Abonē "ReKurZeme Plus"!
Abonēt

Reklāma

FOTO: Piektdien un sestdien gardi mājas kafejnīcu ēdieni Aizputē, Cīravā, Kalvenē, Kazdangā un Embūtē

Aizputes pilsēta, Cīravas, Kalvenes, Kazdangas un Embūtes pagasti iezīmē jaunā Dienvidkurzemes novada ziemeļu robežu. Mājas kafejnīcu laikā 12. un 13. augustā izvēlies – pabūt dārza svētkos, baudot smalkus konditorejas izstrādājumus ar elegantu pieskārienu, pikantu maltīti lauku gaisotnē, vai tomēr ļauties mierpilnai ēdienreizei ābeļdārzā vai mēbeļu audzētavā, ticot neticamajam un varbūt arī ieraudzgot neredzamo! Izbaudi Dienvidkurzemes ziemeļus kopā ar 11 lieliskajiem māju kafejnīcu saimniekiem, portālu “ReKurZeme” informē Dienvidkurzemes novada tūrisma centra direktore Ieva Skābarde.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

No brieža gaļas līdz franču makarūniem
Tebras upes ielejā, pašā kalna galā lepni stāv viena no senākajām Kurzemes pilsētām – Aizpute! Tās ieliņas vijas augšup, lejup gar senām ēkām, cauri pagalmiem, kas aicina ienākt un, kur katram tās iedzīvotājam ir stāsts par savu māju, par savu pagalmu.

“Zaļās villas” pagalmā uzņems Sprūdu ģimene, kas mantojusi šo ēku pirms četriem gadiem un savulaik tā bijusi lepnākā māja uz Avotu ielas Aizputē. Saimnieki mājas spozmi atgriež lēnām un aicina uz savu kafejnīcu, lai baudītu gan mistisko vietu, gan neaprakstāmo skatu, kas paveras. Galdā tiks celti ģimenei tuvi un mīļi ēdieni, ko varēs apvienot ar vingrošanu brīvdabā, jo saimniece Līga ir fizioterapeite. Ja negribēsies vingrot, tad būs iespēja baudīt koncertus, jo saimnieka Mārtiņa aizraušanās ir dīdžejošana un kopā ar viņu uzstāsies saksofonists Edgars Jānis Kārkliņš.

Aizputes māju kafejnīcu saimnieki piedāvās visdažādākās izklaides. Ikdienā “Rančocrew” piedāvā nakšņošanas pakalpojumus un vietu svētku svinēšanai. Mājas kafejnīcu dienu laikā viņi radīs svētkus citiem. Viesiem tiks piedāvāts ekskluzīvs ēdiens, par kuru būs parūpējies pats saimnieks Jānis – uz ugunskura vārīta skābeņu zupa, briežu gaļas steiks, briežu gaļas gulašs, gaisīgs uzpūtenis un pavlova. Viesi varēs vizināties ar laivu, bet pavisam nemierīgie – doties orientēšanās trasē.

Aizputē, “Radošajā bruģī”, notiks “Dizaina tirdziņš”, kura laikā vērsies ”Aizputes kreklu” mājas kafejnīca. Piedāvājumā dažādi ēdieni gan lieliem gan maziem – uz uguns vārīta “Bruģa” soļanka, “Karstais suns” ar plucinātu vistas gaļu BBQ mērcē, zemeņu kūciņas uz kociņa un vēl dažādi gardumi.

Māju kafejnīcā “Papardēs” ciemos gaidīs ģimene, kurai svarīga ir kopā būšana. Viņiem patīk radīt svētkus un iepriecināt ciemiņus. Saimnieki grib izbaudīt un piedzīvot ko jaunu, nebijušu savās mājās. Būs padomāts par visu ciemiņu ērtībām. DJ RON ARTIE gādās par kopējo atmosfēru, bērnu stūrītī būs pieejamas dažādas spēles. Līdzi ņemšanai būs iespējams iegādāties saimnieka kūpinātas vistiņas, bet uz vietas varēs baudīt veselīgo smūtiju, zupu vīra mātes gaumē un pat kaimiņienes ogu plātsmaizi.
Kafejnīcā “Mazel” viesus uzņems uzņēmums “Mazliet elegances”, kas ikdienā gatavo smalkus konditorejas izstrādājumus. Būs iespējams apskatīt un iepazīties kā uzņēmums tika izveidots un iekārtots. “Mājas kafejnīcu dienās” būs pieejama arī mini meistarklase deserta pagatavošanai. Bez izsmalcinātiem gardumiem – pavlova, franču makarūni, zefīra krēma kārtojums – viesi varēs nobaudīt krāsnī ceptas ribiņas, jēra gaļas plovu, “Šurpa” zupu.

