Abonē "ReKurZeme Plus"!
Abonēt

Reklāma

FOTO: Par pērnā gada kultūras notikumu Liepājā atzīst interjera muzeja “Hoijeres kundzes viesu nams” izveidi

Par 2022. gada notikumu kultūrā Liepājā atzīta interjera muzeja “Hoijeres kundzes viesu nams” izveide, aģentūru LETA informēja pašvaldības Kultūras pārvaldes projektu vadītāja Signe Blumberga.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Vakar vakarā Liepājas koncertzālē “Lielais dzintars” izstāžu telpā “Civita Nova” paziņoti “Liepājas Kultūras balva 2022” laureāti. Sveikšanas ceremonija notika saviesīgā un brīvā gaisotnē, pasākuma formātu veidoja humora šova “Pusnakts šovs septiņos” ideja.

Ceremonijā apbalvoti deviņi laureāti, kurus izvērtēja Kultūras balvas žūrija, pasniegta sabiedrības balsojumā izvēlētā “Liepājnieku simpātijas balva 2022” un Liepājas domes priekšsēdētāja Gunāra Ansiņa (“Liepājas partija”) īpašā simpātiju balva.

Lai apbalvotu 2022.gada pamanāmākos un nozīmīgākos Liepājas kultūras dzīves notikumus un personības, uz improvizētām intervijām un sveikšanas mirkli tika uzaicinātas personas, kuras ir saistītas ar personībām vai notikumiem, kas šajā gadā saņēmušas balvu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Ceremonijas dalībnieki un laureāti asprātīgā gaisotnē un sarunās iepazīstināja ar notikumu nozīmību. Liepājas Kultūras balvas laureāti apbalvojumā par savu darbu saņēma rotkaļa Roberta Mežaiņa darinātās “Liepājas Kultūras balvas” statuetes un diplomus.

2022.gadā apbalvojumam “Liepājas Kultūras balva 2022” kopā tika iesniegti 34 pieteikumi, žūrijas un liepājnieku vērtējumam izvirzot 29 balvas pretendentus.

Tituls “Gada notikums” piešķirts Liepājas muzejam par unikāla tūrisma objekta 17.-19.gadsimta interjera muzeja “Hoijeres kundzes viesu nams” izveidi un kultūrvēsturiskā mantojuma popularizēšanu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

SIA “Liepājas restaurācijas centram” piešķirta naudas balva 1400 eiro par sarunu, lekciju, meistarklašu un praktisko nodarbību ciklu par vēsturisko ēku restaurāciju “Zināt/ Novērtēt/Saglabāt”.

SIA “Māras Lācis” piešķirta naudas balva 1400 eiro par jaunas kultūrvietas “Atmodas Dārzs” izveidi Karostā.

Liepājas teātra aktierim Mārtiņam Kalitam piešķirta naudas balva 1400 eiro par radošo daudzveidību un sasniegumiem režijā un aktiermākslā 2022.gadā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

“Liepājas Kultūras balvu 2022” saņēma arī “Leļļu mākslas muzejs” par Leļļu Mākslas un Dizaina muzeja izveidi galerijā “Romas dārzs”, Jānis Dripe un Jānis Lejnieks par grāmatu “Pilsēta starp jūru un ezeriem. Liepājas arhitektūra 100 gados”, koncertzāle “Lielais dzintars” par Liepājas profesionālās mākslas tradīciju izzināšanu un popularizēšanu, īstenojot Liepājas operas simtgades jubilejas programmu, kā arī par Berlīnes Filharmonijas orķestra starptautiski nozīmīgā Eiropas koncerta organizēšanu Liepājā.

“Liepājas Kultūras balvu 2022” saņēma Piejūras pilsētu literārā akadēmija par tiešsaistes lekcijām, praktikumiem un pieredzes stāstiem iedzīvotājiem Latvijā un tautiešiem Eiropā, publikācijām laikrakstos, izdotajām grāmatām un aktīvu dalību kultūras pasākumos, kā arī Liepājas Mūzikas, mākslas un dizaina vidusskola par gleznošanas simpoziju “Māksla. Mūzika. Metalurgs” un par Emiļa Melngaiļa Liepājas mūzikas vidusskolas 100.jubilejas un Liepājas Dizaina un mākslas vidusskolas 95.jubilejas pasākumu īstenošanu.

“Liepājnieku simpātijas balva 2022” piešķirta Liepājas pirmsskolas izglītības iestādei “Sprīdītis” un Sintijai Pīrāgai-Ivanovskai par jaunas interešu izglītības programmas “Mūzikas un mākslas sinerģija MMS” ieviešanu un īstenošanu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Liepājas domes priekšsēdētāja īpašā simpātiju balva pasniegta Eiropas kultūras galvaspilsētas “Liepāja 2027” komandai.

Kultūras balvas apbalvošanas ceremoniju vadīja Jaunā Rīgas teātra aktieris, komiķis un pasākumu vadītājs Jānis Skutelis kopā ar mūziķi un pasākuma vadītāju Nauri Brikmani, savukārt nominantus, laureātus un kultūras nozarē darbojošos cilvēkus izklaidēja grupa “Dziļi violets” un DJ Uldis Meļķis.

Šogad Liepājas Kultūras balva tika pasniegta 12.reizi. Apbalvojuma uzdevums ir izcelt un novērtēt tos kultūras notikumus un nozares personības, kas ir veicinājuši Liepājas atpazīstamību, kā arī novērtēt jaunas radošas idejas Liepājas kultūrā.

“Liepājas kultūras balva 2022” žūriju vadīja Liepājas Kultūras pārvaldes vadītāja vietnieks Nauris Lazdāns un tajā darbojās žurnāliste Liene Kupiča, mākslinieks un gleznotājs Uldis Rubezis, Liepājas Universitātes pētniece Vēsma Lēvalde, mākslinieks un mūziķis Emīls Balceris, māksliniece un horeogrāfe Kristīne Brīniņa un arhitekts, Liepājas Mūzikas, mākslas un dizaina vidusskolas pasniedzējs Agris Padēlis-Līns.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ReKurZeme.lv komanda.