Abonē "ReKurZeme Plus"!
Abonēt

Reklāma

FOTO: “Priekules” novusistiem vēsturisks panākums; “Durbei” solis uz priekšu; “Aizpute” iekrampējas otrajā līgā

“Priekules” novusistiem mājas posmā priekšplānā cīnās Pēteris Svars. Foto – Uldis Dobelis

Latvijas 2023. gada komandu čempionātā novusā vēsturisku panākumu guva “Priekules” novusisti. Veikmīgs starts bija “Durbes” vīriem, bet aizputnieki otrajā līgā spēja noturēties. Savu meistarību apliecināja arī “Priekules” veterānu komanda.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Virslīgā varēs pacelt meistarību
“Priekules” novusisti Latvijas komandu čempionāta novusā pirmajā līgā 16 vienību konkurencē spēlēja otro gadu. Pērno sesto vietu priekulnieki šogad nomainīja pret trešo pozīciju, kas nozīmē, ka nākamgad “Priekule” spēlēs virslīgā.

“Priekule” sezonu pabeidza ar 34 punktiem, 15 spēlēs izcīnot 12 uzvaras un piedzīvojot trīs zaudējumus. Virslīgā iekļuva trīs labākās komandas – arī pirmās līgas uzvarētāji “Jaunpils” (37) un otrās vietas ieguvēji “Pociems” (36).

“Galvenais bija iekļūt trijniekā. To mēs izdarījām. Mazliet ir rūgtuma piegarša par posmiem, kuros neizdevās tik labi nospēlēt,” portālam “ReKurZeme” stāsta “Priekules” kapteinis Raitis Feldmanis. Viņš norāda, ka komandas sasniegums ir vēsturisks panākums, jo priekulnieki nekad nav spēlējuši virslīgā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.
“Priekules” kapteinis Raitis Feldmanis ir gandarīts, ka izvirzīto mērķi izdevās piepildīt jau pirmajā gadā. Foto – Uldis Dobelis

“Pirmajā gadā pirmajā līgā palikām sestajā vietā. Mūsu mērķis tuvākajos gados bija virslīga, jo tur spēlē visi labākie. Lai progresētu, savu meistarību paceltu nākamā līmenī, tad virslīga ir tā vieta, kur to var izdarīt. Tāpēc uz to tiecamies,” stāsta R. Feldmanis. Viņš vērtē, ka pirmajā līgā komandas ir spēcīgas, tāpēc katrā spēlē bija jācīnās. Nevienā mačā nedrīkstēja atslābt.

Pamatu mērķa piepildījumam ieliek mājās
“Priekulei” cīņā par iekļūšanu virslīgā ļoti svarīgs bija trešais posms savās mājās, kur bija jāspēkojas ar līderiem “Pociemu” un “Jaunpili”, kā arī “Kandavu”. Abus galvenos konkurentus cīņā par trim ceļazīmēm uz virslīgu izdevās uzvarēt – “Pociemu” papildkārtā ar 31:29, bet “Jaunpili” ar 33:27. Pēc veiksmīgi aizvadītā posma priekulnieki pirmās līgas tabulā pat izvirzījās līderpozīcijās.

Mājas posmā spēlē “Priekules” novusists Emīls Šeflers. Foto – Uldis Dobelis

“Tas bija līderu sabraukums, ļoti svarīga kārta. Kam izdosies paņemt punktus, tam būs svarīgs pieteikums virslīgai. Šai kārtai īpaši pievērsām uzmanību,” mājas posma laikā stāstīja R. Feldmanis. Viņš norāda, ka komanda savam vienīgajam mājas posmam gatavojās ļoti īpaši, lai būtu gatavi visām īpatnībām un spētu paņemt svarīgos punktus pret pirmās līgas līdervienībām.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

“Priekule” pirmajā līgā piedzīvoja trīs zaudējumus – visus pret tuvākajiem sekotājiem. Zaudēts tika ceturtajā vietā esošai “Baldonei”, piektā vietā esošai “Rīdzenei” un septītā vietā esošam “Tukumam”.

Priekulnieki – jaunākie visā Latvijā
“Priekule” starpsezonā piedzīvoja pārmaiņas sastāvā. “Salīdzinot ar pagājušo gadu, Priekules veterāni ir izveidojuši savu komandu. Mēs, saucamie jaunieši, palikām pirmajā līgā. Mums pievienojās rucavnieks Krists Laugalis. Manuprāt, ļoti spēcīgs papildinājums,” uzskata R. Feldmanis.

Komandas kapteinis stāsta, ka šosezon pirmajā līgā komandas pamatkodolu veidoja seši spēlētāji – vēl Pēteris Svars, Emīls Šeflers, Endijs Erbe un Ēriks Bakuns.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Sastāvā bija arī jaunieši, kam galvenais uzdevums bija gūt pieredzi. Viņi brauca līdzi uz posmiem un vēroja, kā viss notiek. Ar skatu uz iekļaušanos komandā nākotnē. Starp šiem Priekules jaunajiem spēlētājiem bija Latvijas jauniešu čempions Mārcis Krols, Latvijas jauniešu vicečempions Roberts Roga.

Pret “Pociema” novusistu spēlē priekulnieks Ēriks Bakuns. Foto – Uldis Dobelis

Komanda prātā paturēja arī pieredzējušo jauno spēlētāju Danielu Rašmani, kurš sen nav spēlējis. Ar viņu priekulnieki bija gatavi rēķināties, ja sezonas laikā būtu radušās problēmas ar sastāvu. “Ja kāds būtu saslimis, tad Daniels būtu spēcīgs papildinājums, neizkristu ārā no kopējās bildes,” pārliecināts ir R. Feldmanis.