Mājas kafejnīca Aizputē atvērsies arī radošās darbnīcas “LaLu” pagalmā, kurā tiek gaidīts ikviens apmeklētājs. Dodoties cauri pagalma piedzīvojumiem, kuri vijas cauri pasaku stāstiem un līdzi darbošanos, nokļūstot darbnīcā. Darbnīcā apskatāmi un iegādājami amatnieces izgatavotie darbi kas ir ar savu izkoptu rokrakstu dažādās tehnikās. Laika gaitā paralēli veidojies “Vectēva stāsts”, kur apskatāmi seno lietu eksponāti no pirmskara gadiem līdz pat padomju laika ražojumiem. Seni sadzīves priekšmeti, darba rīki, senie rokdarbi u.c., kuriem ir dota iespēja dzīvot savu otro dzīvi. To visu papildina saimnieces stāsts par teju katru lietu. Kad stāsti uzklausīti, vēderam priekus sagādās dažāda veida pankūkas, zupas, meža velšu plovs un vafelīnes mundierī.   

Koka mēbeļu audzētava, vīna dārzi un mācītājmāja gaida viesus
Ja kafejnīcā “Lauku omes virtuve”, kas jau otro gadu vērsies Bakūzes muižā, darbojas trīs omes, tad būs gardi, jo nu omes jau zina vislabāk, kas garšo lieliem un maziem. Vienai no omēm saknes ir Lietuvā un Bakūzes muiža ir pavisam netālu no kaimiņvalsts, tad tiks gatavoti arī ēdieni ar lietuvisku piesitienu. Būs aukstā zupa ar siltiem kartupeļiem, kartupeļu klimpas ar cauraudzīti, būs arī ķerriteņi un jogurta kūciņas. Viesus sagaidīs muižas gide Iveta Mame, kas pastāstīs par gardus stāstus par muižu un, ja vajadzēs, parādīs istabiņu nakts guļai.

Lai nogaršotu smiltsērkšķu ogu dažādību ēdienos, jādodas uz Kazdangas pagasta saimniecību “Lejiņas”, kur vērsies “Smiltsērkšķu dārza” kafejnīca. Augusts ir smiltsērkšķu ogu ražas laiks, kad dārzos briest košās smiltsērkšķu ogu vālītes. Uzņemt vitamīnus ziemai, jāsāk jau tagad un “Lejiņu” saimnieki to piedāvās visdažādākos veidos. Gan dzērienos, gan salātos, gan kārtīgā pamatēdienā ar kaimiņos audzētu liellopu gaļu. Un līdzi vēl varēs aizvest sulu, marmelādi, sīrupu un pat saldētas ogas.

Cīravas pagasta “Krišjāņi” ir tā vieta, kur pilsētas ģimene atrada mieru, tās ir viņu ģimenes mājas skaistā meža ielokā. “Meža dizaina dārzs” ir pirmā mēbeļu audzētava Latvijā un vieta, kur mežs kopā ar cilvēku rada brīnumus. Šeit dzirdami 500 gadu seni stāsti un kaut kas jauns un nedzirdēts vienlaikus. Ikdienā saimnieki uzņem tūristus, piknikotājus, kāziniekus un citus viesus ekskursijās, taču šajās dienās cienās ar mēbeļu audzētāju gatavotiem gardumiem un cirka mākslinieku programmu. Būs uz “Mammas ideālā” zupa, “Gudro graudu” salāti gan ar gaļu, gan veģetārā versijā, bet neviens apmeklētājs nebūs spējīgs atteikties no pieneņu medus meduskūkas un melleņu eklēriem.

“Mācītājmājas kafejnīcā” uzņems ģimene, kura šo vietu par mājām sauc jau 30 gadus. Viņus atradīsiet 1,8 km no Aizputes, braucot pa Kuldīgas šoseju, cauri skaistam ābeļdārzam. Pa ceļam apskatīsiet simtgadīgu koku aleju, aiz kuras paveras skats uz mācītāja māju un 200 gadus seno klēti. Viesi varēs relaksēties pirtī, nobraukt pa trosi, šūpoties, mest šautriņas, spēlēt badmintonu un pat uzrīkot futbola maču. Saimnieki aicina uz gardu maltīti – foreļu siera zupa, kārsti kūpinātas ribiņas, Mācītājmājas plovs, auzu pārslu krēms, šokolādes kēksiņi un gardas ogu kūciņas, kā arī atspirdzinoši vasaras kokteiļi.  

