Abonē "ReKurZeme Plus"!
Abonēt

Reklāma

FOTO: Pāvilostas lielākajā sporta sarīkojumā atgriežas pie senās tradīcijas

Pāvilostas sporta zālē aizvadītas 2023. gada Ziemas sporta spēles, kas šoreiz notika vienā nedēļas nogalē trīs dienu garumā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Piektdien un sestdien bija komandu sporta veidi, bet svētdien individuālās sacensības.

Iespringst un sporto
“Sanāca iespringt! Likās pagrūti pašam un sportistiem, bet viss izdevās,” gandarīts pēc sportiskās nedēļas nogales bija Pāvilostas sporta dzīves organizators Aldis Barsukovs. Viņš norāda, ka sākumā Pāvilostas novada laikā sporta spēles bijušas vienā nedēļas nogalē, bet tad dalībnieki teikuši, ka ir par grūtu. Piemēram, pērn sporta spēļu aktivitātes bija trīs sestdienas pēc kārtas. Tad bijis lūgums no esošajiem un bijušajiem pāvilostniekiem, vai nevar rīkot vienā nedēļas nogalē, lai trīs reizes nav jābrauc.

Tagad par vienu sportisku nedēļas nogali bijušas pozitīvas atsauksmes. “Atgriezāmies pie vecās tradīcijas. Domāju, ka tā arī turpināsim. Kas gribēs – iesprings un sportos,” uzskata A. Barsukovs.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Sporta spēles Pāvilostā aizsākušās 2006. gadā, kad uzbūvēja sporta zāli. Tad tās bija Pāvilostas sporta spēles. Šogad tās nodēvētas par Pāvilostas Ziemas sporta spēlēm. Pārāvums spēlēm bija vienīgi kovida laikā. Pērn tās izdevās sarīkot. Pāvilosta iedzīvotājus uz savu lielāko sporta sarīkojumu pulcē februārī.

A. Barsukovs piebilst, ka vasarā sporta sacensības ir pilsētas svētku laikā. Marts pēc lielās izsportošanās šoreiz būs tukšs mēnesis, bet jau aprīlī uz sporta dienu tiks gaidīti seniori. Viņiem būs pieci sporta veidi.

Pārsteidz negaidītie volejbolisti
Pāvilostas Ziemas sporta spēles sākās piektdienas, 24. februāra, vakarā ar ceļojošā kausa izcīņu basketbolā vīriešiem. Turnīrā piedalījās četras komandas. Startēja Vērgales, Aizputes un divas Pāvilostas komandas.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Spraigās cīņās, kas piektdien noslēdzās pusvienpadsmitos vakarā, uzvarēja “Vērgales” basketbolisti. Otrā vieta tika “Optimistiem/Kalvenei”, bet trešā bija “Pāvilosta”, aiz sevis atstājot vienību “Airball”.

Sestdienas rīts nāca ar pārsteigumu, cik daudz komandu ir ieradušās uz volejbola turnīru. Gaidīto piecu, sešu komandu vietā bija deviņas. “Bija komandas, kas pēkšņi attapās, ka grib sportot, kas nebija apskatījušās nolikumu. Draudzīgi pabrīdinājām, ka nākamreiz ir jāpiesakās. Ar lozi salozējām grupas. Spēlējām tikai vienu pilnu setu, lai paspētu līdz četriem, kad plānots bija telpu futbola turnīrs, uz ko ieradās atkal citas komandas,” stāsta A. Barsukovs.

Volejbolā uzvarēja komanda “Optimisti”, otro vietu ieguva “Pāvilosta”, bet trešie bija “Metrīgie”.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Savukārt telpu futbolā piedalījās piecas komandas no Liepājas, Pāvilostas un Dunalkas. Uzvarēja “FTS Baltic”, otro vietu ieguva “RT Metāls”, bet trešā bija “P-OSTA komanda”.

Satraukums pirms svētdienas
A. Barsukovs stāsta, ka pirms svētdienas individuālajām sacensībām bija uztraukums, cik liels būs dalībnieku skaits, jo individuālajiem mačiem bija jāpiesakās sacensību rītā. Atsaucība nebija milzīga. Kopumā labākie tika noskaidroti piecos sporta veidos.

Lielākā atsaucība bija šautriņu mešanā, bet populārs bija arī galda teniss, jo tam Pāvilostā ir tradīcijas. Šogad no programmas tika izņemts ārā šahs, jo pērn vīrieši un sievietes spēlēja kopā, atsaucība nebija liela. Šogad dalībnieki jautājuši, kādēļ nav šaha sacensības. A. Barsukovs norāda, ka šobrīd ir viela pārdomām, ko ar šahu darīt nākamajās spēlēs.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Novusā sievietēm uzvarēja Rūta Padervinska, otrā bija Laila Priedola, bet trešā palika Aija Barsukova. Vīriem novusā uzvarēja Andris Barānovs, otrais bija Jānis Ūdriņš, bet trešo vietu ieguva Ģirts Lanka.

Novusā pamatskolas meitenēm uzvarēja Monta Tumpele, otrā bija Alise Spriņģe. Zēniem uzvarēja Roberts Vērnieks.

Galda tenisā sievietēm triumfēja Aija Barsukova, otrā bija Laila Priedola, bet trešā – Arita Mūrniece. Vīriešiem galda tenisā uzvarēja Ilmārs Šnore, aiz sevis atstājot Kaspars Štosu un Jāni Ūdriņu. Pamatskolas meiteņu grupā labākā bija Airita Barsukova, otro vietu ieguva Monta Tumpele, trešā bija Žanete Grundmane. Pamatskolas zēniem uzvarēja Roberts Vērnieks, otrais bija GUstavs Ezermalis, trešais palika Raitis Ģēģersons.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Zolīti spēlē visilgāk
Dambretē sievietēm uzvarēja Arita Mūrniece, otrā bija Aija Barsukova, trešā – Laila Priedola. Vīriešiem dambretē uzvarēja Arvis Barsukovs, aiz sevis atstājot Jāni Strazdiņu un Edgaru Ķipstu. Pamatskolas meiteņu grupā dambretē godalgotajā trijniekā tika Monta Tumpele, Žanete Grundmane un Alise Spriņģe.

Dārtā sievietēm uzvarēja Rūta Padervinska, otrā bija Diāna Grundmane, trešo vietu ieguva Laila Priedola. Vīriešiem dārtā triumfēja Jānis Štokmanis, otrais bija Rihards Grundmanis, trešo vietu ieguva Arvis Barsukovs. Pamatskolas zēnu grupā šautriņu mešanā uzvarēja Gustavs Ezermalis, otrais bija Roberts Vērnieks, trešais palika Daniels Gailēvičs. Pamatskolas meiteņu grupā godalgotajā trijniekā iekļuva Airita Barsukova, Monta Tumpele un Žanete Grundmane.

Visilgāk svētdien ritēja zolītes sacensības. Tajās uzvarēja Raivis Ģēģersons, otrais bija Andris Zaļkalns, trešais palika Vilnis Grigorjevs.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Foto no Dienvidkurzemes novada Sporta pārvaldes arhīva

SIF_MAF2022

Mediju atbalsta fonda ieguldījums no Latvijas valsts budžeta līdzekļiem. Par raksta saturu atbild “ReKurZeme”.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ReKurZeme.lv komanda.