kraukļi”, Dāvis Plūme “Fēnikss/Grobiņa” un Eduards Smiltnieks “Gavieze”. Par visas sezonas MVP tika atzīts Dāvis Silenieks no BK “ODS” komandas.

Visbeidzot kārta bija pienākusi ilgi gaidītajam 1. divīzijas finālam starp diviem nesamierināmiem konkurentiem “Nīca/BLi” un “Oskara Transports”. Laukumā bija vērojams laba līmeņa basketbols. Komandai “Oskara Transports” izšķiroša ceturtdaļa izrādījās otrā, kurā komanda “Nīca/BLi” izdevās atrauties no sava pretinieka par 17 punktiem. Otrajā puslaikā “Oskara Transporta” basketbolisti mēģināja atspēlēties, kas viņiem arī no sākuma izdevās, bet ne līdz galam, jo “Nīca/BLi” basketbolisti nospēlēja izcili pēdējo ceturtdaļu iemetot pretinieka grozā 33 punktus, un kā rezultātā ir izcīnīts čempiona tituls ar rezultātu 94:75. Uzvarētajiem labākais bija Arnis Ate ar 31 punktiem, bet zaudētajiem labākais bija Niks Lagzdiņš ar 28 gūtajiem punktiem.

Līdzīgi kā 2. divīzijas ietvaros, arī šoreiz pēc fināla spēlēm notika apbalvošanas ceremonija, ne tikai komandām, bet arī individuāli spēcīgākajiem spēlētajiem, jeb simbolisko piecinieku. Par 1. divīzijas labākajiem šī gada spēlētajiem tika atzīti Mārtiņš Lūsis “Lesjofors”, Arnis Ate “Nīca/BLi”, Gustavs Emīls Arājs “LSSS”, Roberts Krastiņš “Nīca/BLi”, Kristaps Miglinieks “Oskara Transports”. Par visas sezonas MVP tika atzīts Arnis Ate no “Nīca/BLi” komandas.

Pasākuma laikā arī norisinājās “Tālmetienu” un “Precizitātes’’ konkursi. Tālmetienu konkursa finālā lielisku precizitāti nodemonstrēja Dāvis Plūme no “Fēnikss/Grobiņa” komandas, iemetot 15 punktus un kļūstot par 2022/23 gada sezonas tālmetienu konkursa uzvarētāju. Šogad jaunums arī bija “Precizitātes” konkurss, un par pirmo “Precizitātes” konkursa” uzvarētāju kļuva Roberts Ludans no “LK” Līvu Kapi komandas.