Kalvenes pagasta “Medniekos” atrodas vīna darītava, kuras pirmsākumi ir meklējami vairāku paaudžu koptajā ābeļdārzā, no kuru augļiem tiek veidots dzirkstošais vīns pēc klasiskās šampanieša metodes. Pirms 12 gadiem tika uzsākta vīna dārza veidošana, kas šobrīd ir izaudzis līdz 600 vīnogu kokiem. No iegūtās ražas tiek gatavots sarkanvīns. Mājas kafejnīcu dienās šeit vērsies kafejnīca “Mazā Itālija Medniekos”, kur būs iespēja noklausīties plašāku stāstu par vīna darītavu, kā arī nogaršot radīto produkciju kopā ar rūpīgi piemeklētiem ēdieniem – vīnogu talkas zupa vasaras variācijā, laša velingtons ar vasaras dārzeņiem, liellopa vaigi sarkanvīna mērcē. Būs arī rabarberu saldais “Mednieku” gaumē un salad pavlova ar saimnieku audzētām ogām.

“Mājas kafejnīcu dienas” Dienvidkurzemes novadā notiks četras nedēļas nogales no jūlija līdz pat septembrim. Kopumā dalību pieteikušas 50 māju kafejnīcas. Pirmie saimnieki savus viesus jau uzņēma 23. un 24. jūlijā Rucavas, Nīcas un Grobiņas apkārtnē., 6. un 7. augustā Priekules un Vaiņodes puses saimnieki vēra savas sētas viesiem. Bet 10. un 11. septembrī viesus sagaidīs Pāvilostas, Vērgales, Ziemupes un Durbes pusē.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Mājas kafejnīcu darba laiki:
Piektdiena, 12. augusts

10.00 – 20.00 “Mazel”, Zvaigžņu iela 7a, Aizpute
12.00 – 21. 00 “Meža dizaina dārzs”, “Krišjāņi”, Cīravas pagasts
16.00 – 20.00 “Lauku omes virtuve”, Bakūzes muiža, Skolas iela 2, Vībiņi, Embūtes pagasts (iepriekšēja pieteikšanās obligāta)
17.00 – 23.00 “Radošā garšas”, Liepājas iela 8, Aizpute

Sestdiena, 13. augusts
9.00 – 17.00 “Zaļā villa”, Avotu 21, Aizpute
10.00 – 20.00 “Mazel”, Zvaigžņu iela 7a, Aizpute
10.00 – 20.00 “RančoCrew”, Ošu gatve 31, Aizpute
10.00 līdz pēdējam apmeklētājam “Radošā garšas”, Liepājas iela 8, Aizpute
11.00 – 20.00 “Papardēs”, Liepājas iela 21, Aizpute
12.00 – 20.00 “Smiltsērkšķu dārzs”, “Lejiņas”, Kazdangas pagasts (iepriekšēja pieteikšanās obligāta)
12.00 – 20.00 “Mazā Itālija Medniekos”, “Mednieki”, Kalvenes pagasts (iepriekšēja pieteikšanās obligāta)
12.00 – 20.00 “LaLu”, Sakas iela 15, Aizpute
12.00 – 21. 00 “Meža dizaina dārzs”, “Krišjāņi”, Cīravas pagasts
13.00 – 19.00 “Lauku omes virtuve”, Bakūzes muiža, Skolas iela 2, Vībiņi, Embūtes pagasts (iepriekšēja pieteikšanās obligāta)
13.00 – 20.00 “Mācītājmājas kafejnīca”, “Mācītājmāja”, Lažas pagasts

Ieteikumi:
• Ja kafejnīcu saimnieki aicina pieteikties iepriekš, lūgums to ievērot, pieteikties!
• Atceries, ka šīs nav “īstas” kafejnīcas un saimniekiem var nebūt iepriekšējas pieredzes viesu apkalpošanā. Mājas kafejnīcu būtība ir ciemošanās un mājās gatavota ēdiena baudīšana.
• Viss var nenotikt tik ātri kā vēlaties, bet šis piedzīvojums būs tā vērts, lai uzgaidītu.
• Pievērsiet uzmanību mājas kafejnīcu piedāvājuma datumam un laikam!
• Mājas kafejnīcās norēķini iespējami tikai skaidrā naudā.

  • Plašāk par “Mājas kafejnīcu dienu” piedāvājumu, maršrutiem, ēdienkartes: www.dienvidkurzeme.travel un www.majaskafejnicas.lv , kur var uzzināt par visā Latvijā notiekošajām mājas kafejnīcām.

Publicitātes foto

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ReKurZeme.lv komanda.