R. Feldmanis rēķina, ka “Priekule” ir absolūti jaunākā komanda Latvijas komandu čempionāta visās līgās. “Priekules” vidējais vecums ir 22 gadi. “Domāju, ka tāds nav nevienai komandai pat tuvu,” apgalvo komandas kapteinis.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Runājot par nākamo gadu, kad “Priekulei” būs jāspēlē Latvijas 16 labāko komandu skaitā, R. Feldmanis ir pārliecināts, ka nebūs viegli. “Sākumā mērķis būs pirmajos gados saprast, kā tur ir. Galvenais būs neizkrist, censties noturēties labāko desmitniekā,” atklāj priekulnieks.

“Durbe” sper soli uz priekšu
Latvijas 2023. gada komandu čempionāta pirmajā līgā spēlēja arī “Durbes” novusisti, kas nospēlēja stabilu sezonu un ar 21 punktu ierindojās astotajā vietā. Komandas kontā bija sešas uzvaras, septiņi zaudējumi un viens zaudējums papildkārtā.

“Esam progresējuši! Uz labo pusi iet. Lai būtu vēl augstāk, pietrūka pārliecība par sevi. Protams, esam apmierināti ar aizvadīto sezonu,” stāsta sporta kluba “Durbe” vadītājs Artūrs Kuzmins.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

A. Kuzmins atminas, ka pērn “Durbe” pirmajā līgā ieguva desmito vietu, bet aizpērn ierindojās 13. vietā.

Priekšplānā “Durbes” novusists Jānis Tapiņš. Foto – Uldis Dobelis

“Durbes” sastāvā bija A. Kuzmins, Aldis Ķeiris, Raivo Kesenfelds, Viktors Kuzmins, Zigurds Liparts, Mārtiņš Stasis, Jānis Tapiņš, Jānis Ziobrovskis un Gundars Zūns.

Novusa tiesnesis Guntis Bucenieks stāsta, ka šogad pirmo līgu pamet komanda, kas pērn vēl spēlēja virslīgā. Pērn virslīgā spēlējošā “Bauska” pirmajā līgā palika pēdējā – 16. vietā. Arā no pirmās līgas krīt arī “Lauciene” un “Saldus Druva”.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Pērn virslīgā spēlējošie tukumnieki pirmajā līgā bija tikai septītajā vietā, bet vēl viena virslīgas komanda “Sala” ierindojās sestajā vietā.

Liepājnieki aiz labāko sešnieka
Latvijas komandu čempionāta virslīgā 16 komandu konkurencē Liepājas novusa komanda “LNK/LSSK” ar 26 punktiem ieguva septīto vietu.

Liepājas vienībā spēlēja Fricis Beķeris, Edgars Braslis-Bērziņš, Atvars Gūža, Arnis Jaunbrūns, Kristers Sausiņš, Ojārs Strakšas, Ilmārs Strakšs, Aleksandrs Subačs un aizputnieks Normunds Zariņš.

Virslīgā par Latvijas čempionu otro gadu pēc kārtas komandas “Cēsis” sastāvā kļuva rucavnieks Artūrs Laugalis. Foto – Uldis Dobelis

Virslīgā otro gadu pēc kārtas uzvarēja komanda “Cēsis” (41), kuras sastāvā spēlē arī rucavnieks Artūrs Laugalis. Otro vietu ieguva “Rīgas Satiksme” (39), bet trešie bija jaunpienācēji – “Baltic Agro/zs Eriņi” (36). Labāko sešniekā vēl iekļuva “Babīte” (33), Ventspils komanda “Vektors” (33) un “Valmiera” (32).

Virslīga būs jāatstāj “Ķekavai”, Ventspils komandai “Kursa MRU” un “Ķekavai 2”.

Aizputnieki noturas otrajā līgā
“Aizputes” novusisti debitēja Latvijas komandu čempionāta otrajā līgā, kur viņiem izdevās noturēties. Komanda ar desmit punktiem ierindojās 12. vietā. Komandā spēlēja Žanis Bogdans, Andis Bucenieks, Uģis Fausts, Agris Grīnvalds, Aldis Hermanis, Ilgonis Freimanis, Guntis Stieģelis un Igors Zozuļa.

“Aizputes” novusists Žanis Bogdans. Foto – Uldis Dobelis

Otrajā līgā uzvarēja “Vidzemnieki” (41), bet otrā ar tikpat punktiem bija “Madliena”. Tā vidzemniekiem zaudēja papildkārtā. Uz pirmo līgu dosies arī “Kolka” (38).

Otrā līga būs jāatstāj “Berģu snaiperiem”, komandai “Ronis 23 VPK” un “Vaidavai 2”.

“Priekule 2” tiek ārā no trešās līgas
Latvijas komandu čempionāta trešajā līgā veiksmīgi nospēlēja komanda “Priekule 2”, kas uzvarēja visās četrās spēlēs un pārliecinoši iekļuva otrajā līgā.

“Priekules 2” novusisti. Foto no komandas arhīva

Priekulniekiem trešajā līgā pretim stājās “Cēsis 2”, “Rūķi”, “Ogre” un “Rīdzene 2”.

“Priekules” otrajā komandā spēlēja pieredzējušie spēlētāji: Arturs Zīlītis, Gundars Auznieks, Māris Isakovs, Armands Strelēvičs, Ivars Okners, Arvīds Ķesteris, Valdis Kadeģis, Ralfs Spēks.

Foto – Uldis Dobelis

SIF_MAF2022

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ReKurZeme.lv komanda.